Kadiš (S04E15) (epizoda)

Jon Joffin

Mark Snow

Scénografie:

Graeme Murray

"A co je tohle ?? Čtení na dobrou noc ??" ;)(16.11.2017)

Po útoku skupiny mladíkov zomrie v supermarkete mladý Žid.Agentov FBI povolajú na pomoc pri riešení ďalších vrážd, nakoľko to vyzerá tak, že sa niekto jeho smrť rozhodol pomstiť a z vrahov sa stavajú obete.(15.2.2018)

Epizoda z atraktivního židovského prostředí s drobnou českou zmínkou ("It's a communal wedding ring made in Colon, a village near Prague."). Tento díl patří k těm přehlíženějším v rámci Akt X, ale já ho mám docela rád. V jádru je to detektivka s paranormálním nádechem. Směr, jakým se bude odvíjet děj, je trochu předvídatelný, vzhledem k úvodnímu teaseru však nemá být "identita" pachatele nějakou velkou záhadou. Není to děsivý díl, spíše atmosférický. A atmosféru má opravdu dobrou. Smutný konec dokáže u diváka vzbudit emoce. Hudba Marka Snowa patří ke stálým pilířům seriálu, ale tady se opravdu vyznamenal. Hlavní hudební téma epizody patří k mým oblíbeným. Za mě hezké čtyři hvězdičky.(21.10.2020)

"Yes, spectral figures are not often known to leave fingerprints. Casper never did."(31.3.2018)

Odkaz na Prahu a Kolín.(11.12.2020)