poster

The Greengage Summer

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1961, 99 min

  • fragre
    **

    Ten film na rok 1961 vypadá svým pojetím a herectvím náramně starodávně, jeden by čekal, že je aspoň o 20 let starší. Jinak je to takový barevný kejček, mírně alternativní červená knihovna, takže nekončí naprostým happy endem.(4.6.2016)

  • dopitak
    *****

    Výborná, naprosto neznámá záležitost, citlivě natočená, bravurně zahraná. Alternativní název filmu je Loss of Innocence, ale nemusíte se bát žádných skandálů, přestože o překvapení a zvraty nebude nouze, tvůrci si je však prozíravě schovali až na závěr. Podle stejnojmenné novely Rumera Goddena vznikl působivý film, u něhož se po celou dobu podařilo udržet potřebnou atmosféru a napětí, aniž by dialogy a zápletky sklouzla k sentimentálnímu žvanění. Děti jsou přirozené, jedenadvacetiletá Susannah York děvče jako lusk a Kenneth More jako dobrý zlý ale hlavně důležitý muž na svém místě. Jediné, co lze právem vytknout, jsou mizerně zhotovené triky zadní projekce, která je často užita i v záběrech, kdy to z technického hlediska nebylo nutné (zřejmě dotáčky, nebo rozpočet). Stejně ale rozhodně doporučuji, pro mě film měsíce a tip na klubovky ČT.(22.5.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace