Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Smartynko

Táto séria seriálu ma veľmi milo prekvapila. Po trochu slabšej deviatej sérii sa Naylor s Grantom vrátili späť ku koreňom a je to poriadne vidieť. Herci stále podávajú skvelé výkony a dialógy sú v tejto sérií naozaj dokonalé. Na niektoré hlášky určite nezabudnem. Takto mám rád trpaslíka, plný trefných hlášok a nekončiacej srandy. Behom dvoch dní som celú desiatu sériu videl trikrát. :) PS: Toto je hláška, ktorá v mojom rebríčku definitívne vedie. :D Lister: Do you think this is helping? Cat: I'm not here to help. Read my CV. "Does not help. Does not clean. Will have sex with anything." ()

Lisiana

Po shlédnutí (stačilo mi pouze jedno) nepříliš šťastné, deváté řady tohoto pro mne do té doby geniálního seriálu, majícího svůj nemalý kult, jsem upřímně lehce upadla do deprese. Pár dobrých vtípků se tam samozřejmě našlo, ale celkově devítka působila unile, možná také absencí vloženého smíchu. Proto jsem se obávala toho, co na nás pánové Grant a Naylor vybalí v sérii desáté. Ovšem hned po shlédnutí TROJANA jsem pochopila, že se jim povedlo napravit si reputaci. A to velmi dobrým způsobem. Celý první díl je velice vtipná záležitost, jíž vévodí scéna s losem, která mi upřímně vehnala slzy smíchu do očí a musela jsem si ji pustit několikrát po sobě. Ostatní díly také potvrzují, že Trpaslík stále ještě nepatří do křemíkového nebe mezi kalkulačky a jeho posádka (i když s vráskami a řidčím vlasovým porostem), pořád válí a doufám, že ještě chvilku bude. Prostě Kluci z Trpaslíka jsou zpět ve formě (a ve vesmíru) a to je moc dobře. ()

c0udy

Další dost dobrá serie. Sice jsou herci staří, ale jejich výkony jsou pořád dost dobré. Hlášky zase povedené a díli srandovní. Prostě všechnonej..... Jen nejsem rád, že to už je to poslední řada. Ale možná ještě udělají další, jestli jo, rád si počkám. :D ()

Majxi

Tak konečně jsme se po velice dlouhé době dočkali pokračování. A dopadlo to jak jinak než bravůrně. Serial stejně výborný jako všechny jeho předchozí serie. Herci Chris Barrie a Craig Charles se na role náramě hodí. a bez nich si red dwarfa ani neumím představit.... super ()

Tomulka

Je to super, že se hoši vrátili. A vrátili se tedy plné parádě!!! Tento humor mi dnes hodně chybí a tak jsme hodně rád, že jsem si jej mohl opět vychutnat. Vytknout se nedá snad nic, možná jen parodování Star Wars to tam být nemuselo, ale neurazilo to. ()

Bodega_Bay

Naprosto dokonalá série, některé díly vycizelované do detailu tak, jak jsme byli zvyklí. Můj nejoblíbenější je asi Lemons, na paty mu šlape Trojan. Navíc mě baví, že jsou všichni starší, na člověka tak víc dopadá ten fakt, že chudáci pořád straší ve vesmíru i po těch letech. ()

006.Trevelyan

Již to není taková jízda jako některý z původních 52 dílů, který si kdykoliv pustím znovu a budu se výborně bavit.. Stejní herci, výborné hlášky, známé prostředí. Jsme zpátky na Červeném trpaslíku a já za to děkuji. ()

faborka

Jsem tak šťastná že můžu zapomenout na Zpátky na zem. Tohle je ten správný trpaslík, tady se skutečně vrátili, hlášky jsou znovu super a nasazení 100%. Protože mám tento seriál zařazený ve svém žebříčku na prvním místě, tak hodnocení je jasné. Stanice Dave začíná natáčet hned dvě nové série a těším se jak malá holka. ()

Mistr119

Celkem dost dílů jsem tady měl na 5*, přesto si myslím, že je fér dát vůči těm prvním sériím hvězdičky pouze 4... :) Možná časem, až se i tato série stane kultovní. :) ()

ChIiBo

Pro mě obrovská úleva! Bál jsem se co přijde po nevalném triptychu Back to Earth, ale teď už s klidem musím říct že nová série pokračuje v nejlepší tradici původních dílů. Pokud následujících 5 dílů bude vypadat minimálně jako ten první, bude to za plný počet! ()

SacRoS

Myslete si co chcete, ale jediné, co se na tomto seriálu změnilo, je pouze vzhled herců a modernější kulisy, odpovídající televizním možnostem roku 2012. Pořád je to ten starý, dobrý, hláškami propletený Červený Trpaslík, který máme všichni tak rádi. Jen je škoda, že to ještě nevyšlo s dabingem, protože u tohoto seriálu si jej nedokážu odmyslet. Vrátil se dokonce i smích publika a s ním, jakoby laťka byla víc a víc pokořena. A jedno velké plus za loď - opět byl použit skutečný model a žádné CGI. Červený Trpaslík má našlápnuto vrátit se zpátky na výsluní. Bod za mě pro vzhled - nikdy by mě nenapadlo, jak bravurně lze skloubit technologie dnešní doby a retro look původních dílů. 90% za první díl Televize Dave, upřímně ti děkuji z hloubi své rehydratační jednotky. Děkuji za restart tohoto kultovního seriálu :D EDIT: Viděno všech šest dílů, to co právě zažívám by se dalo popsat jako nerdgasmus toho nejvyššího kalibru... Už aby byla jedenáctá série! Jo a Ježíš byl geniální !!! ()

Bacileus

Nezajímá mě jestli je mé hodnocení po shlédnutí první epizody objektivní nebo ne. Srdce mé po velice dlouhé době pookřálo a jiné než pětihvězdičkové hodnocení nepřipadá v úvahu. ()

+sfinx+

Zatím spokojenost. Už se mi začínalo stýskat. Trochu mi tam chybí Kochanská - patřím k těm, kterým se 7. a 8. série líbila a hlavně je škoda, že se tam neobjevil Holly. ()

Valleyman

Dlouho jsem sledování odkládal, protože jsem se bál, že to bude stejné jako IX. pseudosérie. Chvilku trvalo zvyknout si na to stáří, ale od třetího dílu jsem se královsky bavil a těším se na dabing a snad i další sérii! Minimálně 4 epizody patří do zlatého fondu RD. ()