Hrdinské činy patria k vojne. Jedna z najodvážnejších akcií histórie Prvej svetovej vojny sa stala námetom aj pre tento film, ktorý opätovne oživuje príbehy ľudí, ktorí čelili vojnovému ošiaľu. Major Charles Whitlesey (Rick Schroder) je vojakom na pohľadanie. Jeho oddiel sa dostal do veľmi nepríjemnej situácie, keď je obkľúčený v hustých francúzskych lesoch nemeckým vojskom. Bez jedla, bez zásob a bez možnosti zanechať o sebe správu. Mal na výber dve možnosti. Vzdať sa alebo umrieť. Ale on si vybral tú tretiu... (oficiální text distributora)

Arassuil

Na televizní film slušný výkon. Ale opět si neodpustím kritiku: 1) Američani jsou nejlepší - no, musíme si přiznat, že tuto válku vyhráli Britové a Francouzi. 2) Ta směsice uniforem, výstroje a výzbroje z období posledních 100 let je vážně směšná. 3) Tak počkat, tohle už jsem někde slyšel! 4) Tak počkat, tohle už jsem někde viděl! 5) Dokonce i náš airsoft tým je na tom s taktikou a strategií lépe. ()

JamesRyan

Až překvapující kousek. Pravda oko znalce najde některé detaily které by mohly být zpracované líp ale každopádně celkový dojem je kladný. Film není závažně zanesený patosem, neříká že ti na druhé straně jsou zlí a špatní což se mi velice líbí. Relativne neznámí herci se mi ve válečných filmech také líbí a tady to je další velké pozitivum (až na mjr. Strayera z BoB =). Vytknul bych hlavně nedostatečné podbarvení hudbou, některé bojové scény by si to více než zasloužily. ()

Chaospunx

Film se mi líbil, až na stupidní brebenťení německých vojáků, které mělo asi simulovat zdání komunikace. Působilo to neuvěřitelně směšně. ()

slamic5

Třetí hvězdička hlavně za to, že filmů z první světové je fakt žalostně málo. A bitevní souboje taky nebyli špatné, na to že je to TV film ()

Kowl3r

i cez tie patriotické kecy (ktoré k takýmto filmom viac či menej patria), je fajn že sa filmárčina začína venovať aj filmom z Velkej vojny, ktorá rozhodne nebola vojnou džentlmenov. Mno ale film ma udržal v napätí po celý čas výborné bjové scény, sice plytké charaktery ale pri takej životnosti v boji ani nebol čas, stojí za to ho zaradiť do filmotéky a raz za čas sa k nemu určite rád vrátim. Veľa ľudí dnes zabúda, že muži čo do tejto vojny išli sa všetci ccheli vrátiť ako hrdinovia. Poslušnosť a disciplína boli v tej dobe v armáde pevné ako skala , čo konieckoncov značí o tom , že sa státisíce mladých mužov dobrovolne rozhodli ísť proti gulometom s jasným výsledkom...60- tisíc mŕtvych za jedeň deň napr. na Some bolo bežné číslo...v tejto vojne boli hrdinovia všetci... ()

Elles

Už jste spatřili scénu, která neměla ani 10 sekund ale vyrazila vám dech? Film o lidské krutosti a hlouposti ... Todle je válka kterou by měli poznat velitelé než zmáčknou pár tlačítek a vydají nějaké rozkazy. Vidět taky to co to všechno napáchá, ne jen sedět u stolečku v teple a koukat se na to. Na německého raněného vojáka který se celý zakrvácený choulý ve špinavé díře a snažící se slovy „Nein, mein Brod “ ubránit si poslední kousek chleba, který má nikdy nezapomenu. ()

padlar

Velmi příjemné překvapení jednoho televizního večera. Přišlo mi, že se jednalo o poměrně realistické zpracování zákopových bojů první světové války, včetně takových detailů jako komunikace mezi jednotkami prostřednictvím holubů. ()

