Apokalypsa: Nikdy nekončící válka 1918-1926

• Francie Apocalypse - La paix impossible 1918-1926 (více)
Francie / Kanada, 2018, 1 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Epizody(2)

Unikátní archivní záběry z období mezi světovými válkami... V letech 1914 až 1918 připomínala Evropa sebevraha, chystajícího se skočit do propasti. Miliony zoufalých vdov, sirotků i matek oplakávaly své padlé muže, otce a syny. 11. listopadu 1918 se začala rychlostí blesku šířit zpráva o klidu zbraní a podpisu příměří. Válka skončila, na projevy politiků o zaslouženém vítězství dobra reagovaly shromážděné davy jásotem. O budoucnosti světa se rozhodovalo na mírové konferenci v Paříži. Rozpadly se velké říše a vznikly nové státy, tématem pro politiky i veřejnost se staly válečné reparace. V Německu a Itálii začaly vítězit nové ideologie a ze Spojených států amerických se stala skutečná velmoc. (Česká televize)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (3)

Apokalypsa: Nikdy nekončící válka 1918-1926 (2018)

Nesmírně zajímavý příspěvek (proti)válečným dokumentům, který v barvách neopomíjí dost často opomíjené skutečnosti a souvislosti.. Tohle mě opravdu bavilo.. ()

Pomsta (2018) (E01)

"Španělská chřipka si nakonec vybrala více obětí než celá ta hrozná první světová válka.." ()

Návrat do pekla (2018) (E02)

"Starý svět umírá, a nový se rodí jen velmi těžko.. A z jeho stínu vylézají zrůdy.." ()