Putování s dinosaury

• Velká Británie Walking with Dinosaurs (více)
Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Scénář:

Georgann Kane

Hudba:

Ben Bartlett

Kenneth Branagh (vypravěč), Avery Brooks (vypravěč), André Dussollier (vypravěč)

Epizody(6)

Znovu se můžete vrátit do dávno minulých časů a prožít velká prehistorická dobrodružství s neobyčejnými tvory, kteří žili na naší planetě. Naše cesta začíná před mnoha a mnoha miliony let ... Tvůrci oscarové série PUTOVÁNÍ S DINOSAURY se vrací, aby vám přiblížili napínavé, akční, prehistorické dobrodružství, u kterého vám budou vstávat vlasy na hlavě. Díky nim se můžete znovu podívat do země těch nejpodivnějších DINOSAURů. (oficiální text distributora)

kubin.

Na tomhle seriálu jsem vyrostl. Opravdu výborný dokument (jak už to u BBC bývá), který jsem si zamiloval. Všechny díly jsou výborné, ale k nejlepším patří určitě Balada o Alosaurovi a Doba titánů z jurského období. Když se po letech znovu koukám na tento dokument mám u některých momentů husí kůži. Nejlepší na seriálu je příbeh každé jednotlivé epizody. Vždy tu máme jednoho nebo skupinu dinosaurů, se kterou procházíme určitým obdobím a to se nejvíce povedlo právě asi u Alosaura. Tímto dokumentem odstartovala druhá vlna dinosauří mánie (první byl samozřejmě juráč) a začaly se natáčet dokumenty jak na bežícím pásu, ale kvalitám tohoto jedinečného dokumentu už nikdo jednoduše konkurovat nemohl. ()

Sabrewulf

OK, je mi jasné, že z kostí dinosaurů se dá vyčíst, jak byli velcí a jak vypadali. Ale to, jak nám tvůrci s naprostou suverenitou předkládají chování a zvyky dinosaurů, už je moc. Připomíná mi to seriály typu Kriminálka Las Vegas, kde z bláta na botě určí, co měl dotyčný na večeři a jak rychle to sousto kousal. Kdyby se to aspoň neprezentovalo jako dokument, ale pouze jako příběhy o dinosaurech..... Jedna hvězdička za triky. ()

Decker

Tak tady se BBC opravdu vypichla na spici. Jednoznacne jeden z nejlepe udelanych dokumentarnich, prirodo-vedeckych serialu, ktery kdy vznikl. ()

Samuel7

Kdyby se mě někdo zeptal na můj nejoblíbenější dokument, bez váhání bych jmenoval právě Putování s dinosaury. Poprvé jsem se začal zajímat o tyto pravěké plazy, právě díky tomuto cyklu, ne díky Jurskému parku, (který mám mimochodem také velmi rád) jak tomu většinou bývá. Ano, v dětství to způsobilo skutečnou posedlost :) BBC nám dinosaury představuje velmi zábavnou formou, kdy na nás nechrlí nudná učebnicová moudra, nýbrž nám je postupně představuje během jejich ,,životních epizod", a tak to celé může připomínat spíše jakési prehistorické drama, nebýt doprovodného komentáře. Absolutní špičkou je pro mě díl, zvaný ,,Giganti oblohy". BBC je zkrátka ve svém oboru jednička. 100% ()

Honzíno

Ano, i díky Jurskému parku jsem skoro jako každý mladý filuta žral druhohory, vlastnil spoustu knih a snažil se sledovat veškeré dokumenty mapující toto fascinující období... A jednou, když jsem už trochu odrostl, přišlo z BBC Putování s dinosaury a já do toho spadl zase. ()

filmmovier

Nejlepší dokument BBC. Má krásné počítačové animace, které se mi na celém cyklu líbí ze všeho nejvíc a ukáže vám a řekne dost o životě dinosaurů i o nich obecně. Kdysi to byl můj naprosto nejoblíbenější ,, seriál" a měl jsem to i na VHSkách. Krásný zážitek a NEJLEPŠÍ dokument VŮBEC. Zaujme každého bez rozdílu věku. ()

kurcatovium

Ve své době vynikající efekty se v dnešním světle již tak vynikající nezdají... A o čem jiném tenhle seriál je? Ale ano, stále se na to hezky dívá, ale tenkrát to bylo přeci jen lepší... ()

Nihlathak

Překrásné animace, vytvářející prapraprapravěká stvoření, nás provázejí tímto skvělým dramatickým dokumentem, jenž je podaný tou nejpopulárnější formou, aby zaujal nejširší masy. Všichni neignoranti by měli vědět o Římské říši, o Hitlerovi. Stejně tak o dinosaurech. Jakým způsobem (...se vědci domnívají, že...) žili, co tak asi dělali ve chvilce mezi obědem a první snídaní, když zrovna nepochodovali napříč kontinentem, a podobně. Sám jsem byl v dětství dinosaury přímo posedlý, takže takové věci dokážu opravdu ocenit :o) ()

anli

Rychle se vyvijejici technika umoznila vznik tohoto serialu,ktery kombinuje pocitacovou animaci vymrelych tvoru se skutecnymi zabery krajiny a misty je to skutecne dechberouci podivana i v televizi.Je to skvele vymyslene,zrezirovane a vizualizace je perfektni.Jasnych 90%. ()

Kmotr76

Tak pro tohle mám slabost. Ve svých +- šesti letech jsem miloval dinosaury (a znal jsem je snad všechny nazpaměť) a tohle jsem prostě hltal... Asi bych se na to měl podívat znova... ()

yeniczek

Vzpomínám, jak to ve mě opětovně vzbudilo zájem o dinosaury. Velice dobře udělané triky a speciální díly byly stejně nejlepší. ()

philip.j.fry

Nostalgie,jak by řekl klasik,je prostě sviňa a u tohohle jedinečného pořadu to platí dvojnásob.Můj nejoblíběnější díl?Jednoznačně Balada o Alosaurovi.Z toho stříkaj emoce jak ze zahradní hadice. ()

Dr.Okamura

Seriál, na kterém jsem vyrostl. Počítačoví machři z BBC použili ve své době nejmodernější technologii a naservírovali nám nádherný seriál o životě v druhohorách. Spolu se skvělým příběhem divákovi ukázali, jak tehdejší život vypadal a vytvořili tím jeden z nejlepších dokumentárních seriálů všech dob. Dočkal se ještě několika bratříčků - Putování s pravěkými zvířaty, Putování s příšerami a další - ale i přes své zjevné kvality ani jeden z nich nedosáhl dokonalosti putování s dinosaury. ()

mirec88

Jediný "seriál" kvôli ktorému som si kúpil rovnomennú knihu. Krásny dokument, kde "obyčajný" život dinosaurov a ich osudy vás zaujmú minimálne rovnako alebo aj viac ako akýkoľvek iný film :) ()

Ravi

Putování s dinosaury bylo obdivuhodným a jistě velmi náročným počinem, který se beze zbytku naprosto povedl a dotáhl do konce. Co víc, tvůrci si úspěšností vydělali na další pokračování z jiných období. Je to v podstatě přírodopisný film, který mapuje to, co dnes víme o životě před stovkami miliónů let na Zemi. Nejsou to informace úplné, někdy domyšlené, ale pustit se do tohoto projektu vyžadovalo veliký kus odhodlání a inovace. Bez Putování s dinosaury by byl svět chudší. 100% = 5/5 ()