Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Azyl (S02E07)

(epizoda)
  • USA Life Hutch

Po ztroskotání na kamenité planetě se pilot snaží najít úkryt, ale narazí přitom na další hrozbu. (Netflix)

Rayen1

Možná mi trochu kazilo celý zážitek z dokonalé animace a trochu toho "něžného gore" nedostatek informací o tom proti komu se bojuje, proč se bojuje, zbytečné flashbacky, které nedávají v konečném důsledku smysl. Ale ta animace - kruci! Vždyť je to pomalu jako hranej film! ()

IZFNP

Viem, že prvý a siedmy diel si nie sú zas tak podobné, predsa mi pripadá odvážne len na ploche 8 epizód hneď u 2 z nich postaviť príbeh na boji človeka s vražedným “domácim” robotom. Life Hutch má z dvojice navrch, aspoň že tak. ()

Víteček

Strážní robot nebo hloupá kočka? Těžko říct. Obličej hlavní postavy vypadal extrémně realisticky, což by bylo samo o sobě plus, ale zároveň se to vůbec nehodilo do zbytku, který za ním rozhodně pokulhával. ()

KukulienkaHO

Znova ten príbeh s otrepanou zápletkou o pokazenom robotovi, tentokrát doplnený aj o klišoidné momenty. Áno, aj ja by som si oveľa radšej pozrel len tú vesmírnu bitku... Samozrejme, kompletnú. Jej podoba v spomienkach protagonistu príliš nefungovala. Čo však treba na epizóde pochváliť, je surovosť a citeľná tvrdosť, čiže to, že hlavná postava viditeľne nie je z titánu. A, ako inak, skvelý vizuál. ()

CheeseFigure

Pripomenulo mi to prvý diel. Aj tu máme ,,bezbranného" človeka a pokazeného robota. Ale na rozdiel od Automated Customer Service, Life Hutch mi prišiel lepší. Máme tu zraneného muža, ktorý sa nemôže pohnúť a musí  prísť na spôsob, ako sa nejak zbaviť robota. Ono je to napínavé, len keby sa tomu tvorcovia viac venovali. Pokojne sa mohli vynechať pasáže spred havárie a ich čas sa mohol venovať budovaniu atmosféry beznádeje. Lebo takto mám pocit, že kým sa tá atmosféra vybudovala, tak hlavný hrdina stihol daný problém vyriešiť. V tomto súhlasím s prvými dvoma vetami komentára od užívateľa (alebo užívateľky) ALIENKa. Aj preto len tri hviezdy. ()