Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

Chezzsterman

Skopčáky nemám moc rád a co se týče jejich filmové tvorby, tak mě taky nikdy nijak zvlášť neoslnili, ale tohle monumentální komediální dílo mě vždycky dostane do kolen... Santa Maria - bezkonkurenční evil guy, Abahači - Vinetač mluví za vše a Ranger je Ranger... Mimoto: "John pil z mýho hrníčku." "John spal v mé postýlce." "John mi vychlastal všechny lahváče," Je to prostě nejlepší western komedie všech dob a na paty se jí lepí tak snad jedině limonádový Joe. Well played, skopčáci, well played. ()

MichalHavros

Sympatická a nesmírně povedená parodie na Vinetoua.. k tomuto nejde snad nic dodat.. Je to praodie, ačkoliv parodie nemusím, toto jsem si neskutčně zamiloval... scary movie se může jít vycpat..:D 5* ()

Heuloss

4 hvězdičky naprosto zaslouženě. Celý film, až na Šošony, mě velice bavil. Vinetač a Žakelína z Pudřenky fantastický i s přispěním Petra Rychlého jako dabérem. A největší záporák všech záporáků, kterej dokáže vyšvihnout jako poslední přání Vinetačovi reklamu na super děrovačku, Santa Maria jen dokresluje skvělou atmosféru tohohle filmu. Rozhodně super volba pokud se chcete pobavit a nechcete koukat na novodobé "komedie", protože nejsou vtipné. ()

Sadova302b50

Příjemné překvapení, film mi přišel jako solidní parodie s několika hodně dobrými fóry a nápady. Mám z něj na míle lepší pocit, než při následné parodii na (nejen) Star Trek. Tady naprosto v pohodě dávám čtyři*. ()

Jarsey

Kdyby to viděl Karel May, co by asi řekl? Ale teď vážně, na německou výrobu je to docela dobrá parodie na příběhy, které zná každý z nás. Film byl pro mě milým překvapením, nemělo to sice klasický pošahaný humor, jaký známe z amerických komedií tohoto typu s Leslie Nielsenem, ale přesto myslím, že na poli konkurence by mohl obstát poměrně slušně, i když na stupně vítězů to rozhodně nebude. ()

PowPow

Obecně 95% parodií nesnesu, bývají většinou trapné a infantilní. O Manituově botě ale platí jen to druhé - přičemž ale tenhle faktor Herbig zkrotil a trefil jím přímo do černého. Těch několik vtipů, které vyzněly trapně (postava Řeka mi osobně přišla přiblblá a jinak to byl třeba gag se žvýkačkou či některé Vinnetačiho kousky), tomu klidně odpustím. Narazil jsem na to po letech a se stářím to nijak neztrácí kouzlo. Pátou hvězdu přihazuju za naprosto fantastického záporáka, kterému jsem fandil víc, než dvěma (respektive třem) hlavním hrdinům. ()