Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Divoká dobrodružství na vzdálených planetách i znepokojivá setkání nedaleko domova: cenou Emmy ověnčená antologie se vrací s dalšími příběhy, co vás nenechají v klidu. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (85)

mclenin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stojím niekde medzi 3* a 4*. Vizuálne je to opäť pestré, hoci vzhľadom na menší počet epizód ubudla aj variabilita animačných techník, ktorá zdobila prvú sériu - tu je prevažná väčšina poviedok animovaná v štýle modernej 3D techniky. Pokiaľ ide o obsahovú stránku najviac sa mi páčila poviedka The Tall Grass (ktorá pripomenie In the tall grass a je to mix King / Lovecraft, hoci dejový oblúk je jednoduchý, atmosféra je skvelá), a za osobitnú zmienku stojí aj Snow in the Desert - ktorý zas pripomenie nejakú zabudnutú epizódku zo sveta Star Wars, All Through the House - ktorý sa pohráva s myšlienkou obludnej verzie Santa Clausa, Life Hutch - sci-fi boj o prežitie v minimalistickom poňatí, The Drowned Giant - dejovo síce chudobný no myšlienkovo a filozoficko obsiahly (existuje iný svet ako ten náš ? ktorý svet je pravý - náš alebo svet obrov ? je obor len kreatúra, výtvor prírody alebo my sme trpaslíci / liliputi ? atď. atď.) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně Netflix naservíroval očekávanou 2. sérii Love, Death & Robots a oproti první je to trochu zklamání, už jen zkrácením 18 epizod na 8 trochu bolí a také ubylo akce i gore a erotika absentuje zcela, ale pořád se jedná o nadprůměrnou zábavu, kde vyloženě slabý segment je jen 1 a to s názvem Led. Žádné druhé Secret War a Sonnie´s Edge se však bohužel nekoná. Nejlepší je bez debat povídka 4 Sníh na Poušti, což je Postapo mixlé se Star Wars. Úžasné CGI, skvělá brutální akce, nekompromisní gore, skvělá hudba i dobře vymyšlený svět. Jasný Král. Druhé místo si odnáší povídka 3 Zakázané Ovoce, což je futuristické Thriller-Sci-Fi se zajímavou myšlenkou, skvělým vizuálem a šokujícím vyvrcholením. Velká paráda. Třetí místo je povídka 5 Vysoká Tráva- Zajímavá animace, Lovecraft, vysoká tráva ( King), hororová atmoška. Pěkný. Čtvrté místo je 7 Azyl- Temné Sci-Fi s výborným CGI, kde hlavního hrdinu hraje Michael B. Jordan. Syrová atmosféra, zničený svět, nepříjemný robot a pěkně rozšláplá ruka. Páté místo povídka číslo 6 Duch Vánoc- Kraťounké, ale originální nápad, kde místo Santa Clause nosí dárky pěkně udělané Monstrum. Děti by rozhodně už nezlobili. Šesté místo povídka číslo 1 Automatická hlasová služba- robotický vysavač, který zmagoří a dostane chuť zabíjet. Originální, zábavné s hezkou yoga-shotgun fatalitou a slušným zvratem. Sedmé místo povídka číslo 8 Utonutý obr- Tak trochu Guliverovy cesty. Mrtvola obra se vyplaví na pláži, který přitáhne pozornost místních obyvatel. Pomalejší, ale určitě zajímavé. Osmé místo povídka číslo 2- Led- Definitivně nejslabší segment série. Komiksový vizuál je fajn a potěší Leviathan, jinak průměrné. Uteklo to fajn, bavil jsem se nadprůměrně, ale rozhodně bych příště uvítal více akce než filosofování. 8/10. ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nie je ešte ani polovica roku 2021 a pomyselnú cenu za najväčšie tohtoročné sklamanie si pripisuje Love, Death & Robots Season 2. Po fantastickej prvej sérii, ktorá síce mala niekoľko zádrhelov, čo je pri osemnástich epizódach takmer nevyhnuté, prišla druhá, ktorá je o vyše polovicu kratšia. Tento samotný fakt samozrejme nijako nevadí, avšak ona je aj o polovicu menej kvalitná. Zatiaľ čo prvá séria obsahovala rôznorodejšiu animáciu jednotlivých epizód, rôznorodejšie príbehy, nebála sa i o niečo viac experimentálnejších kúskov a dokonca priniesla aj pár intelektuálnejších sci-fi kraťasov. Druhá séria generuje čisto rutinný obsah, kde je väčšina príbehov buď zameraná na humor (Automated Customer Service, All Through the House) alebo sa sústredí na rutinnú akciu so síce fantastickou animáciou, ale absolútne ničím navyše (Life Hutch, Snow in the Desert). Iba jedna epizóda sa pokúša o čosi viac filozofické (The Drownder Giant), ale aj to v nie úplne najšťastnejšom podaní. Najzaujímavejším kúskom tak ostáva Pop Squad, ktorý ponúka ako vynikajúcu animáciu, tak potenciálne zaujimavý svet (kde sa nemôžu rodiť deti) a zároveň aj nejaké to napätie, avšak nie je tak vypointovaná ako napríklad vynikajúca epizóda Beyond the Aquila Rift z prvej série, ktorá mala začiatok, climax moment a koniec, zatiaľ čo Pop Squad pôsobí ako 15 minútový kúsok vystrihnutú z prostriedku akéhosi pomyselného filmu, z ktorého síce chcete vidieť viac, ale nikdy neuvidíte. V priemere tak Season 2 síce nie je o mnoho horšia než Season 1, oproti prvej sérií ponúka menej vyslovene zlých kúskov, zároveň však neponúka žiaden kúsok ktorý by vyslovene strhol a takmer všetky sa pohybujú okolo hranice ľahkého (pod/nad)priemeru a to je ten najväčší problém. Radšej si pozriem 4 zlé epizódy a následne 6 kvalitných, ako sériu s 8 priemernými. CELKOVO: 6/10 ()

