Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

Trailer 1

kingik

Určitě nejezděte do Southbound! V tomhle zapadákově uprostřed ničeho se dějí pořádně divné věci, dochází zde k pořádným kruťárnám a úmrtní list zde servírují jako svoji místní specialitu. No konečně, už jsem z nouze sahal po Křemílkovi s Vochomůrkou, doufajíc, že zde bude víc hororu než v hororech, které se mně za poslední dobu dostaly před bulvy. Bohužel, ani jeden neobstál v brutalitě, hnusotě, o krvavosti ani nemluvě. Do píči, co to je za horor, kde si krev musím domyslet! Jen samé strašení jak pro malé děti, stupidní pointy, nezajímaví herci. Hlavně, že to pořád cpou do kin. Tenhle horor se obešel bez známých hereckých jmen, bez známých režisérů, ale "fachčil", jak žádný jiný za poslední dobu. Jak je to možné? Jde o přístup a styl. Čtveřice režisérů se totálně vyprdla na nějaké vysvětlování stran děje i postav. Na, diváku, zde máš naturalisticky vyvedené povídkové pásmo, v němž je brutalitě, detailním záběrům na (vyhřezlé) lidské orgány (i zevnitř), krvavosti a hnusotě věnován zásadní prostor. Herci jsou nadmíru přesvědčiví, ani po tomhle jejich účinkování si jejich jména nezapamatujete, gore je luxusní, hudební doprovod tvoří atmosferické syntezátory, jako vyloupnuté z osmdesátých let. Rozpočet filmu neznám, ale celé to vypadá nadmíru dobře. Natočeno v neselhávajícím tempu. Námitky, že povídky nedávají dostatečný smysl, neberu. Mně nedává smysl, proč se někteří režiséři pouštějí do hororů, když jim z toho vyleze Večerníček. Solidní trash! 100% ()

FAITH.BABE

No konečně! Konečně někdo pochopil, že i v roce 2016 bude lidi bavit něco jinýho, než barák ve kterym straší posedlá panenka, nebo jinej zlej bubák. S filmem VVitch, na kterej se nesmírně těšim doufám, že hororový žánr opět dostává pomaloučku polehoučku naději i v dnešní době Justinů Bieberů a Kardashianek. Muzika funguje, akorát škoda těch digi strašáků, kdyby si s nima vyhráli hezky růčo, posralo by se strachy mnohem víc lidí. Každopádně, já jsem zatížená na filmy ve kterých jde o ! ! ! SPOILER ! ! ! Peklo... Všechno co se týká pekelnosti, ďáblů a trestání hříšníků mě nesmírně bere. ! ! ! KONEC SPOILERU ! ! ! Spokojenost, doporučuju a určo jsem to neviděla naposledy :))) ()

pornogrind

Předem podotýkám, že jsem sice o tomle filmu věděl, ale nečetl jsem zdejší komentáře, obsah a ani jsem neviděl trailer. Prostě jsem do toho šel téměř nepřipravenej a ńevěděl jsem co mě čeká. Teď už vím, že je to antalogie složená z kvalitních povídek, který tvoří fungující celek. Za celou stopáž není prostor pro nudu. Téměř pořád se něco děje. Všichni režiséři i kameramani se svých řemesel zhostili na výbornou. Hudba která ve filmu zazní je taky skvěle vybraná. Po herecký stránce je to taky skvělá podívaná. Teď už k samotným povídkám. Hned první příběh mě dokonale a rychle dokázal vtáhnout do děje. Navíc zlo, který je v dálce vidět působilo přinejmenším zajímavě. Jenže jakmile se zlo ukázalo z blízka a v plné své kráse veškerý napětí šlo k ledu. Příběh o dvou týpcích, kteří sice nemají kostlivce ve skříni, ale levitující polokostíky za prdelí si u mě vysloužil 3 hvězdy. Druhej příběh se točí okolo dívčí kapely, která má defekt na autě a trn z paty jim má vytrhnout projíždějící pár. Jenže divný postavy v tomhle příběhu přibývají a vše ( pro mě ) vrcholí večeří. Následný finále mi moc nesedlo a proto si tenhle příběh vysloužil 4 hvězdy. Třetí povídka je pecka. Docela solidní psychonátlak de nechybí ani kvalitní gore. 4 hvězdy. Další příběh je o pantátovi, kterej se vydal na ( 13iletou ) záchranou misi. I zde je dostatek gore a krve. Není důvod proč nedát slabší 4 hvězdy. No a závěrečná Home invasion je taky solidní masáž. Příběhy jsou prostě kvalitativně vyrovnaný a tak tvoří kompaktní a bavící film. Nechybí napětí, gradující atmosféra, krev a kvalitní gore. Navíc film ve mě vyvolal vlnu nostalgie, protože mi zlehka připomínal film Highway to Hell (1991). Hehe. A myslím si, že by to byl i trefnej název pro tenhle film. Protože on to totiž je takovej POZDRAV Z CESTY DO PEKLA. ()

