Otec Mulcahy píše dopis k Vánocům své sestře, která je jeptiška. Trápí ho pocit, že je v táboře málo užitečný a že by se měl zlepšit. Špatná nálada ale doléhá na všechny, protože musejí trávit Vánoce daleko od svých blízkých. (TV Nova)

ArthasKarfa

Jak rodí tu krávu. :D :D A pak mu její otec šoupnul tu druhou...Leu, tu šilhavou. :D Nespíš nějaký fórek od jednoho z těch kreténských flákačů . Zatím jeden z nejlepších dílů. ()

Dr. Hawkeye

Ze začátku extra či featuring extra a o pár sérii později dostal Mulcahy vlastní epizodu. Klasický model dopisu zase díky tomu dostal nový rozměr. A závěr za zpěvu Dona Nobis Pacem a sněhem je jednoduše dojemný... ()

• Margaret (Loretta Swit) říká o pacientovi: „Dala jsem mu dalšího čtvrt gránu.“ Termín grán se objevuje i v dalších dílech. "Grain" je fyzikální jednotka hmotnosti. Nyní je jeden grain roven přesně 64,79891 miligramům ve všech anglických systémech měr a vah. (sator)
  • Osádka MASHe zpívá: „Dona nobis pacem“ („Dej nám mír“). Jedná se o frázi v části mše nazývané „Agnus Dei“. Tato fráze byla použita pro řadu hudebních i literárních děl. (sator)