Doom: Annihilation

• Austrálie Doom: Annihilation (více)

Skupina mariňáků odpoví na nouzové vysílání a vypraví se na odlehlou vědeckou stanici na Marsu. Jakmile ale do tajného zařízení dorazí, tak zjistí, že se něco opravdu zle pokazilo. Vědcům se totiž nepovedl jeden z jejich experimentů a otevřeli portál do míst, kde se to jenom hemží krvelačnými démony. Těm se ale mezi lidmi zalíbilo, a tak se rozhodli, že by ze Země rádi udělali další peklo. Na partě vojáků tak bude, aby tomu zabránili. Jsou totiž jedinou naší nadějí. (topr harley)

arcticsky

Slušný sci-fi akčňák. Jen mne trochu zklamala pointa - to se dalo vymyslet lépe a ne zakončením ve stylu "zbytek se dozvíte v příštím pokračování", které nepřišlo. ()

Aurus

Abych řekl pravdu tak původní Doom z roku 2005 miluju a je to pro mě hodně dobrý film ale tento nový Doom ani náhodou dobrý film není. Příběh ujde, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film skoro nemá, napětí zde neexistuje, akce tu je docela povedená, efekty jsou docela špatný, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. Za mě sklamání. 4,5/10. ()

helloween93 odpad!

//edit. Po zvážení dávám i přes pasáž v pekle odpad. Btw proč byli zombíci a Impové zabarvení do modra? Jednička Doom s Rockem je proti Annihilation masterpiece. Sequel Doomu by se měl jmenovat Doom meets Steven Seagal. ()

MickeyStuma

Filmové adaptace videoher jsou určeny převážně pro jejich hráče a to z čirého fanouškovství. Jenomže zachytit stejnou atmosféru je obtížnější než by jsi kdo myslel. A že to není žádná prča dokládá i tento snímek, který se v samotných základech herní podstaty velice snaží, ale na kolena celý koncept sráží opětovné kopírování již několikrát obehrané dějové šablony. Mix snímků 'Vetřelec' (1979) a hlavně 'Vetřelci' (1986) nebyl v tomto případě zrovna ten nejlepší nápad. Anebo se jen jedná o zoufalou z nouze ctnost v rámci nutnosti do příběhu naroubovat akční hrdinku, jak je v současnosti zvykem? Skutečně se tak nestalo poprvé a jako příklad by se dal uvést italský hororový snímek 'Zombie: Začátek' (2007), kde byl původní scénář snímku 'Vetřelci' použít na plné čáře. V případě snímku 'Doom: Annihilation' je to bohužel obdobné. Scénáristé mají tvůrčí krizi? Na druhou stranu ale když si nebudeme všímat videoherní a 'vetřelčí' předlohy a snímek pojmeme jako čiré akční sci-fi, nedopadá zase až tak špatně. Démoni vypadají tak nějak akorát, zbraně jsou dle dané sci-fi fantazie a akce se nese v plném průměru. Zároveň snímek obsahuje spoustu odkazů na danou hru, kterých si všimnou pouze samotní hráči. Vtom to je oproti předchozímu filmovému pokusu rozhodně vidět vývoj k lepšímu. Vizuální efekty jsou takové jaké jsou. I přes zmíněný nízký rozpočet vypadají dobře, takže něco jako u snímků studia Asylum rozhodně nelze očekávat. Po filmové stránce se jedná o solidní béčkový film. Jen je škoda, že po dějové stránce nesrší originálními nápady. ()

Rathalos

Nemozem si pomoct,ale mne sa toto sci-fi hororove becko pacilo,pravdou je sice,ze herci su slabsi i rozpocet nizsi,ale na druhej strane je tu kopec akcie,nuda nehrozi,efekty mozu byt,monstra su velmi vydarene a koniec sa mi fest ratal,takze to cele hodnotim styroma hviezdickami...:-) ()

ptsd

Kdyby se to nejmenovalo Doom tak by to bylo i fajn béčko. Zas tak hrozný to není když si z názvu odmyslíme že to má být inspirováno Doomem. ()

Cinematrix

Škoda, že šeredná hlavní představitelka v půlce filmu ztratila helmu. Naštěstí ale neztratila hlavu a docela hustě to tam kosila. Kamera i choreografie bojových scén vůbec nebyla špatná, atmosférou to chvílema dokonce připomínalo vetřelce na penzi. V půlce jsem se sice občas nudil, ale když Amy Mason našla speciální plazmovou zbraň, která by vohla v zádech i Arnolda Schwarzeneggera, začalo to mít zase grády. Zdejší nízké hodnocení si to rozhodně nezaslouží, takže dávám slabší tři hvězdy. ()

Johny M.