Puchyr

První světová. Nádhera, Generál a svině a chudáci vojáci co za jeho sviňárnu zaplatily. Od začátku do konce mně film uhranul a musel jsem ho dokoukat. Ztacený a opuštěný prapor co bez vybavení, jídla a téměř bez munice odolávají náporu německé armády. Dobře zpracované bitvy, neokoukaní herci (ne Hollywoodský - nic proti Hollywoodu) kteří vypadaly jako skuteční vojáci. Na začátku pěkná zákopová válka ke konci nádherná bitva o holé přežití. Film vystihl dobře atmosféru války i stísněného lesa odkud se nejde dostat jinak než zajetím nebo násilým. Jedna přestřelka za druhou film je zkaždou další minutou lepší. Jediné co mi vadilo, malá stopáž, já jsem zvyklej na dlouhé filmy a čím delší tím lepší ( Kmotr, Apokalypsa, Skleněné peklo, Most přes řeku Kwai....) mohly trochu příběh rozvíjet do větší ho podrobna. Ale to je jen maličkost pro mně dokonalá podívaná. 75% ()

PanBlack

Velmi dobře natočený televizní film o první světové válce. Dobrý příběh, atmosféra, herecké výkony, kulisy... 80% ()

Janh

Koment viz. Verbal. Jako by mi mluvil z duše. Ale zapoměl na toho hrdinného holuba:-) Ale za zpracování holt nějakou tu hvězdu dát musím. ()

Junis07

Zajímavě zpracované téma, narozdíl od mnoha jiných opravdu podle skutečné události (to je asi poslední dobou nějaká nemoc scénáristů nebo producentů, že to napíšou do titulků kdejaké slátaniny, aby se to co nejlíp prodávalo?). Drobné kiksy by se našly, ale příběh je postavený a natočený poměrně uvěřitelně, nesenzačně, neamericky, takže se i drobné technické nedorazy, kterých ale není tolik, dají úplně klidně prominout. Možná se na to dívám takhle proto, že jsem čekal mnohem horší podívanou, nicméně i tak je to velice slušný film, který stojí za to. Jen závěr připomene, že to točili amíci, ale to vzal čert :-) ()

radek.896

Už pětkrát jsem jej viděl, ale vždy jsem stihl v televizi až druhou půlku, ale pokaždé se mi stejně líbila. O prv ní sv. válce je málo filmů, ale tenhleten patří k těm nej. Zajímavé je také to, že to je podle skutečné události, o které nepadla u mě na školách ani zmínka. http://www.worldwar1.com/dbc/whitt.htm ()

Filmyx

Bojové scény byly tupé až hrůza, celkově film neměl pražádnou atmosféru a postavy byly povětšinou protivné. Už při první velké bitvě - zteči na německé pozice - jsem začala vojáky povzbuzovat jak naše sportovce na olympiádě, jelikož běh nepředváděl ani jeden z nich, což bylo pod plnou palbou fakt odvážné. Při útoku Němců na zakopané pozice Američanů půlka amíků stála nekrytá a čekala až schytá kulku, což bylo logické vzhledem ke všudypřítomným stromům a těm zákopům. Při útoku plamenometčíků (dle zobrazení tak 3-4), kteří šli v první linii (nekrytí), na ně ze zákopů nikdo nestřílel, proto mohli v klidu dojít k prvním zákopům a začít zapalovat vojáky... Ve filmu bylo stále hlášeno, že jsou obklopeni Němci ze všech stran, ale útoky chodily jen zhora... Navíc celkový dojem z tohoto díla má asi být, že to Američané vyhráli první světovou, a před jejich hrdinstvím si sedali na prdel generálové všech stran... Nechci snižovat hrůzy skutečné války a to co v ní museli vojáci prožít, ale tento film pro ně rozhodně není poctou. ()

Blind307

...nuž boje reálnejšie ako vo Forbidden Ground, ale nemyslím že na tomto prapore ležal osud konca WW1...keďže je to true story, hrdinovia si zaslúžia obdiv za odvahu ísť do boja...film bol fajn, dokonca na TV-film kvalitka...ale čo ja viem či na 3*?...no dobre tak slabšie 3* dám :D... ()

caesarous

Filmů o první světové válce je bohužel opravdu málo. I díky tomu jsem se rozhodl pro 5*. I když zde nevidíme žádné úchvatné herecké výkony, tak bojové scény jsou velmi kvalitní a ukazují tu drsnou brutálnost 1.sv. války. Pro mě je jasným vyzněním to, že válka je prostě svinstvo a musíme být rádi za dobu ve které žijeme. ()