Hrdinské činy patria k vojne. Jedna z najodvážnejších akcií histórie Prvej svetovej vojny sa stala námetom aj pre tento film, ktorý opätovne oživuje príbehy ľudí, ktorí čelili vojnovému ošiaľu. Major Charles Whitlesey (Rick Schroder) je vojakom na pohľadanie. Jeho oddiel sa dostal do veľmi nepríjemnej situácie, keď je obkľúčený v hustých francúzskych lesoch nemeckým vojskom. Bez jedla, bez zásob a bez možnosti zanechať o sebe správu. Mal na výber dve možnosti. Vzdať sa alebo umrieť. Ale on si vybral tú tretiu... (oficiální text distributora)

Orlau32

Film dle skutečné události z 1.světové války. Je to prakticky jenom úsek o plnění nesmyslného rozkazu, který dal americký generál svým vojákům. (Mimochodem - nevěděla jsem, že se 1.světové války zúčastnili v Evropě i Američané.) Ačkoliv se uskupení o síle 500 mužů mohlo Němcům vzdát a zkrátit tak své utrpení bez jídla, vody a nakonec i munice, neučinili tak a vzdorovali té hrůze (ostřelovalo je omylem vlastní dělostřelectvo), protože měli špatné informace a vůbec nevěděli, kde se prapor nachází. Film je dobře nafilmován, válečné hrůzy, zranění a smrti až až, ale nakonec zůstalo a přežilo 200 mužů a odešli po kapitulaci Němců s hrdou hlavou jako hrdinové. Za 5 týdnů byl podepsán mír ! ()

willow666

Kdybych nevěděla, že se to skutečně stalo, dala bych mnohem míň a řekla si, že Američani ze sebe zase dělali nesmrtelný hrdiny. Bohužel to takhle opravdu bylo, tak za to i za kvalitní zpracování dávám 4*. ()

maverick10

Opet dalsi z rady americkych patosu o valecne hrdosti a odvaze v cele s hrstkou pihovatych americkych chlapcu proti nemecke presile. Znovu zde z nemeckych vojaku delaji naivni blbecky, kteri ani nevi jak se zavazuji tkanicky u bot, nikde tu vsak nevidim nic o strachu, bolesti a utrpeni, vsechno jen okrajove k dokresleni atmosfery. To ovsem nestaci!! ()

Nach

Na televizní produkci opravdu působivý a zajímavý snímek. Jistě, je zde řada patosů a milovníci Zachraňte vojína Ryana si budou ťukat na čelo při rozhazování rukou do vzduchu, když voják padá mrtvý k zemi. Ovšem Ztracený prapor se nebojí podávat i větší bitevní souboje, které vypadají místy až hollywoodsky. Tohle je skutečně kvalitní válečný film z Velké války, jak se dříve První světová nazývala. Jistě, postavy nejsou nijak zajímavé, děj nemá žádné šokující překvapení a zas až tolik emočně minimálně mě nezasáhl. Přesto ale v komentáři vzdávám poklonu tomuto počinu, od kterého jsem rozhodně mnoho nečekal, ale o to více získal. 70% ()

laik_60

jeden z lepších vojnových filmov venovaných I. sv. vojne. Veľa bojov, veľa osobných súbojov, množstvo padlých (dokonca aj poštové holuby). Chybné rozhodnutia, nedostatočná komunikácia medzi velitelskym štábom a jednotkami, zúfaly odpor . Dramatičnosť deja by možno zvýšil lepší hudobný podmaz. ()

Koly

Američtí hrdinové to zase Německým balíkům pěkně natřeli. I přes odporně všudypřítomný a nerálný fakt, že se v německém obklíčení ocitlo 500 amerických supervojáků (nikdo nepanikaří, nikdo neutíká,...), se jedná o poměrně kvalitní válečný snímek s celou řadou povedených střetů a záběrů. ()

tomeek

Na to že jde o televizní film, tak je to velice slušně natočené, bojové akce (obzvlášť ty na nože) jsou chutné a vůbec to vypadá dost dobře. Celkově to tématem trochu připomíná 300, ale to jenom tím faktem, že také jde o skupinu proti obrovské přesile. ()

maxxxim

Zpočiatku to vyzeralo nádejne, no dopadlo to neslávne. Myšlienka nebola vôbec zlá, pretože filmy z tohto prostredia dokážu zaujať, ale keď vám je forsírovaná história takouto formou nie je to vôbec presvedčivé, až by som konštatoval že kontraproduktívne. To, že boli vojaci USA blahorečení nemeckými vojenskými špičkami, by som ešte uniesol, pretože Nemci boli týmto dobre známi príklad môžeme sledovať v konflikte na východe, kde vyzdvyhovali hrdinstvo sovietských vojakov pri obrane Smolenska a pod. To, že americký pešiak neopetoval pozdrav nemeckého "veliteľa", už asi neznesiem, v skutočnosti by mu stúpla hladina olova v krvi približne o 9 gramov v lokalite zátylok. Obetovanie amerických vojakov a mrhanie ich silami och aké typické pre USA, no na koniec slávia úspech, mm v celku úchvatné. Konečná scéna mi takmer privodila srdečnú zástavu, generál americkej armády vysekne pochvalu veliteľovi práporu, zasalutuje a on sa mu doslova otočí chrbtom. Hrdinstvo najhrubšieho zrna, aj keď pripúšťam, že to tak mohlo byť, ale na mňa to nezabralo. ()

