Epizody(3)

Legenda o hraběti Drákulovi ožívá v novém vyprávění, které detailně rozvádí upírovy krvavé zločiny – a prozrazuje jeho zranitelná místa. (Netflix)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (4)

Dracula (2020)

Osobne považujem rozhodnutie Gatissa a Moffata venovať sa tejto látke za niečo podobné, ako keď sa Cameron upísal Avatarom, Jackson King Kongovi alebo Nolan Dunkirku (veľmi subjektívny názor, upozorňujem). Skrátka prečo radšej nenatočili piateho Sherlocka a venujú sa niečomu, čomu sa môže venovať každý šikovnejší filmár a neriešia to, čo im ide najlepšie? Klady série som vyzdvihol pri poslednej časti, jej rozloženie do troch veľmi odlišných tretín, za ten hlavný zápor považujem, nech to vyznie akokoľvek nezmyselne, samotnú látku. ()

Pravidla bestie (2020) (E01)

V prvej polovici sa divák musí pýtať, k čomu je nová adaptácia slávneho románu, keď skoro všetko vyzerá rovnako a rozpráva sa ten istý príbeh. Avšak onedlho Gatiss s Moffatom prídu s niečím, čo jednej polovici publika spôsobí hlavobôľ, tá druhá bude naopak nadšená. Ťažko povedať, čo z toho nakoniec vzíde, takže aj hodnotenie prvej časti je pre istotu zdržanlivé. Nechýba cynický humor, ako aj veľmi drsné scény, takže postmodernisti si prídu na svoje. ()

Krvavá plavba (2020) (E02)

Atmosférická vyvražďovačka na lodi Demeter má najväčšiu nevýhodu v tom, že nejde o christieovskú detektívku, pretože totožnosť vraha je publiku zrejmá. Gatiss s Moffatom však pripravili dva zásadné zvraty, jeden v polovici príjemne prekvapil a ten záverečný bohužiaľ len prvých divákov, pretože kedy sa bude odohrávať finále sme sa dozvedeli vďaka šuškande krátko po vydaní seriálu. Osobne ma táto plavba bavila o niečo viac ako úvod, čo ale nemení nič na obavách z postmoderného finále. ()

Temný kompas (2020) (E03)

Mne to zasadenie do súčasnosti k Drakulovi nepasuje, pričom epizóda obsahuje zopár momentov, ako by to šlo. Určite som bol spokojný so záverečnými minútami a pointou, ktorá ale pochopiteľne musela značnú časť obecenstva sklamať. Tvorcom kvitujem, že každá epizóda pôsobí relatívne ako samostatný film s veľmi odlišnou atmosférou, vzhľadom na to, kedy sa odohráva finále, ho ale považujem za najslabší článok tejto "trilógie". ()

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)