Epizody(9)

Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů... (Česká televize)

swinevenca

Uvítal bych úplnou věrnost předloze, ale dějově je to šikovná kombinace prvních dvou dílů. Honičky v uličkách jsem si taky líp vykreslil v hlavě, bylo znát, že nemohli utíkat daleko,protože by vyběhli z ateliérů. Hlavní problém je v obsazení Dušína a třicátníků v dětských rolích, ale když se přes to přenesu, tak je to důstojné převedení mých někdejších hrdinů na plátno. ()

Glukoza

Foglarovky by si zasloužily mnohem více zpracování na plátně! Ještě štěstí, že máme des alespoň tenhle výtečný seriál, o němž i sám Jestřáb prý o mnoho let později prohlásil, že se povedl. Jasně, je to splácanina tří knih dohromady, takže třeba Vládi Drátuše se nedočkáme ve prospěch Losnova boje o velké vontství, přesto si myslím, že děj byl promyšlen dobře a logicky a takovým způsobem, abychom nepřišli o nic z podstatných záhad. Výborné je i ztvárnění naprosté většiny rolí - Mažňák, úžasný Širokko, sympaťák Losna, roztomilý Rychlonožka, přesvědčivý Červenáček, parádně ublízaný Jindra, bystrý Jarka....a Mirek? Vždyť ani ten není tak špantý! Pozitivně hodnotím i fakt, že je seriál černobílý. Vždycky se mi třeba zdálo podivé, že by se Červenáček pohyboval po stínadlech s tou svou "maskovací" čepičkou, ale v černobílé tenhle pocit zanikne a uličky Stínadel tak ještě získají na kouzlu. A celkem dobrý se mi zdá i patřičně vyšší věk některých postav, třeba samotného Jana Tleskače. Trochu mi snad jen vadí právě určité úpravy v jeho příběhu. Jinak dávám pět, atmosféru to má! ()

harycek

To je srdeční záležitost mého dětství!!! P.S. -Mám svázané všechny sešity "Rychlých šípů" co tehdy vycházely a líbilo se to i mým dětem!!!! ()

hwnd

Kdyby scénárista při psaní nehulil a nesplácal nesmyslně (ale opravdu nesmyslně) 2 knížky do jednoho seriálu, tak to mohl být třeba i dobrej seriál, ikdyž casting některých hlavních postav se také ne zrovna povedl. ()

Taggart

Nebylo to uplne spatne. i kdyz takovej Dusin nebyl uplne to ono ale Metelka a a treba i Cervenacek byli celkem fajn. Skoda te promarnene prilezitosti na vyuziti realnych kulis. V te dobe by se urcite naslo spousta mist co v realu vypadali jako stinadla. Zajimave je spojeni Zahady hlavolamu a Stinadel se bouri do jednoho celku. Kdysi se mi bitva Vontu docela libila ale ted mi to prislo ponekud zdlouhave necim takovim, v podstate nepodstatnym, vyplnit skoro dva dily. ()

miza

Skvělé zpracování díla J.Foglara.Bylo to pro mnohé zjevení,že někdo tohle natočil a vysílala to státní televize. ()

tommei

Atmosféra na mě dýchala z každého zákoutí starých pražských uliček. Napínavý děj podle legendárního komiksu zde neměl chbu. Už jako malý kluk sem tento seriál sledoval a s nadšením se těšil na další pokračování dobrodružství pětice kluků jako já, co měli zážitky, které sem chtěl mít i já a zaznamenával je na svou VHS kazetu. pravda je, že jsem se někdy i dost bál :) Vždy mě Záhada hlavolamu dokáže strhnout. ()

Czudas

Kultovní seriál o záhadné záhadě a intrikách ve Stínadlech. Bylo pro mne velkým zážitkem vidět své hrdiny, o kterých jsem předtím jenom četl doma při baterce pod dekou. ()

Kloktaldo

Poměrně zdařilá série o dobrodružných výpravách Rychlých šípů do temných Stínadel s krásně tajemnou atmosférou. Když jsem byl malej tak mi nejvíc naháněl hrůzu sípavý dech záhadného Em. ()

rigby

Možná trochu prkenní dětští herci, zejména Mirek Dušín se svou kamennou tváří. Ale jinak naprostá klukovská klasika, na kterou se dá pořád dívat a neustále se z toho tají dech. ()

aannemer

V rámci možností a s přihlédnutím k okolnostem, za jakých tento seriál vznikl, je to mimořádný filmový počin. Přesto si ale myslím, že románová předloha dostala dost na frak. ()

bezdiakritiky

dřív něž jsem dokázala číst, uměla jsem nazpaměť přeříkat některé sešity Rychlích šípů (četli mi je starší příbuzní)... logicky se mi ani film ani seriál nedokázal vyhnout. obojí má něco do sebe. půvabně strašidelná městská zákoutí. slušná hudba, sympatičtí mladí hrdinové. Vontové třeste se! ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu