Nad ránem

• USA Daybreak
Drama / Fantasy / Mysteriózní / Horor
USA, 2019, 7 h 47 min (Minutáž: 39–50 min)

Předloha:

Brian Ralph (komiks)

Epizody(10)

Flákač si užívá v postapokalyptickém Los Angeles. Snaží se najít dívku svých snů, přelstít tupé ghúly a nepřátelské gangy. (Netflix)

Ironhead

Začalo to dost slibně, sice s ne moc originálním ale zábavným námětem, aby se z toho stala naprostá kravina s neustálým velmi otravným bořením čtvrté stěny, pak to začalo měnit kvalitu a styl tak často že to přestávalo dávat nějaký smysl a já jen zíral. Střídaly se tu skvělé okamžiky i ty úplně strašné plné klišé a to neustále dokola. Bylo hodně znát, že každý díl točil někdo jiný a zcela ve svém stylu. Poslední díl byl ultra úlet a kdyby to skončilo o dvě epizody dřív, bylo by to ais daleko lepší. aneb kdyby se celý seriál nesl v duchu E08 od Kate Herron, včetně jedné z nejtrapnější ale zároveň nejrealističtější teen sexuální scény ever, byl by výsledek za mě daleko kvalitnější. A nebo se to celé mělo držet mírně crazy postaopo stylu E01. Ale to střídání kvality a nálad a stylů během jedné série jetu opravdu šílené. Zachraňuje to tu alespoň spousta krásnejch a sympatickejch holek ;) ()

Ondra.Simmer

Ze začátku jsem se dost bavil, v polovině se to ale zlomilo a stalo se z toho průměrný drama, který ale naštěstí pořád sem tam pobavilo a nenudilo. Sice to nebylo to nejlepší ani nejchytřejší co jsem viděl, svým způsobem ale věc, na kterou jen tak nezapomenu + hudba --> TOP. 6,5/10 ()

everything

Není to pro každého, to určitě ne a jak jsem si myslel, že to nebude ani pro mně tak jsem to zkouknul za jediný den a paráda! Tvůrci u netflixu asi něco berou, jinak nechápu jak by na tohle přišli :D Za mně top seriál roku (od netflixu) ()

SewekiX

Není to tak špatné. Jasně scénář má často problémy a hloupé kličky, či úplně z prstu vycucané vývoje postav jsou skoro v každé epizodě, ani hlavní postava i když se herec asi snaží moc nesrší charismatem. Na druhou stranu seriál obsahuje zajímavé vypravěčské postupy, šílené vedlejší postavy, které si člověk časem prostě musí oblíbit (Eli, Angelika, Crumble), spoustu super hlášek, a hlavně tolik různých nápadů, že jsem prostě musel tu hvězdu dodat. Nakonec zmínim, že je to dělané spíš pro mladší publikum, a i tak si myslím, že se to většině lidí moc líbit nebude, ale pokud si k tomu najdete cestu, tak to stojí za to. 11/18 ()

jiricek33

Celý serial se snaží hrát na Zombieland, ale na velmi špatný Zombieland. Vcelku serial ujde, ale jako samotná zápletka a konec jsou mega hrozný ()

karmvill

Celkem ucházející postapo vsazené do typické teenagerské highschool slaďárny. Škoda, že celá první řada zve na nikdy nevzniknoucí řadu druhou... čímž si dost podráží vlastní dramaturgii a hlavní cíl celé série, který se původně zdál jen prvním malým úkolem v řadě, se jako FINAL super shit rozhodně netváří a nekoná. 40% ()

yawa

Obvykle nehodnotim filmy a serialy, ktore som nedopozerala cele. Ale toto mi neda. Zacalo sa to paradne. Prve dve casti som sa neskutocne bavila. Komiksovy styl spracovania, ktory mi pripomenul Scotta Pilgrima. Zaujimave postavy ako afrosamuraj, fejker a desatrocna drogova dilerka. Hlasky. Odkazy na popkulturu. Rozdelenie tinedzerskych gangov bolo genialne. Parada, namotala som sa a este som rozpravala znamym, ze to vyzera na super serial. Zial, kvalita dalsich dielov bola veeeelmi premenliva s klesajucou tendenciou, miera zabavnosti tiez. Serial som dropla po osmej casti, ktora cela bola jedna obycajna ufnukana nudna tinedzerska nadrzana pateticka sracka. WTF? Kto o toto stal? To aj Twilight bol zaujimavejsi oproti tejto 'lovestory'. Ja som sa predsa namotala na zabavny, parodicky post-apo zombie komedialny serial, tak kam zmizol?? Zvysne dve casti su uz mozno lepsie, neviem, nemala som uz ziadnu motivaciu to dalej pozerat. Ako zabit slubny namet a dobre rozbehnuty serial. Gratulujem. ()

Ajfist odpad!

