Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Pájusha

Tuhle pohádku mám i teď moc ráda. Ale jako mála jsem ji neskutečně prožívala a rodiče mi dodnes připomínají jak jsem v obýváku u televize řvala: "Jaromíre do toho, Jaromíre do toho!" :D Takže i proto 5* ! ()

Mouzon

Další pohádka, která je spíš pro odrostlejší publikum, potěší hutnou a mistrně natočenou atmosférou a temnějším příběhem a perfektními hereckými výkony. Český pohádkový fenomén je vůbec taková věc sama pro sebe. Přijde mi, že v určitých etapách našich dějin se Čechům něco extrémně daří a o několik let později v té samé disciplíně vyrábějí výsledky ne zrovna přesvědčivé. Tak například ve fotbale. Nebo právě v natáčení pohádek. Tento kousek je z onoho kvalitního soudku a v mém pomyslném žebříčku stojí hodně vysoko. Navíc, v rozporu s veřejným míněním, tvrdím, že čtení pohádek dětem před spaním ještě automaticky nemusí znamenat výlučnost těchto příběhů pouze jejich konzumaci. Proč by se nemohli potěšit i diváci, kteří už mají školku dávno za sebou? Tato pohádka je u nás silným nadprůměrem, ať už díky skvělé práci pana režiséra Moskalyka, nebo díky perfektně sladěnému ústřednímu páru Trávníček-Šafránková, nebo díky králi a královně, kteří dílem pana Munzara a paní Hlaváčové působí velmi důstojně, nebo díky temnému hudebnímu podmalování. Výprava království Diamantových skal skvěle dotváří tajemnou a mystickou atmosféru, která je ještě umocňována důstojnou depresí země Lva a jejími nevyřčenými mrazivými vzpomínkami, tyto aspekty jsou zároveň vyvažovány určitou zemitostí a typicky českým humorem. Pavel Trávníček je perfektně bipolarizován, jeho výkon je velmi velmi přesvědčivý v obou úlohách. Obzvláště se mi zamlouval jako mírně potrhlý Jaroslav, jehož "Královské dělení" je patřičně kultovní hláška. Libuše Šafránková je jako vždy krásná a uhrančivá, i když zde trošičku "mrchózní", ale právě to je pro ní velice zajímavá herecká poloha. A Bartoška Jiří? To je bonus nakonec. No řekněte, který herec si ukradne celé záběry pro sebe jen tím, že na plátně prostě je? A nepotřebuje k tomu jediné slovo. Nejen pěkná pohádka. ()

Movie Gourmet

Jedna z nejlepších a nejoblíbenějších českých pohádek vysílaných o Vánocích, kde si Pavel Trávníček a Libuše Šafránková "střihli" dvojroli. Verdikt: 4* a 80 %. ()

mosnak odpad!

Popelka byla opravdu krásná a milá pohádka pro všechny generace! Tohle to je tak depresivní, že by se z každého dítěte musel stál psychicky narušený jedinec s alergií na Pavla Trávníčka. 5% za Libušku :-) ()

ArthasKarfa

Mystická pohádka o třech princích (velmi mi imponuje, že i já jsem z dvojčat a máme staršího bratra), která se odehrává v krásném prostředí Adršpašských skal je skvělým důkazem, že dřív se uměli točit krásné dětské pohádky plné tajemna, neprobádaných tajemstvích a lásce, bez vulgarit a nějakých dětem nevhodných scén. Kdo by si na začátku pomyslel, že princezny jsou dvě? Kdo se rád dívá na boj se zlem, líbí se mu Libuška v roli princezny a Bartoška s Trávníčkem vidí spíš jako prince něž jako herce, ať neváhá a podívá se na pohádku, která si získala nejedno srdce malého kluka, nebo holky. A pozor na kletbu diamantových skal a se do Adršpachu vypravíte i Vy. ()

spiritus

Srdcovka, kterou vnímám jako symbol Vánoc, protože jsem ji v TV vnímal od útlého dětství a prostě se mi to tak v hlavě zakořenilo, že vznikla tahle asociace. Jejím plusem pro mě je právě to, že se odlišuje svým pojetím od jiných klasických pohádek a hlavně hororové pojetí je to, co mě na ní baví. Což je bohužel i hlavní důvod, co ji zde na daztabázi přineslo menší hodnocení. Škoda, protože jako pohádka to funguje na jedničku. ()

Kroupa

Tohle je asi moje nejoblíbenější pohádka, a i když sama o sobě moc vánoční není, pustím si ji v tu dobu klidně z videa. Pro mě je to skvělá kombinace mystéria a hrdinského příběhu v pohádkovém ladění. Navíc netradiční - třeba hlavní hrdinou je lichý princ, na kterého princezna nezbyde. Úžasné, po pár letech musím svůj komentář doplnit - čím jsem starší, tím radši mám pohádky s temnou atmosférou. A ta hudba a ta vrcholná scéna!!, vždycky mi naskočí husí kůže. Málokterý kus v naší kinematografii se může pochlubit výpravností a epičností jako tahle pohádka (i když by se samozřejmě mohlo leckde přidat právě na výpravě). ()

Pawlisman

Další z velice povedených pohádek. Mající svůj styl, svoje kouzlo a působící na psychiku a city člověka. To je u slušného díla nepostradatelné, u filmů pro děti stěžejní. 7,5/10 ()

Caine

Divná hudba, divná kamera, divné prostředí. Je to škoda, příběh je rozhodně zajímavý a královské dělení je královské dělení... ()

Haniczka

Vánoce + televize / pohádky = Oříšky + Mrazík + (Pavlík na koni a mezi skalami / Libuška * 2) to celé na třetí. ()

Lilloos

Když jsem byla malá, střídání dvou princezen a tří princů bylo na mě zkrátka moc. Navíc za doprovodu hororvé hudby, kdy především pasáže se smýkáním, či jak jinak tento extrémně nepříjemný zvuk nazvat, vyvolávaly doslova husí kůži (avšak ne v pozitivním slova smyslu). Teď už zas na pohádky moc nejsem. ()

Heero

Nikdy jsem moc nepřišel na chuť Trávníčkovi. Vždycky mi přišel jako nějaký patolízal, co by nejradši, aby mu Sabina Laurinová vyhulila kládu, ale zcela určitě by nepohrdnul i o generaci až dvě mladší. No, to k Pavlovi Trávníčkovi. Pohádka je na můj vkus až příliš smutná, ponurá, a zkrátka mi nepřirostla k srdci. ()

lukano

Na této pohádce je zajímavé, že čím víc krát jsem ji viděl, tím mi připadá lepší a lepší . Možná je to trošku složitějším dějem, ale to není vůbec na závadu. ()

Cartman

Vcelku zajímavá temná pohádka, ovšem Pavel Trávníček jako v každé své roli zcela kazí výsledný dojem...proto jen čtyři hvězdičky. ()

Pfff

Já mám naopak tuhle pohádku hodně ráda. možná je pro děti trochu depresivní a náročnější,ale aspoň se tam něco děje a neni to pořád dokola omílané téma jak chudý a hroupý Honza ke štěstí přišel. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar