Pro partičku středoškoláků z malého amerického městečka je klíčem k úspěšnému víkendu přemluvení libovolného dospělého, aby jim koupil alkohol. Osamělá paní Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomhle směru přímo darem z nebes. Nejen že teenagerům bez mrknutí oka koupí bednu alkoholu, ale navíc jim nabídne sklepní prostory ve svém odlehlém domě, aby si ho tam mohli vypít a trochu přitom zablbli. „Máma“ Sue Ann má jen pár drobných podmínek. Aspoň jeden z účastníků musí zůstat střízlivý, aby ostatní bezpečně odvezl domů. V jejím domě se nesmí klít a nikdo nesmí chodit nahoru, do obytných prostor domu, což jsou všechno celkem rozumná pravidla. A tak se místní děcka scházejí u mámy čím dál častěji, jenž e do pařící pohody se pomalu začínají vkrádat temnější tóny, když se z nadstandardní pohostinnosti paní domu postupně stane zvláštní druh posedlosti a jistota, že jednou přijde den, kdy za to bude něco chtít. Z dokonalého snu všech teenagerů se záhy vyklube noční můra a nejlepší místo ve městě se promění v nejhorší místo na Zemi. Ona vám to přece říkala, děcka. Nahoru jste neměly chodit. (Cinemart)

666Carnage

Snažilo se to být hrozně zamotaný ale přitom to prostě byla jednoduchá filmařina o pomstě. Film není rozhodně špatný protože nápad to mělo. Horor bych to úplně nenazýval pokud teda ta troška násilí na konci neměla znamenat tu nálepku horor. Je to spíš Thriller co se snaží působit trošku psychologicky i když mu to nejde. Ale pokoukání to bylo super takhle na jedno shlédnutí. A docela známých herců se tu mihlo. 60% ()

Lisabellla

Zdá se, že poslední měsíc jsem neviděla jediný film, který by stál za víc. Jsem z toho dost smutná. OS byla super v NASA, ale jako divná mamka už tak super nebyla. Navíc, jak se zdá, rasová korektnost útočí v plné síle. Z děje si pamatuju to podstatné, což bych ovšem byla schopna shrnout ve dvou minutách a stejně bych měla pocit, že jsem řekla všechno, co bylo potřeba. Žádné překvápko, žádné drama, žádné děsivo a žádné dojetí. Nápad se cení, film nebyl úplný propadák, ale na opětovné sledování to není. A vlastně asi ani na doporučení. ()

Wally

Jako super nápad udělat magora z malé obtloustlé černošky běhající tam v růžových teplákách...ale aby se začalo něco dít, je potřeba přežít hodinu nudy a to neodpustím... ()

iXtr3m3

Strašne slabý pokus o triler a o horor už vôbec nejde. Malé náznaky psycho scénok tu síce boli, ale to nestačilo. Octavia Spencer má ďaleko viac talentu, ako ukázala tu. Slabý film. Dlho mi ležal na disku a oprávnene. Strata času, neodporúčam. ()

Han22

Patrička středoškoláků si najde svoji "mámu". Ta jim koupí pití, nechává je ve sklepě chlastat, něco jim i uvaří a baví se s nimi. Postupně se ukazuje, že "máma" není tak úplně normální. Jako drama to dejme tomu funguje. Spíše v osobní rovině, protože to že Vám lidi na kterých Vám záleží spálí duši na popel znám a dokážu se do ní vcítit. Jako horor ani omylem... drtivou většinu filmu se nic neděje a když už se něco začne dít, je to takový light odvar ze Saw a různých torture hororů... tedy jestli se tomuhle žánru a stylu dá vůbec říkat horor. Chápal jsem, ale nebavil jsem se, takže jen 2*. ()

borec999

Totálne guilty pleasure. V žánroch je uvedený horor/triler, no realita je taká že som sa v kine rehotal viac ako na ktorejkoľvek komédii. A ono to väčšinu času aj čistá teengaerská komédia( v ktorej sa chlastá,žúruje a v ktorej partičku teenagerov dopĺňa Octavia Spencer) je. Do hororového módu Mama prepne asi v záverečných 20-25 minútach a aj keď ani z tejto strany to nie je na zahodenie (záverečné finále), tak si myslím že komediálna časť je predsa len výraznejšia a lepšia. Okrem vtipov film stojí hlavne na vynikajúcej Octavii Spencer, ktorá si svoju rolu naozaj užíva a exceluje ako v komediálnej, tak aj v hororovej rovine, v ktorej sa pozvolna stupňuje jej vyšinutosť, ktorá začne len ako nevinné pohľady a nenápadné náznaky... Celkovo teda, ak by som Mamu bral ako čistokrvný horor tak by som musel kritizovať, no ak ju beriem ako guilty pleasure komédiu tak musím chváliť. Výborná oddychovka. PS: scéna, kedy "Máma" prejde dodávkou Missi Pyle a bez mihnutia oka zahlási: Štetka! ma dostala ako už dlho nič :D 75% ()

