Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

Svědectví (S01E03)

(epizoda)
  • USA The Witness

Žena, která se stala svědkyní brutální vraždy, prchá před vrahem ulicemi surrealistického města. (Netflix)

Mackoun

Pointa děje dobrá, ačkoliv ne neprokouknutelná... ale ten vizuál. Ten vizuál... člověk si připadá jak uvízlej na půli cesty mezi realitou a živým snem na LSD (ne, že bych to někdy fyzicky zkoušel, ale takhle nějak bych si to ujetý vnímání okolí částečně představoval). V rámci vizuálu máte za pět, pane Miller. ()

Naushika.

Nope. Pointa jen nakousnutá, předvídatelná a o ničem. Většina stopáže je obsahově naprosto nezajímavá a vizuálně naopak šíleně přesaturovaná a trčí z ní samoúčelná snaha ukázat během těch pár minut co nejvíc houpajících se prsou, nahých těl, lesknoucího se latexu a obecně sexuálního obsahu, který ale s tématem děje nijak nesouvisí a působí jako upocená snaha udělat film více "dospělým" a "edgy". Líbil se mi velmi zajímavý a znepokojivý styl animace, ale ten to nezachrání. ()

FeriusParfax

Každým dílem se víc a víc těším hlavně na novou animaci. V tomhle díle ani nevím, jestli se mi líbila. Každopádně se mi líbilo prďácké tělo hlavní hrdinky a taky konec byl super. Konečné prozření mě nadchlo. Takhle by to mohlo pokračovat do nekonečna. A ještě dál. ()

MarekPlachky

Kdo se nerad točí v kruhu? Děti milují kolotoče, dospělí milují kolotoče, psi se honí za svými ocasy a had Uroboros požírá svůj vlastní ocas. Nekonečná cesta bez konce, ze které není nikdy úniku, je snad lepší paralela pro život samotný? Je až vtipné, že bez posledních pár sekund dílu by byl celý úplně o něčem jiném a úplně o ničem zároveň, to je zkrátka kouzlo závěru. Co mě ovšem rozptylovalo, byla podivná erotika extravagantně vměstnaná. Ne že bych byl hluboce zakořeněný puritán a vadil by mi pohled na odhalený ženský kotníček, někdy zvládnu pohled i na nahou klíční kost, ale jsem ze starých dobrých časů, kdy byl každý prvek užitý z nějakého důvodu. Jaký je důvod nevěstince pochybných mravů v příběhu, kde ženština prchá před domnělým mordýřem? Přesto obdařím tento díl 10 kruhy z 10 protože kdo se nerad točí v kruhu... ()

KillHurt

Závěrečná pointa není tak sexy, ale vynahrazuje to vizuál, kamera, animace, atmosféra ad. Prostě si někdo chtěl zablbnout s formátem a obsah nechal na druhé koleji. Každopádně to vypadá moc krásně. ()

Rayen1

Tohle byl další mindfuck... dlouho jsem neviděl takhle smooth animaci, a i když nemůžu dát plný počet (ten konec byl trochu... jak to jenom říct a nic nevyspoilovat...), čtyři hvězdy jsou zasloužený. ()

Brainstorm

Odmítám uvěřit, že jde o animaci. Jde o točené video + filtry a nějaké záběry pochopitelně upravené. Přesto originální vizuál (celý film bych ale asi nedal). Na to, jak je to krátké, tak to nebylo tak zlé. Ale pointa pro mě o ničem. ()

BroDan270

Nádherný vizuál, niektoré pohyby vyzerali veľmi realisticky, až premýšľam, či to miestami nebolo robene rotoskopiou. Koniec bol veľmi predvídateľný a myslel som, že strhnem hviezdičku, ale výmena rolí ma prekvapila. ()