Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 2 (1973) (série)


Zamilovaný Henry (S02E16)

(epizoda)
  • USA Henry in Love

VOD (1)

Obsahy(1)

Plukovník Henry se při dovolené v Tokiu zamiluje do dvacetileté dívky jménem Nancy Sue Parkerová. Hawkeye, Trapper a Radar se snaží zaslepenému Henrymu zabránit ve zničení jeho manželství. Nakonec mu napraví hlavu telefonát s manželkou. (TV Nova)

Recenze (9)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šestnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Henry in Love“ (Zamilovaný Henry). Plukovník Henry Blake odíde na krátku dovolenku do Tokia. Tam sa vášnivo zamiluje do mladej krásnej Nancy Sue Parkerovej. Je medzi nimi značný vekový rozdiel. Kvôli nej sa chce dať rozviesť so svojou manželkou a začať nový život. Pozve ju na návštevu ku nim do MASHu. Keď ju zoznámi s Howkeye Pierceom a Johnom Traperom tí ihneď pochopia, že to nie je vhodná družka pre Henryho. ***** ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Henry, stihl ses zeptat, kolik jí je, než učitel tělocviku zavolal policii?" Vím něco o tom, čím přemýšlí chlap ve středním věku daleko od rodiny, ale tento Henryho únik paměťových buněk do pohlavních orgánů určitě mohl být vtipnější. Důkazem budiž skutečnost, že ho přebilo Frankovo zhodnocení toho, jak větší disciplínou a pořádkem učinil válku zábavnější pro všechny. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Píseň znějící z juboxu je „You Make Me Feel So Young“. Jedná se o populární píseň z roku 1946, kterou složil Josef Myrow a jejíž text napsal Mack Gordon. Prvně zazněla v hudebním filmu z roku 1946 Three Little Girls in Blue. V roce 1956 píseň nahrál Frank Sinatra. (sator)
  • V důstojnickém klubu mají pověšený portrét generála Douglase MacArthura. Když Severní Korea v červnu 1950 napadla Jižní Koreu, čímž začala korejská válka, byl MacArthur jmenován velitelem sil OSN bránících Jižní Koreu. Vymyslel a provedl obojživelný útok na Inchon 15. září 1950, za který byl oslavován jako vojenský génius. Když však na své vítězství navázal rozsáhlou invazí do Severní Koreje na Trumanův rozkaz, Čína zasáhla do války a způsobila sérii porážek, které ho přinutily stáhnout se ze Severní Koreje. V dubnu 1951 se vojenská situace stabilizovala, ale MacArthur nadále veřejně kritizoval své nadřízené a pokoušel se konflikt eskalovat, což vedlo Trumana k tomu, že MacArthura zbavil velení. V dubnu 1951 ho prezident nahradil generálem Matthewem Ridgwayem. (sator)
  • Jukebox v klubu je Jukebox Seeburg 100 c z let 1952–1953. (sator)

Reklama

Reklama