Tady je toho hodně špatně (od příběhu, přes herce, až po efekty), ale vyloženě mě to neurazilo. "Céčková" jednohubka: 2,5* ()

Likan7

Je to céčko, takže se na to musíte i tak dívat. Celý film je jeden velký papundekl a ve finále má holka, která váží snad 50 kg zbraň, která váží snad 40 kg. Je to ale Doom, takže na tohle koukat nesmíte. První hodina dejme tomu ještě ujde. Pak se to trochu zvrtne a Vás to přestane zajímat, ale to, co přijde v posledních deseti minutách za to fakt stojí. Bohužel to nemyslím v dobrým. Uvidíte peklo, uvidíte asi jejich vůdce a uvidíte jednu šílenou scénu za druhou. Nejhorší je, že ty scény na sebe ani logicky nikterak nenavazují. Na holku se řítí armáda pekelná, ona utíká pro zbraň. Vidíte, že to prostě nestihne. Střih, zbraň má v ruce a pálí na toho nejmocnějšího, který jen tak kouká. Pak ještě stačí vykydlit půl pekla a vrátí se na Zem, aby to skončilo trochu hloupým závěrem. Alespoň tu byli impové a metali ohnivé koule. Je to škoda, kdyby se vykašlali na Doom 2005, který měl svý mouchy, a Doom 2019, místo toho udělali něco mezi a vzali si od obou trochu, byla by to zábavná blbina. Doomu s Rockem jsem dal 1, tady chci dát 2, to ale neznamená, že to je lepší. Jen asi fakt, že tu neběhají jen zmutovaní doktoři a je tu trochu víc sci-fi mi stačí k jaktakž nějaké spokojenosti. ()

vikino1

Ty jo tohle musí zahřát u srdíčka všechny ty co v 90kách pařili Dooma dvojku jako já. Máme tu dvojhlavňovou brokárnu, scénu s motorovou pilou, Plasmagun i ty vopičáky s ohnivýma koulema a cestu do tajné labiny posetou mrtvolama. To potěší. A nástavba v pekle, přinesla aspoň něco zajímavého. Na druhou stranu film trpí opravdu nízkým rozpočtem (slabé monstra), absolutně nezajímavými charaktery vojáků (velkej černoch - noční můra příšer - skončil po první přestřelce) a nevysvětleným EM pulsem, co jim odstavil lod. Nebýt nostalgie byly by to 2. ()

Psycho.R

Nemám s tim moc problém. Úplně nesdílím názor většiny kritiků. Vlastne mi to neprislo o moc horší než verze 2004, ovšem absence útoku z vlastniho pohledu chybí, coz mě mrzí. ()

BFG2000

Perfektní. Film očividně vznikl s citem a úctou k původní hře. Filmu chyběl lepší rozpočet a šlo to celou dobu vidět. Film je Céčkový horor a na víc si ani nehraje. To ale nic nemění na tom, že se snad všichni zúčastnění neuvěřitelně snažili, vymáčknout ze sebe maximum. Zábava od začátku do konce. Super prostředí, kamera, choreografie, neokoukaní herci. Hlavní hrdinka také senzační, sympatická. Pekelné finále třešničkou na dortu a závěr skvěle hororový. TOP scéna samozřejmě objevení BFG9000! O několik úrovní výše, než DOOM z 2005! Nechápu to neskutečné podhodnocení zde. 50% a více si film určitě zaslouží. Rozhodně nejde o nějakou Asylum sra*** Těmi 30% se nenechte odradit. ()

GameboyNES odpad!

Ani se nedivím že se od tohohle paskvilu Id Software distancovalo. Nečekal jsem nic extra ale 35. minut dlouhý užvaněný úvod, musí odradit většinu diváků. Korunu tomu nasazuje přeobsazení drsnýho mariňáka, hnusnou důležitou cigoškou. On asi cásting probíhal nejspíš v multikulturním domově pro mentálně postižený potraty. Člověk teď rád docení film s Rockem a Urbanem. Beru v potaz že se jedná o nízkorozpočtový béčko. Ale kde je ta béčková zábavnost? Vždyť to jde udělat, viz. Kung Fury, Commando Ninja a podobné. Tohle si prostě zaslouží jen odpad!!! PS: Následovat nejspíš bude Duke Nukem s černoškou a Super Mária Sisters LesboLand 3G ()

misar3

Na film, který šel rovnou na DVD, nakonec vlastně celkem milé překvapení. Herectví sice bídné a příběh triviální, ale kompenzuje to solidní akce a nad očekávání dobré efekty + sem tam nějaké pomrknutí na fanoušky. 50%. ()

tkey

Nechápu, proč to dostává takový hejt. Jasně, je to béčko a to, že z Doomguye udělali ženskou fakt asi nedokážu pochopit, ale oceňuji ten fan-service - první mrtvola je hned borec v Wolfa? Okej, to beru! Film je plný rozporů - v jednu chvíli si člověk říká, hele tohle není vlastně vůbec špatný a některé akce jsou fakt dobře zpracovaný a pak je tam kolosální hovadina, kdy si jen člověk říka - "sakra, proč?!" Barevný karty, BFG (i s vysvětlením), super-shotgun (proč ji nepoužili, když už jí tam práskli netuším), portály, "runy" z hry, to že lidi fakt zdrhají před démony a démoni mají trochu rozházenou hierarchii a mají i schopnosti těch z her? No to je přece fajn! Celý film však zabily úplně špatně udělané backstorky a "doom-woman", i když zase tak špatná nebyla (má tam svůj cat-woman moment). Sám nedokážu říct jestli to je vlastně dobrý nebo ne, ale dokoukal jsem to, takže to zas tak špatný není - když jsem viděl řádku odpadů, tak jsem si to málem nepustil a to by zase byla škoda... ()