silentname

Opäť tu máme na konte ďalší zaujímavý hororvý klenot, kde človek môže s nadšením pozorovať všetko, čo sa naokolo deje. Alebo teda by som skôr povedal... skoro. Myslím si, že záver čiastočne napravuje reputáciu úvodu, ale nemyslím si, že je to úplné. "Southbound" nie je ani tak poviedkový film ako by som skôr povedal, že prepojené cesty medzi jednotlivými udalosťami. Tak ako sa pretínajú cesty na našom plagáte, tak rovnaké je to celý čas vo filme. Poďme si teda porozoberať jednotlivé poviedky (ak ich teda tak môžeme nazvať) "The Way Out" je podľa mňa veľmi slabé otvorenie a v prvom momente som mal obavy, či ma zvyšok filmu bude baviť. Nič nie je dokopy vysvetlené, len udalosti sa dejú a človek nechápe na čo sa vlastne pozeráme. Ako som už naznačil, tak záverečná časť filmu to objasňuje, no k tomu sa dostaneme neskôr. Samé o sebe to nefunguje, keď si dáme posledný príbeh ako prvý tak potom tam už človek chápe o niečo viac. Ale aj tak nemôžem povedať, že by som bol z videnia tejto časti nejako nadšený. Dúfal som len, že to bude lepšie. Návrat k benzínke s motelom a bytosti, o ktorých sme nevedeli nič ma absolútne nebrali. Potom následuje "Siren" kde sledujeme dievčenské jazzové trio, ako sa im rozhodne pomôcť veľmi "milá" rodinka keď pichnú pneumatiku na svojej dodávke. Táto časť je skvelá. Veľmi dobre buduje atmosféru, celý čas premýšľame čo sa bude diať a cítime, že niečo nie je v poriadku. Sadie sa mi páčila ako postava a aj jej premýšľanie je opodstatnené a dáva mi to zmysel. Neviem síce čím boli jej kamošky tak zmanipulované ale funguje to skvele. Nasleduje "The Accident" kde mladý muž Lucas zrazí ženu svojim autom a je rozhodnutý jej pomôcť. Pre mňa osobne najlepšia časť. Opustená nemocnica je fantastická, hlasy v jeho telefóne ma tiež výrazne berú a celé to má skvelý temný a súčasne veľmi realistický nádych. Najlepšia je asi scénka so zlomenou nohou. To ma fakt dostalo. A musím priznať, že aj zakončená je skvele. Celý tento segment je u mňa pecka. Potom pokračujeme v poviedke "Jailbreak", ktorá je u mňa tak trošku mix. Nie úplne som pochopil čo sa vlastne dialo a o čo tu poriadne išlo, no na druhú stranu je to vizuálne spracované veľmi dobre a aj to má celkom nápaditú atmosféru. Možno som len čakal, že jej vybudujú o niečo viac. Ale postavy a herci sú tu dobrí a ťahajú to celkom hore. Takže pre mňa pozerateľné a okey. No a nakoniec tu máme "The Way In". A už som aj povedal vyššie (bez toho, že si myslím, že ide o spoiler), že sa dozvieme trošku viac z prvej poviedky. Funguje to dobre, no jediné čo ma skutočne vytáča je maximálna priehľadnosť. Každý, kto len trošku rozmýšľa nad filmami pochopí kam to bude smerovať a čo z toho vyjde najavo. Dáva to ale zmysel tomu, čo som videl predtým v "The Way Out"? Podľa mňa nie. Stále neviem čo to boli za tvorovia čo ich prenasledovali, aj keď som mal už aspoň trošku predstavu a stále mi to nevysvetľuje, prečo bola zamestnankyňa pumpy tak pokojná, keď sa trikrát dostali na to isté miesto. Takže celkovo je to pre mňa tiež trošku mix. Zhrnutie bude teda nasledovné. Je tu skvele vybudovaná miestami atmosféra, temná stránka filmu je skvelá a aj myšlienka je skvelá. Doporučujem vidieť fanúšikom hororov, no myslím si, že to mohlo byť ešte aj trošku lepšie. Napriek tomu ale hovorím za seba, že som spokojný. A končím svoj asi doteraz najdlhší komentár.Hodnotenie: B+ () (méně) (více)

JASON_X

Nejzajímavější mysteriózní softhorror za posledních x týdnů, nebo spíš měsíců. Kdybych měl škatulkovat, řeknu třeba něco jako "bizarnější variace na Twin Peaks", nebo "drsnější verze X Files". Říznuto ještě navíc sektařinou, scifárnou, možná Lovecraftem... Námět a scénář za pět, o tom žádná. Jen musím udělit pár mínusů za pár drobností: Vadil mi jednak občasný hlas vypravěče (dost nevhodně narušoval atmosféru), druhak mě štvala špatná kamera. Jinak bych dal z fleku za pět, neotřelosti si cením. ()

• Nemocničné scény boli natočené v nefunkčnom krídle plne funkčnej nemocnice. (MikaelSVK)