MareT.

Film neni vubec spatny. Prvni pulka je celkem pomala, ale ke konci to ma slehu. Neurazi, nepotesi. Vsechno to drzi prave Spencer a jeji talent. ()

HonzysKISS

Takový klasický film o ženské, která to v dětství měla těžké a teďka si to chce vynahradit. Ten příběh je dobrý, začátek taky, ale vprostřed snímku jsem si už začínal pomalu říkat, jestli se vůbec bude něco dít. Není to vůbec horor. Má to sice občas trochu napínavé prvky, ale stejně se z nich nestane nic zajímavého. Je to škoda, protože natočený je to celkem pěkně. Obzvláště herectví je super. Ze svlečny Silvers určitě něco bude. Bylo by to fakt dobrý, jenom tomu chybí brutalita. Není v tom bohužel téměř žádná. ()

F.W.Colqhoun

Now you know where the party is. SPOILERY Tlustá černá Carrie bez paranormálních schopností, zato s neomezeným přístupem k diazepamu získává po dvaceti letech tichého šílenství příležitost vyrovnat účty za středoškolské zacházení. Tate Taylor inzeruje horor, ale promítá ve výsledku teenagerské drama s hororovými a komediálními prvky. Těžko říci, jestli si byl vědom, jak neřešitelné dramaturgické problémy si záměrem schystal a jak otrávení budou diváci, kteří čekají prstící biják s lekačkami, mordy a neprůhledným, tajemným monstrem typu Michaela Myerse. Co ale jednomu zbývá, když platí Blumhouse? Psychologizování a uvádění do souvislostí sice potenciál filmu navozovat hrůzu skutečně poškozuje, nabízí ale momenty a prvky, s nimiž se běžně v hororu neztrácí čas - obsahově neurážejícím dialogům a výkonům mimo sféru bohapustého vřeštění. Za pozornost v rámci proklamovaného žánru stojí skupina autentických a autenticky debilních středoškolských studentů (představitelům výjimečně není 30) a prostředí maloměstské komunity. (Díla jako Euphoria zřejmě zvyšují očekávání publika v tomto směru i nároky na tvůrce.) Slušnou režii i mladé atraktivní herce ale suverénně válcuje Octavia Spencer. Její Sue Ann, hrozivá, lidská, příležitostně vtipná a dokonce sympatická, je charakter, který tu dosud chyběl, přes uváděnou příbuznost s prvoplánovější, průzračnější ikonickou 'oběť Sissy Spacek. Taylorovi patří dík za vzkříšení punkerky Juliette Lewis - ona a Spencer jsou sloučenými polovinami čtvrté hvězdy mile matoucího žánrového paskvilu. ()

Marius_ss

2.5 aby sme boli presní. Začiatok bol slabý, ale nenudil. Potom sa to trošku nakoplo a takto trošku nakopnuté to došlo až ku koncu, ktorý bol teda niečo - hoci mi trochu nedávalo zmysel to vraždenie na konci ak si to spojím so zvyškom filmu, no na druhej strane, celý film ukazoval že Mama nemala všetkých 5 pohromade a že je nevyspytateľná. Stále lepšie ako istá dračia kráľovná ;). Octavia to zahrala výborne, mladí herci miestami hrali slabo, ale inak uspokojivo. Scenár sa hodnoti ťažko, možno mal byť šibnutý (rovnako ako hlavná protagonistka), možno nemal...ťažko povedať. Hudba nevýrazná. Čo ma dostalo - Ako mama "zatvára" dievčaťu pusu a záverečné zaľahnutie do postele s láskou z detstva ;) Videné 05.06.2019, Cinemax Prešov, 18:20, Sála C, sedadlo F 10, sám. ()

