FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl

• USA Fyre (více)
USA, 2019, 97 min

Režie:

Chris Smith

Scénář:

Chris Smith

Hudba:

Jason Hill

Billy McFarland (a.z.), Ja Rule (a.z.), Ron Funches (a.z.), Elsa Hosk (a.z.), Chanel Iman (a.z.), Emily Ratajkowski (a.z.), Lais Ribeiro (a.z.) (více)

Festival Fyre byl představován jako luxusní hudební zážitek na soukromém ostrově. V rukou namyšleného podnikatele ale všechno nabralo jiný směr. (Netflix)

Naushika.

Velmi dobře udělaný dokument, náhled do zajímavého (a pro mě naprosto mimozemského) společenského prostředí, psychologická studie týmu lidí postupně si uvědomujících a reagujících na to, že projekt, do kterého se uvrtali, je strašlivý, strašlivý průser, a zároveň i takové exemplum o instagramové povrchnosti a posedlosti "exkluzivitou", fenoménu influencerství a lidech proměněných ve zboží a měnu, vítězství marketingu nad produktem a japícké kultuře vzývající sociopatické bullshitery, kteří vyzařují "tolik energie a pozitivity" a jedou stylem "dream big", "nothing is impossible" a "fake it 'till you make it". ()

Stíba

Krásná studie manipulovatelnosti i toho, jak konzum požírá sám sebe. Influencerní kravky jsou možná pěkný ale ta tupost z nich přímo sálá a právě ony byly hnacím motorem celého soukolí. Spousta situací může působit až úsměvně ale věřím, že se věci udály skutečně tak, jak bylo naservírováno. ()

misbos

Velká Sázka o Malé Pivo an American Edition - aneb - když jste tup a věříte oteklému praseti, dobře Vám tak. A teď tu o Elizabeth Holmes, prosím. ()

nwx

Paraaada. Konecne nekdo dostal rozmazlene "millennialy" podelane. Ti "makat" nebudou a nebudou. Nasmal jsem se, pekne skodolibe. Juutuuberi influenceri slavni. ;))) ()

Franc1s

Jestli někdo slyšel o tom fesťáku co vlastně nikdy nebyl, směle do toho. Podvod za všechny prachy a taky "pěkná" ukázka dnešní doby instagramové... ()

mazic

zdravím pana F..... jo a strašně mě mrzelo, jaké problémy z toho měli ti tvrdě pracující influenceři!!!! ()

ŠpetaMarek

Někde jsem četl, že je dokument zmanipulovaný jedním z investorů. To mě ale nezajímá, jelikož každý dokument je subjektivní a zde jsou fakta jasně podložena nahrávkami... a vůbec je to zábavné jak sviňa. Pro škodolibé lidi doporučuje 10/10 závistivců. ()

Alois88

Tak tohle byl nářez. Trochu se divím, že jsem o této události neslyšel. Ne, že bych byl nějakým konzumentem bulvárních kravin, ale vzhledem k tomu masivnímu PR, které festival měl a následně tomu průseru v který se to zvrtlo, jsem byl nejspíš doslova slepý. Nevadí. Skvěle natočený dokument o totálním provaru jednoho samolibého blbečka a nádherná přehlídka lidské blbosti. Nikdo z účastníků očividně neměl o plánování festivalu sebemenší ponětí, všichni slepě věřili, nebo snad chtěli věřit, že se to zvládne. Sám McFarland si vážně myslel, že mu to jen tak projde? Ale s lidmi to uměl dobře, to jo. Dokument také velmi dobře ukazuje obrovskou moc sociálních sítí. Je to prostě paráda. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Cha! Takový dokument nedokument. Spíš bylo zábavné sledovat, jak se to všechno sere a zbohatlíci začnou plakat, že nebudou jachty a vily. ()