Neuvěřitelně stupidní seriál tak akorát pro puberťáky,nebo totální vyhulence. Měl jsem toho plný kecky už při prvním díle. Na to může do konce jedině zoufalec co nemá ani páru o tom jak má vypadat aspoň trochu kvalitní seriál. ()

Ulquiorra Cifer odpad!

Tak tohle není zombie žánr ani náhodou. Stopáž 7h47m a po zombíkách není po pár scénkách ani vidu ani slechu. Důležitější je přece černej samuraj a bílej psychopatickej hráč amerického fotbalu (oba fanoušci only exit hole). Koho tam máme dále? - bíleho Kanaďana, který od začátku sloužil jen k nalákání normálních diváků a jeho bílá princezna, která neví kdo je - nebo co je. Nakonec Vám výjde že jediné normální postavy jsou ta šílená malá pyromanka a její kámoška učitelka. Jo a vlasně je tam ještě ten imigrant co mu patří obchodˇák a zástupkyně homosexuálního znetvořence, která dostala 5 minutovej prostor, aby Vám vysvětlila že jí nesmrdí vag.na. Prostě opětovně made in NETFLIX. P.S.Nejhorší na tom je, že všichni obsazení herci jsou sympatičtí a hrají v takovejch sračkách. ()

pokyy

Ale ano, dá se na to koukat, Netflix nasadil novinku jak s titulkami, tak s dabingem. Forma vyprávění i aktéři perfektní, na můj vkus moc teplo. Dva chlapi, poslední dobou asi IN v Americe, už několikátý seriál, který to tak má. To byly s scénky, které vidět nemusím, ale cpou nám to pomalu až slow motion. Jinak samozřejmě nainvní představy hlavního hrdiny, ale děti, co bych chtěl. První série více otázek než odpovědí, tak zase za rok. PS: Netflix by mohl ty seriály kouskovat, dát půl sezóny a další týden druhou půlku. Nedokážu se ovládnout :) ()

Venec1987

Dávám 5*, protože jsem se bavil a nemusel moc přemýšlet a zároveň se těším na další řadu. Nicméně předpokládám, že to není seriál pro každého. ()

Herrydos

Plusy: Skvělí humor který chvílemi připomíná Strážce galaxie Seriál slouží dobře jako parodie na nejrůznější Zombie a Post apo filmy/seriály Postavy sou si vědomi klišé kolem nich a skvěle na to reagují Postava slečny Kramblové Mínusy: Touha zavděčit se všem skupinám diváků je tady trochu na škodu. Příběh nemá moc čím překvapit Kromě slečny Kramblové jsou postavy hrozně ploché a využívají klasické archetypy 3* Skvělá jednohubka na odreagování ovšem druhý den po dokoukání si už moc nevzpomenete o čem to bylo což je škoda. ()

Kosik8

Taková vtipná směs vysypaná na stůl s čekáním co bude dál. Bohužel tím, že seriál ukončili mě trochu naštvali, protože sem čekal v druhé sérii pořádnou zápletku po takovém konci. Ale co už. Jako jednohubka super. ()

Berserkr1111

Seriál je totálně průměrný stejně jako jeho hrdina. Nevytírá si zadek s logikou jako bežná americká tvorba. Dokonce tam mají postavy osobnosti. Dokonce je to trochu vtipný. Na USA opravdu nadprůměr. To byly klady. ______________________________________________________________________________________________________________________Ta promyšlenost zase tak precizní není. Za maskou barona Triumfa není žádný příběh. Neustále nosí plynovou masku prostě protože to vypadá hustě. Neustále tam postavy mluví, kvůli tomu tam nejsou téměř žádní zombíci a krev, přes to Triumfovu masku nikdy nevysvětlí, když už tam kvůli postavám není prostor pro zombíky. Jediná fakt zajímavá postava je malá psychopatka._____________ _______ ____ _____ ____ __________ ___________ __________ __________ ___________ _____________ ________________ ______________ ___ ___________  __________ ____________ ________ Navíc tam na sílu cpou zvraty jako v telenovele a rozbíjí tím logiku postav. Jestli nemilujete zombíky, kteří tam nejsou, hvěždičku odečtěte. ()