Manituova bota

Manituova topánka

Komedie / Western

Německo, 2001, 81 min

• Hellboy

Něco mezi 2** a 3***, ale ačkoliv jsem se občas zasmál nad některejma praštěnejma fórama nebo zachytil mrknutí na znalce (citace z filmů jako El Topo nebo Tenkrát na západě), tak jsem se až tak moc nebavil, na čemž má hlavní vinu "teplej" indián. Fakt demence, nechápu, koho tim chtěli tvůrci zaujmout.(23.10.2008)

Docela překvapivě snesitelná záležitost, která je lepší než-li některé pozdější filmové adaptace Mayovek. Nachází se zde pár vskutku trapných gagů, ovšem ty jsou naštěstí vyváženy i několika geniálními nápady. Na většinu stopáže snímku zbývá solidně průměrná parodie na adaptace děl Karla Maye s několika odkazy na jiné snímky.(17.9.2006)

„Ale veď vždy si hovorila, že keď budeme veľkí...“ – „Ale 169 nie je veľký." Servus. Manitu je mi svedkom, že nemám rád nemeckú kinematografiu, ale táto podarená paródia ma dostala takmer na 80%. Ak ste už dlhší čas nevideli niečo pubertálne a radi by ste, neváhajte. Niektoré vtipy sa podarili a dve muzikálové scény si pustíte niekoľkokrát za sebou. Nechýba charizmatické, komediálne a pohybovo nadané herecké obsadenie nielen titulných postáv (vlastne sa nemajú radi, ale kedysi si omylom zachránili život a tak sa z nich podľa tradícií museli stať "pokrvní bratia"), ale i extrémne prehriateho majiteľa ranča Pudrenka. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/168443/Manituova-topanka-60.html(14.11.2005)

Parodie na Vinetuovky. Na jedne strane par perfektnich vtipu ("Vidis ten uplnek?", hakliva klisna "Zakelyna", ktera nemuze jet vic nez 5km/h jinak zvraci a "pokrevni zbratreni"), na strane druhe dost o nicem. Chtelo to trosku vice zapracovat na zajimavejsim deji a bylo by to za 5*...takhle jen 4*. PRIPRAVIT ZBRANEEE! pripravit zbraneee, zbraneee...(5.3.2007)

• Hrabka

Jako parodie na "Mayovky" to je docela zdařilé, ale že by mě to nějak nadchlo, to se říct nedá. Něco je skvělé, např. jména hlavních protagonistů a některé scény taky stojí za to, zbytek je ale pouho pouhá trapárna, která nemá s kvalitní komedií nic společného. Ale jako parodii to beru. 40%(31.12.2007)

• - V jedné ze scén hraje Winnetouch (Michael Herbig) melodii z filmu The Third Man (1949). Paul Hörbiger, dědeček Christiana Tramitze, který v tomto filmu ztvárnil Rangera, ztvárnil ve filmu The Third Man (1949) postavu Portera.
    (dinamit_1)

• - Koně nemohou zvracet, protože jim pro to chybí v jícnu svaly. "Ich hab 'schon Pferde Kotzen Sehn", v překladu "viděl jsem koně zvracet", je německé přísloví pro něco velmi nepravděpodobného. (dinamit_1)

• - Kůň "Jacqueline" je ve skutečnosti hřebec. (dinamit_1)