Daniel Isn't Real

• Nový Zéland Daniel Isn't Real (více)

Luke (Miles Robbins) mal ako dieťa imaginárneho priateľa menom Daniel (Patrick Schwarzenegger), ktorý ho navádzal na zlé veci. Až raz to prekročilo únosnú hranicu a Luke sa vyslobodil z jeho vplyvu. O čosi neskor sa Daniel zas objaví a pre Luka je to najprv príjemná zmena, keď ma konečne pri sebe najlepšieho kamaráta, ktorý mu zo všetkým poradí. Táto idylka ale netrvá dlho a Luke zisťuje, že Daniel má niečo za lubom a nebude to pre neho nič príjemného. (Astaroth12)

borec999

Silno artové, schizofrenické psycho. Pár výjavov je slušných (scéna s čeľusťou vynikajúca), atmosféra docela temná a Schwarzenegger junior hrá imaginárneho kamaráta navádzajúceho hlavného hrdinu k viacerým špatnostiam veľmi kvalitne. Záver klasicky neurčitý a štýlom: vyber si ktoré z 2 logicky ponúkajúcich sa vysvetlení sa ti páči(čo z duše neznášam). Ako celok aj napriek tomu obstojné, no vzhľadom nato že art nemusím, tak nie je Daniel Isn t Real film zrovna pre mňa. A ani pre mainstreamového diváka. 55% ()

Corpsegrinder

Kamarád do deště 3. Jednoznačně Mortimerův zatim nejlepší film, až mě zaráží že na tohle navázal ošklivě natočeným Archenemy. Tenhle námět se většinou realizuje v dětskejch hororech, to naštěstí po pár minutách skipli a jakmile hlavní postavu začne pronásledovat Arnold Jr. tak je to nejen chvíli zábavný, ale nakonec se z něj vyklube celkem solidní zmrd, a ještě něco víc úplně na konci. ()

warrenur

Imaginarny kamarat tu uz bol spracovany na mnoho sposobov. Toto spracovanie vsak pre mna postradalo akukolvek napaditost, ci skutocne napatie. Zabavnost prakticky ziadna. Skor pocit ako pri prvom improvizovanom a nevydarenom divadelnom kusku zacinajucich ochotnikov. A tym nechcem urazit nikoho v umeleckej brandzi. Bieda. Neodporucam. Zabity cas. ()

Rathalos

Velmi zvlastny a zaujimavy thriller,ktory je znepokojivy az psycho v urcitych momentoch,ma to urcite aj mierne hororove prvky,herecky vykon hlavneho predstavitela je na urovni a i atmosfera robi svoje,v celku dobre sa na to pozeralo...:-) ()

septic

lehce infantilní, ale bez debat slušná práce s obrazem i zvukem. Imaginární přítel je slušný nápad a rozhodně v tomto případě ne nepovedený. Několik vynikajících scén. Bohužel degradující závěr, ale za podívání to stojí ()

Vabr

Úvod, kde je dítě, mi přišel docela krátký, ale moc mi to nevadilo.1. polovina filmu byla hodně dobrá, bohužel ta druhá byla už o něco nudnější, až na konec a pár scén. Cením velice dobré efekty. Postavy mi tak nepříjemné nepřišly. Možná kdyby to byl Netflix, tak by to bylo hodnocený líp a lepší by to bylo taky. Originální. Má to poukazovat na schizofrenii, ale moc mi to tak u filmu nepřišlo. Čekal jsem, že Daniel bude víc zlý. Namísto toho byl použitý jako otravný prvek pro hlavní postavu (mně otravný nepřišel). Škoda té druhé půlky, jinak bych dal 4 hvězdy VYHODNOCENÍ: JEJÍ CAT BOX KOPÍRUJE BIRD BOX, FAKT UBOHÝ, HODNĚ ()

Shanen29

Rozdvojená osobnost zde dlouho nebyla.V celku dobře vystavený příběh o mladým chlapci,který bojuje s démonem uvnitř svého Já. Více dravosti a hororových prvků,zřejmě by to byl skvělý nášup. ()

Mamlas odpad!

Matka magor, syn magor. Tak si tam spolu vykládají, syn občas pokecá s psychiatrem nebo se svou odpudivou přítelkyní, cosi se mu někdy zdá a když nic z toho, tak kecá se svým fiktivním nekámošem. Film úplně blbý a lautr o ničem. (3%) ()

Kushina

Imaginární kamarád, či nadpřirozené síly, kterém druzí nemohou rozumět? Jak moc děsivé a zmatečné to může být? Posuďte sami. 55% ()

argo.smile

Taký psychologický thrill. Kopu ľudí čo rozumejú asi lepšie filmom ako ja vo svojich komentároch píšu, že tu hrajú hnusné a nesympatické postavy a hneď mu dajú kôli tomu slabé hodnotenie. Asi by sa mali do zrkadla na seba pozrieť ako hlavná postava tohoto snímku. Podľa mňa to bol aj celkový zámer režiséra aby vystihol priamosť svojej myšlienky a ukázal, že väčšina ľudí sú taký aký sú a nemôžeme čakať sexi hercov/herečky ako s peniazmi nabúchanom A+++ filme, ktorý zaplní hneď najlepšie bodové/obľúbené priečky. Tu ide o stvárnenie človeka, ktorého ničí jeho psychicky stav. A nie modela s drahým autom, prachmi... pre mňa to bol fajn Indie zážitok a herci/postavy boli presvedčivý a reálny ako ľudia žijúci/trpiaci na tejto planéte. Bol to aj trochu art ale nič hrozné. A naschvál nadhodnotím! ()

Keledaia

Priznam se ze sem to dvakrat nedokoukala a vypnula ale jedno odpoledne sem se malem uzrala nudou a nevedela na co se divat, tak sem si rekla ze se dokoukam a teda docela pecka. Pro nekoho kdo ma zkusenosti se schizo a DID first hand, tohle bylo docela husty. Pet hvezd za to jak verne to schizoidni disorders ukazuje... ()