Remivsremi

Pro někoho možná až příliš americky glorifikované military bojovné drámo, ale svižně předvedené a dobře zahrané. Podobné snímky bych uvítal ve vetším množství. ()

kurcatovium

První světová válka je (narozdíl od té druhé) filmovým průmyslem značně opomíjená záležitost. I proto jsem se na Ztracený prapor poměrně těšil. Film to určitě není špatný, ale téma skýtalo rozhodně větší potenciál, než jaký se ve výsledku před diváka dostal. Akce je zmatená zejména díky místy doslova příšerné kameře. Naprosto nicneříkající třesoucí se záběry jsou možná moderní, ale tohle ještě válečnou atmosféru nedělá, srozumitelnosti také nepřidají a navíc jen u diváka vzbuzují pocit, že by přeci jen mohli toho chudáka kameramana s parkinsonovou chorobou vyměnit... Celkově vzato ucházející průměr. ()

PiLgRiM

Na poměry Tv filmu velkolepá záležitost. I přes nízký rozpočet je výprava na poměrně kvalitní úrovni a kdybych si zde nepřečetl, že se jedná o televizní film, tak by mi to během sledování ani nenapadlo. Je mi jen trochu líto, že film nebyl o dvacet minut delší kvůli prostoru pro postavy, na které film silně trpěl. Jsem vděčný za každý film z první světové války. Tento rozhodně nezklamal. ()

Raven0

Pokud si chcete na jednom místě shlédnout přehled snad všech klišé válečných filmů, Ztracený prapor je pro vás jako stvořený! Generálové, kteří posílají muže vstříc jisté smrti, velitel praporu, jenž sice s rozkazy nesouhlasí, ale stejně je v zájmu vlasti plní, drsné hlášky ostřílených vojáků, jež si utahují z nováčků, aby je nakonec přijali mezi sebe, záchrana na poslední chvíli, střleba do vlastních řad, hrdinské proslovy a umrtí a mnohé a mnohé další. Skřípe to a šustí papírem a člověk občas musí zamhouřit oko, ale akce je to více než slušná. ()

Andreas83

Po všech stránkách povedený válečný film který reálně vykresluje brutalitu a místy i zbytečnost první světové války, jen mě trošku chybí větší propracování postav. ()

Ravi

Kdyby "Ztracený prapor" nedisponoval někdy až obludným americkým patosem, šlo by o jeden z nejlepších válečných filmů týkajících se 1. světové války. Škoda. Přesto jde o velmi dobře zvládnutý kus, který stojí za to vidět. Absence známých hereckých osobností filmu jednoznačně prospěla, protože žádná z postav výrazně nezastiňuje ostatní a přesto jsou všichni výrazní a skvělí. Frontový útok byl oproti náročnosti velmi přehledný. Některé prvky jinde málokdy uvidíte - např. posílání holubů nebo gentelmenství německých oficírů vůči zajatcům, které bylo znakem evropských armád na konci 19. století. Také pohled na novodobý konflikt z hlediska němců, kteří se s američany do té doby na bojišti nesetkali, je bezesporu zajímavý. Zasloužených 75% = 4/5 ()

V.Silver

Komorně natočený snímek z prostředí nejmasovějšího vraždění, jaké kdy lidstvo zažilo. Na televizní produkci se jedná o opravdu kvalitní dílko, a to včetně hereckého obsazení (např. Michael Brandon, nám známý jako Dempsey, v roli generála:) nebo kamery. Pravda, konec by mohl být krapítek míň patetický, ale nejedná se o nic, co by se nedalo přejít s mávnutím ruky. 75% ()

Kosmik 1

Naprosto úžasný válečný film z první světové války. Vůbec nechápu, jak je možný, že už je deset let po jeho natočení a vůbec se o něm neví (nebo není tolik známý, jak by si zasloužil). Já o něj jen tak náhodou zavadil a řekl si, že to s ním zkusím a udělal jsem sakra dobře. Je škoda, že se do něj neinvestovalo víc peněz, ale i tak se jedná o velice solidní počin. Děj se odehrává přímo ve válečném poli v týlu nepřítele a major Whitlesey se se svým praporem snaží udržet pozici a vydržet za každou cenu. Najdete tu vše co má správný válečný film mít: hrdinské činy, zákopy, střelba, plamenomety, granáty, odstřelovač, dělostřelecká palba, výborné záběry z fronty (akorát někdy jsem měl pocit, že když velitel zavelel palte! a mělo střílet několik desítek vojáků, tak mě přišlo jako kdyby střílel jeden člověk). Někdy do sebe nepřátelé šli docela nelogicky bez krytí a rovnou na zteč a stříleli po sobě třeba i ze dvou metrů, což mi trochu kazilo celkový dojem. Z filmu je ale také patrné, že k sobě nepřátelé měli úctu, viz. záběr podání rukou. Celkově musím dát plný počet, páč tento snímek si to právem zaslouží a já jsem velmi mile překvapen, na co ještě můžu narazit a dobře se u toho bavit. Také zastávám názor, že první světová není tolik filmařsky profláklá a mělo by se do ní rozhodně více investovat. 90% ()