Propaganda (S11E03) (epizoda)

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Scénografie:

Bert Allen (set dekoratér)
  • DocBrown

To tokání bylo fajn, do chvíle než tam Charlesovi vymysleli ty stupidní předsudky, pak už to působilo hrozně strojeně. Druhý příběh taky nic moc, ale tam se aspoň povedl konec.(20.9.2019)

Za mě slabší epizoda. Charlesovo tokání tentokrát nic moc a snaha o přesvědčení korejského pilota vstoupit do amerických propagandistických služeb taky nějak zvlášť neohromila.(15.6.2018)

Fchancouský románek... Já odmítám lhát! To jste propagační důstojník? Především jsem voják a bez rozkazu lhát nebudu. Když přivezou do MASHe zraněné francouzské vojáky mají na rukávu označení 2. pěší divize Armády Spojených států amerických, což vypadá jako chyba ale není. Francouzi bojovali skutečně jako součást americké armády, nikoliv francouzské.(5.10.2020)

• - Finanční odměna ve výši 100 000 amerických dolatů pro zběhlé komunistické piloty, kteří předají fungující stíhačku Mig, byla skutečná, jmenovala se operace Moolah. Operace byla do značné míry neúspěchem, podařilo se získat pouze jedno letadlo, několik měsíců po podpisu příměří, nikoli během války. Je pravda, že pilot nevěděl o peněžní nabídce, ale uvedl, že nabídka by byla neúčinná, protože většina komunistických pilotů jí prostě nedůvěřovala. Pilot byl zatčen, vyslýchán, a byly mu poskytnuty slíbené peníze, poté se usadil v USA. Zadržený Mig byl testován a nabídnut zpět do Severní Koreje, ale když nepřišla žádná odpověď, byl vystaven v muzeu. (sator)

• - Když přivezou do MASHe zraněné francouzské vojáky, mají na rukávu označení 2. pěší divize Armády Spojených států amerických, což vypadá jako chyba, ale není. Francouzi bojovali skutečně jako součást americké armády, nikoliv francouzské. (sator)