Poviedkový horor skladajúci sa z piatich častí, ktoré sa na záver zlievajú do celistvého obrazu a kompaktného príbehu. Všetky poviedky majú niečo do seba, každá vyniká svojim vlastným štýlom a hororovým subžánrovým určením, pričom ani jednu z nich nemožno považovať za slabší článok. Páčili sa mi všetky, hlavne prvá a posledná, to boli lahôdky, ktoré si ma získali najmä svojou mysteriózno-hororovou atmosférou. Poviem vám, v tom zapadákove uprostred púšte by som veru nechcel skončiť, celý čas ma ohľadom toho sprevádzal taký neurčitý nepríjemný pocit. K tomu treba ešte prirátať veľmi dobré spracovanie a slušnú prácu kamery. Veľká spokojnosť. 80/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(28.2.2016)

Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepletené: The Way Out And The Way In - dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť a budú kvôli nej brutálne trpieť. Siren - tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia velmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru. The Accident - Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priatelkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Prichádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokolvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je to, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy. Jailbreak - starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvatelov a nájdenie sestry jeho sestry bude ovela komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekonajú, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. - Definitívne jedna z najlepších hororových antológií, aké som kedy videl. Opäť ďalší dôkaz toho, že tento hororový subžáner nie je naplno vyčerpaný a má čo ponúknuť. O Southbounde viem už niekolko mesiacov, pretože s ním boli spojené známe mená béčkovej hororovej scény v USA (Larry, Maria) a na antológie sa proste teším vždy, pretože majú tú výhodu, že ak je pokazený jeden segment, vzápätí má šancu napraviť ho nasledujúci. Southbound je dokonale prepracovaný od začiatku po koniec. Na tomto projekte, rovnako ako som spomínal v komentári k Tales of Halloween, je krásne vidieť, ako spolupracujú ludia z hororovej scény v USA. Proste sa pozbierajú ludia, ktorí majú o tento žáner záujem, a môžu prejaviť naplno svoj talent. Southbound má dokonalé gore, čo by som od antológie, ktorá sa neprezentuje ako splatter, nikdy nečakal. Ďalšou vecou sú dokonalé PC efekty. Tejto oblasti nerozumiem, ale ako amatérskemu divákovi mi záleží len na tom, aby vyzerali reálne. A démoni v tomto horore boli naozaj ako ozajstní. Pokračovať musím s dokonalou hudbou. Parádne soundtracky, parádny hlas Larryho Fessendena, zvuky, vďaka ktorým mi pri operácii behali po tele zimomriavky. Kamera bola taktiež dokonalá. Dokonalé exteriéry, krásne púštne prostredie, tajuplné mestá, budovy, perfektné creepy postavy, mierne odkazy na klasické horory (Van - The Texas Chainsaw Massacre), parádna práca s osvetlením, neuveritelne vyhovujúca stopáž, perfektný scenár, pôsobivá zápletka, rozumné ponaučenie, nádherné masky, vypeckovaný Home Invasion záver, ja proste nenachádzam vec, ktorú by som na Southbound mohol skritizovať. Na záver si trochu upravím jeden citát z Biblie (za čo sa ospravedlňujem zarytému ateistovi, ale zároveň môjmu kamarátovi TheDonovi): Pilát povedal veľkňazom a zástupom: Na tomto človeku nenachádzam žiadnu vinu. Ja poviem luďom, ktorí si budú čítať tento komentár: Na tomto horore nenachádzam žiadnu chybu. + Larry Fessenden + Maria Olsen + herec z V/H/S + herečka z Starry Eyes + herečka z Dementia(10.2.2016)

To ,co člověk vidí v prvních pár scénách, zdálo se být docela nepochopitelný a z kontextu vytržený. Jenže to bylo tak grandiózně napsaný a nádherně se to na konci uzavřelo, k naprosté spokojenosti každýho normálně myslícího a chápajícího diváka, mezi který se s hrdostí od včerejška počítám. Po mým propuštění z psychiatrické léčebny se statutem : není nebezpečný sobě ani okolí, si konečně začínám myslet, že jsem normální. A teď k filmíku, bylo to mocinky kůlový, goreček, rituálečky,nemocničky, nehodičky a kaktusáčci, ze kterých sem měl husinečku až na prdelečce. Žuzumalina filmíček ! 80% P.s.: trošku mi dneska mrdá.....(5.4.2016)

V Southbound stačilo vytvořit několik příběhů, zručně je natočit, šoupnout je na neexistující dálnici uprostřed ničeho a pocit strachu mě přilepil k obrazovce. Atmosféra i hudba v Southbound jednoduše funguje, podtext útěku před minulostí je znát z každého příběhu a z té každoroční nabídky nekoukatelných hororů nechci jít tentokrát pod čtyři hvězdičky.(28.2.2016)

Undergroundová záležitost o zapadákově, do kterého se rozhodně nechcete dostat. Jednotlivé povídky rozdílné kvality (žádná není vyloženě špatná) fungují jak samostatně, tak dohromady, vizuál je víc než slušný a výhrady nemám ani k hercům. Pokud bych měl některý z příběhů vypíchnout, tak by to byl asi závěrečný home invasion, který má všechno, co k dané tématice patří a hodně se mi líbila nemocnice. Solidní práce. 70%(25.2.2016)