Bordoshut 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

6/10 – Tak druhá sérka mi úplně neučarovala. Všechny díly jsou sice hezké na pohled a já vám vřele doporučuju se na ně podívat, ale co se týká děje, tak to za moc nestojí. Klidně si dovolím to takhle zobecnit, mám tu před sebou seznam všech 8 epizod a nevybavuju si jedinou, která by měla nějaký smysluplný děj, anebo nepůsobila jen jako set up na neexistující celovečerák. Oblíbenou epizodu mám tentokrát asi jen jednu, a tou je bravurní, úderné a nápadité All Through the House (S02E06), na kterém obzvlášť oceňuju povedené spojení děsiva s komičnem – to když se podaří, tak to vždycky stojí za to. Ještě mě bavila epizoda Life Hutch (S02E07), které se povedlo z ničeho vybudovat neuvěřitelnou atmosféru a napětí, fakt působila tísnivě. To vše jenom proto, aby to v závěru spláchla do záchodu. Ne, že by se mi ten konec nelíbil, byl náhodou dost cool, o to nejde. Problém vidím v tom, že to zase celé působilo jako nějaká dílčí událost uprostřed celovečeráku s promakaným plotem (možná i lorem). Ještě k tomu nám tam tvůrci cpou nějaké stíhačky; co to má co dělat s porouchaným robozabijákem? No, možná něco má, ale očividně se to nedá vysvětlit za 14 minut, tak proč to tam vůbec dávat? Nesdílím ani všeobecnou euforii ohledně 4. a 5. epizody, omlouvám se teď všem fandům, ale podle mě působí jako typický pásový produkt bez větší nápaditosti, na které si má LD&R podle všeho zakládat. Animace je samozřejmě pěkná, ale taky jsem tomu pár hvězd dal. V poslední řadě bych tu chtěl zmínit Pop Squad (S02E03), jenž představuje super nápad, na který bych určitě neváhal zajít do kina, ale do 20 minut se to prostě natlakovat nepodařilo, chyběl kontext a prokreslení světa, které zde zrovna bylo docela zásadní. Slabší 4****. Top hláška: "Warning: maintenance robot malfunction. – No shit." ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neviem, či sú to tí istí tvorcovia ako v prvej sérii, nechce sa mi to skúmať, ale táto séria dopadla úplne na hovno. Všetko vrazili do animácie, ktorá je prd platná, keď je scenár nanič. Proste veľkolepá nula! Úplný opak prvej série. Radšej som sa pozerala ako jogurt vládne svetu vo verzii takmer primitívneho, ale pritom skvelého animáka, ako na skvostné vizuálne blbosti. ()

Zajímavosti (3)

  • Předlohou pro tuto epizodu je povídka z mezigalaktického světa Řádu „Snow in the Desert“ (2002). Autorem knižních sérií a tvůrcem „Polity Universe“ je Neal Asher. (Draciste)
  • V epizodě se objeví stejný obchod „Ipswich collectibles and antiques“ jako v epizodě Zakázané ovoce (2021). (Guilemot)
  • V epizodě zazní píseň „Got It Boomin“ od Oren Major & The Grand Mess. (Duoscop)

Reklama

Reklama