poster

Manituova bota

 • Německo

  Der Schuh des Manitu

 • Německo

  Der Schuh des Manitu - Extra large

 • anglický

  Manitou's Shoe

 • Slovensko

  Manituova topánka

Komedie / Western

Německo, 2001, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  **

  Něco mezi 2** a 3***, ale ačkoliv jsem se občas zasmál nad některejma praštěnejma fórama nebo zachytil mrknutí na znalce (citace z filmů jako El Topo nebo Tenkrát na západě), tak jsem se až tak moc nebavil, na čemž má hlavní vinu "teplej" indián. Fakt demence, nechápu, koho tim chtěli tvůrci zaujmout.(23.10.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Docela překvapivě snesitelná záležitost, která je lepší než-li některé pozdější filmové adaptace Mayovek. Nachází se zde pár vskutku trapných gagů, ovšem ty jsou naštěstí vyváženy i několika geniálními nápady. Na většinu stopáže snímku zbývá solidně průměrná parodie na adaptace děl Karla Maye s několika odkazy na jiné snímky.(17.9.2006)

 • tron
  ***

  „Ale veď vždy si hovorila, že keď budeme veľkí...“ – „Ale 169 nie je veľký." Servus. Manitu je mi svedkom, že nemám rád nemeckú kinematografiu, ale táto podarená paródia ma dostala takmer na 80%. Ak ste už dlhší čas nevideli niečo pubertálne a radi by ste, neváhajte. Niektoré vtipy sa podarili a dve muzikálové scény si pustíte niekoľkokrát za sebou. Nechýba charizmatické, komediálne a pohybovo nadané herecké obsadenie nielen titulných postáv (vlastne sa nemajú radi, ale kedysi si omylom zachránili život a tak sa z nich podľa tradícií museli stať "pokrvní bratia"), ale i extrémne prehriateho majiteľa ranča Pudrenka. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/168443/Manituova-topanka-60.html(14.11.2005)

 • kwoky
  ****

  Parodie na Vinetuovky. Na jedne strane par perfektnich vtipu ("Vidis ten uplnek?", hakliva klisna "Zakelyna", ktera nemuze jet vic nez 5km/h jinak zvraci a "pokrevni zbratreni"), na strane druhe dost o nicem. Chtelo to trosku vice zapracovat na zajimavejsim deji a bylo by to za 5*...takhle jen 4*. PRIPRAVIT ZBRANEEE! pripravit zbraneee, zbraneee...(5.3.2007)

 • Hrabka
  **

  Jako parodie na "Mayovky" to je docela zdařilé, ale že by mě to nějak nadchlo, to se říct nedá. Něco je skvělé, např. jména hlavních protagonistů a některé scény taky stojí za to, zbytek je ale pouho pouhá trapárna, která nemá s kvalitní komedií nic společného. Ale jako parodii to beru. 40%(31.12.2007)

 • - V jedné ze scén hraje Winnetouch (Michael Herbig) melodii z filmu The Third Man (1949). Paul Hörbiger, dědeček Christiana Tramitze, který v tomto filmu ztvárnil Rangera, ztvárnil ve filmu The Third Man (1949) postavu Portera. 
  (dinamit_1)

 • - Koně nemohou zvracet, protože jim pro to chybí v jícnu svaly. "Ich hab 'schon Pferde Kotzen Sehn", v překladu "viděl jsem koně zvracet", je německé přísloví pro něco velmi nepravděpodobného. (dinamit_1)

 • - Kůň "Jacqueline" je ve skutečnosti hřebec. (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace