Život v malom švédskom mestečku plynie pokojne. Neoddeliteľnou súčasťou idylickej atmosféry sú aj miestni ochrancovia spravodlivosti Jacob a Torkel, ktorí sa vedia hravo vysporiadať s väčšinou drobných problémov, ku ktorým v mestečku dochádza. Teraz však prichádza skutočný zločin. Pre nízku kriminalitu hodlá vedenie polície miestnu policajnú stanicu zrušiť. Jacob a Torkel neváhajú ani sekundu. Ak niet zločinu, treba ho priviesť. V hre sú ich pracovné miesta... (oficiální text distributora)

Ironfood

Mám z toho takové smíšene pocity, zpočátku to vypadalo na pohodovou komedii, ale druhá půlka už mi připadala slabší a hodně křečovitá. Škoda, že si scénarista nedal trochu práci a nevymyslel příběh, který by byl vtipný a zároveň zůstal trochu realistický. Takhle jsou to jen takové lepší 3*. Nicméně se mi to líbilo o něco víc než britský Hot Fuzz. ()

bloodvomit

Severský humor je naprosto něco odlišného od amerického či britského na první pohled. Možná neprávem opomíjené snímky seveřanů by si zasloužily větší pozornost. Nesmějete se pořád, ale když už to přijde tak to stojí za zo :-D ()

Kanibal

Po Jalla! Jalla! jsem od Josefa Farese čekal mnohem víc, tahle komedie mě nabavila. Nedokonalost Policajtů začíná u průhledné zápletky, nevtipných dialogů, utahanosti a končí u slabých herců. ()

ecis

Velmi prijemna a hlavne ina europska komedia. Po Jalla, Jalla dalsi ulet Josefa Faresa. Pribeh policajtov, ktory prichadzaju o pracu kvoli nedostatku zlocinu v ich mestecku. Rozhodnu sa zakrocit a zacnu pachat zlocin sami. Skvele akcne-neakcne scenky blizke parodie, neotrele tvare = vtipne. Odporucam. ()

arkie

Ked sa clovek nastavi na to, ze to bude podobna poloamaterska blbost ako Jalla Jalla, tak sa celkom bavi. Par hviezdnych forov striedaju pomerne dost nudne pasaze, ale vo vysledku sa na to oplati pozret. Citit z toho uprimnu radost hercov aj rezisera, ktora prebija nesikovnu reziu a nie celkom profesionalne herecke vykony. ()

bono22vox

Úsměvná komedie o tom, že policajti jsou také lidé. Někdy až příliš... poldové, od kterých by se režisér Jaroslav Soukup mohl hodně naučit... ()

Pěknej závod s Ladou. Pak se mi ještě líbilo létající Volvo jako parodie na DeLorean z Back to the future. ()

karlee

Severský humor se mi začíná líbit, tady se našlo také dost zábavných momentů,. Možná ještě víc než hlavní postavy policistů se mi líbili trošku "svérázní" místní obyvatelé (prodavač párků a spol.), scéna, kdy Jessica sbírá informace od místních obyvatel, je výborná. Ovšem škoda toho konce, s happy-endy se to nemá přehánět. ()

DoubleJo

Naozaj vtipna komedia, ktora tak trosku pripomina Hot Fuzz. Sympaticke obsadenie, vtipne dialogy a mne to stacilo no to aby som sa velmi dobre bavil. A ta scena uteku do lesa no najvaaac. ()

JohnTheOne

To je tak, když někdo čeká komedii. U filmu jsem se zasmál tak dvakrát. Film má rozhodně potenciál dobrou komedií být. Bohužel jí ale není. Hrdinové filmu jsou uječení a působí jen jako karikatury, odkazy na ostatní filmy vypadají jaksi navíc, násilím vervané do děje a celý film vypadá, jakože neví, čím chce být. Chvíli je to pohodová komedie, pak najednou ztřeštěná komedie parodující další filmy, pak se to mění v romantický příběh, potom zase v depresi z nevyužitého života a pak zase celé dokola. ()

Další nálož severských filmů

Další nálož severských filmů

20.02.2010

Severský filmový klub zahájí letos v březnu další rok spolupráce s pražským kinem Atlas a brněnským kinem Art třídenní přehlídkou, během které bude uvedeno šest skandinávských snímků. 4. března nás… (více)