marek29

Dokument, u kterého si nemohu pomoct, ale evokuje ve mě "Český sen". Taky NECHÁPU, jak v roce 2017 můžou stovky lidí odjet na první ročník předraženého festivalu bez toho, aniž by věděli KDE budou spát. Možná se to dobře kecá zpětně, ale kde budu spát je první věc, kterou řeším ne? Neuvidím fotky toho místa? Nejedu! :D easy as slap. Týpek (Billy) musel bejt asi nemocnej, pokud si celou dobu nedokázal přiznat, že to nevyjde. Zároveň mi hlava nebere, že celej tým to táhl a věřil, že se byť zbastlenej, ale přece festival může odehrát v jakés takés podobě. Kteroukoliv chvilku je všechno zarazitelné a v tomhle případě víc, než kdy jindy platilo - vyskočit dřív = líp. Že se to nezaplatí bylo jasné od začátku. Nechat ho v tom samotného vykoupat mohlo být jen ku prospěchu věci - aby se z toho daný viník (nositel vize) více poučil :) 4 z 5, protože přesah v negativně vypjatých emocích nevidím. ()

liquuid

Naprosty masakr, ze se tohle muze stat. Realita bude zcela jiste jeste uplne jinde, nez nam je zde predlozena, nicmene i tak to ve mne zanechava silne dojmy a pocity. Rozhodne to stoji za čučku. ()

PlysovyMacko

Na začiatku to vyzeralo, že organizátori majú veľké oči a urobili viac pre reklamu festivalu ako pre samotnú organizáciu. Postupne sa dozvieme, že šéf organizátorov klamal všetkým zúčastneným. Dokument je zaujímavý a je mi ľúto domácich, ktorí nedostali zaplatené. ()

DonBraso

To byla slušná jízda :) Jestli někdo odkazuje na Hulu,tak se mrkněte na trailer.Nic nového pod sluncem,stejné jsou i záběry z jiného úhlu. Netflix to vzal po svém a je vcelku jedno jak je to možné-nemožné,je tu důsledek toho,že prachy a klamavá reklama dneska je středem Země.Megalomanský záměr,nápad,který nevyšel.Si říkám jestli by to měl Billy na tom ostrově co chtěl prvně,jestli by to stejně zvládnul. Druhá věc je,jestli s takovýma lidma už odprvopočátku vyjebal či fakt prostě jen přecenil svoje síly.Na druhou stranu to se vše dozvíte hned potom co přijedou první "diváci".Ja Rule bude asi taky slušný mejdlo.85% ()

Dejf4

Parádní pohled do hlavy mileniálů. Je to až neuvěřitelné jak dnešní svět ovlivní jeden příspěvek na sociální síti. Jsem rád, že fakta jsou podloženy nahrávkami, ale co oceňuji nejvíce, že je to sakra zábavně natočené. 7/10 ()

Tomas_PO

Výborný dokument, ktorý detailne (a zdá sa, že veľmi objektívne) popisuje priebeh celej prípravy 'najväčšieho, najlepšieho, najelitnejšieho...a ešte x ďalších naj' - festivalu. Dokument zachytáva osobitú postavu autora festivalu, jeho myslenie, konanie, stretnutia, minulosť, či prítomnosť. Všetko je zaznamenané na mobily, či kamery, čo dodáva dokumentu silnú dávku autenticity. Okrem autora festivalu dokument ilustratívne zobrazuje svet marketingu zúženého do instagramu, založenom na, pre staršiu generáciu neznámom (a nepochopiteľnom) slove - influenceri. Pre človeka z 'brandže' je zaujímavá aj finálna časť dokumentu, ako im zlyháva základná logistika a ako, aj napriek neskutočnému rozpočtu, dôraz marketing prekročil samotnú realizáciu. To všetko je podfarbené legislatívnou dohrou, či sa jedná o podvod, alebo nie. Existujú dva podobné dokumenty, druhý, natočený o pár mesiacov je Fyre Fraud. Jednoznačne odporúčam pozrieť prvý. ()

tomino28

Jeden z dalších příkladů toho, co v dnešní době znamenají sociální sítě, influenceři a virtuální svět. Při touze po exkluzivitě jsou mnozí schopni udělat cokoliv a ti "chytřejší" se toho snaží patřičně využívat. Prodávají potom virtuální zážitky a noclehy v místech, která nikdo nikdy neviděl. Zajímavé sledovat, jaký může mít jeden post na Instagramu od těch "správných" lidí efekt. ()

Z Fyre festivalu bude hraný film

Z Fyre festivalu bude hraný film

12.05.2019

Společnost FlynnPictureCo. si zajistila filmová práva na Vanity Fair článek Fyre Festival od novináře Bryana Burrougha (Barbarians at the Gate). Nechvalně proslulý festival se tak po dvou… (více)