Jespi

Jak začíná horor stylem, "parta teenagerů" vím, že to jde automaticky doprdele. Jako správný masochista však stále hltám nálož každého dalšího dementního hororu, ve snaze najít ten jeden jedinej dobrej mezi stovkami. Bohužel, ani tady jsem nenašel. Prezentovat v dnešní době něco takového jako horor, mi přijde jako prasárna na diváka. Děj nudný, vleklý, nezáživný. "Drastické" scény, až kromě jedné, také o ničem. A rádoby šílená hlavní záporačka působila spíš trapně. ()

Swoser

Na tomto filmu se mi líbí dvě věci. Zaprvé to, že to je film, ve kterém můžeme sledovat herečku jako je Octavia Spencer se proměnit v Patricka Batemana. Ta pouhá existence tohoto filmu mě dostala do kina. A věc která mě udržela na tom filmu sedět byla herecký výkon právě Octavie. Každá scéna ve které je, byla naprosto skvělá. Bohužel to se nedá říct o scénách ve kterých není. Snaha o psychologický thriller, který skončí ještě dřív než začne. 5/10 ()

Flopik

Od hororu to má teda poriadne ďaleko ,skôr thriller aj to len ku koncu. Pozeralo sa nato dobre, Octavia výborná. Škoda že na niečo dobré čakáme až do posledných 10 minút. Za mňa čistý priemer. ()

Hernycztek

Ačkoliv to nakonec dostalo erkový rating, tak je to přesně ten typ mainstreamového hororu, cílený výhradně na náctileté publikum, jaký jsme dle traileru očekávali. Nelze se tedy divit, že tržby v kinech moc nedopadly, protože to tam nemělo co dělat. Rozhodně by to lepších výsledků dosáhlo na nějaké větší streamovací službě, jako je Netflix apod. Oceňuju chytrý scénář, kdy jsme většinu děje seznamováni s postavami a postupně se dozvídáme, že toho mají mezi sebou spoustu společného. Obsazení oněch postav je zlatý dobrý průměr. K neznámým teenagerům si jen stěží vytvoříte kladný vztah, takže vám bude jedno co se jim stane, naopak dospělí jsou známější herci, kde nejvíc exceluje hlavní záporačka, Octavia Spencer. Zarážející je absolutní absence komediálních prvků, které jsou pro podobné teen filmy typické, ať se jedná o jakýkoliv žánr. Celých 100 minut se úplně zaplnit nepodařilo, takže se najde několik pasáží, které nudí. Hororového se toho moc neodehraje, ale když už na to přijde, tak je to pěkně krvavé a finále je neuspokojivě předvídatelné. Zkušený divák v tom tedy nic nového nenajde, ale jako thriller, pro jedno večerní shlédnutí, to stačí. ()

Silviaxx

Z môjho pohľadu pomerne nezaujímavý film. Príbehovo celkom plocho spracovaný, hoci námet ponúkal značný potenciál. Mám dojem, že skôr išlo o mainstreamové spracovanie, a práve to je dôvod absencie násilných, či vyhrotených scén. Tých pár, ktoré sú obsahom, mohli byť zaujímavé ak by sa pritiahlo za vlasy. Herecky celkom sympatické, a aj to je dôvod, prečo sa na to príjemne pozerá. Avšak nie som si stopercentne istá, či by som to s čistým svedomím nazývala hororom. Boli tu snahy aj o psychologické nádychy, ale tie boli naozaj len vlažné a málo rozpracované. Na oddychové popoludnie OK, ale úplne vážne Mamu brať nemôžem. ()

petikacka

Spíš než horor je to pomalý akčňák...Ovšem kupodivu, i když jsem čekala katastrofu, tak žádná nepřišla...Motiv byl jasný celkem záhy, přesto je to dobře koukatelné a Olivia Spencer je úúúúchvatnáááá...Za mě 70% ()

johnymdoe

To máte tak, když se na film půl roku těšíte, říkáte si že kino horor, navíc se zvučnými jmény, bude pecka. A ono ne. Když horor trvá už hodinu a deset minut a nestane se v něm vůbec nic hororového ani napínavého, tak je něco špatně. Zbytek pak za čtvrt hodiny už zachránit nelze. Jediné co je plus filmu je, jak už tu napsal snad každý, Octavia Spencer a alespoň ty dva mordy a sešitá držka je plus druhý. 45% ()