Manituova bota

Manitou's Shoe

Manituova topánka

Komedie / Western

Německo, 2001, 81 min

K hodnocení uvádím, že jsem film viděl ve stavu bujarosti během oslavy svátku. Ale i tak soudím, že se tu urodila docela nápaditá parodie s pár vychytanými momenty. "Indiánský poklad a nehlídá ho žádný starý Indián? - Můj otec. Byl trochu blázen a uměl skvěle francouzsky. - Ještě tu z reklamy na děrovač." Jo, a bojové lekce pro Winnetouche byly absolutně super.(1.10.2006)

Říká se, že němci nemají smysl pro humor...ale při sledování tohoto filmu jsem se několikrát opravdu od srdce zasmál, ale přesto nebo spíš právě proto že žánr parodie mám velice rád, si myslím že se mají od zámořských kolegů ještě hodně co učit. Na druhou stranu kdo jiný než němci můžou parodovat svojí klasiku...(21.9.2006)

• darkrobyk

Volně plynoucí parodie s několika vtipnými scénkami. Nic třeskutého, jako je třeba Bláznivá střela, nelze očekávat, byť podobnost s ní je místy více než náhodná. Parodie si tak vypůjčuje z jiných parodií. Chvílemi nuda, pokud se však příběh rozjede na vozíku ala Indiana Jones, pak se i čas hrne kvapem vpřed. Dějově natolik roztříštěné, že když si odskočíte mimo pauzu na reklamu, či občas mrknete na sousední kanály, o nic zásadního nepřijdete.(15.4.2011)

Náčelník Apačů Abahachi si chce splnit svůj dávný sen, a pořídit si pravou indiánskou putyku. K tomu si půjčí zlato od kmene Šononů, ale je obelstěn padouchem Santa Mariou, a dokonce je zabit syn náčelníka Šošonů. Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger jsou ale čestní muži, takže chtějí Šošonům jejich peníze najít, a pomstít se hlavnímu padouchovi. K tomu potřebují ale najít bájný poklad... Postupem času se k ním připojí snůčka různých individuí (homosexuální bratr Abahachiho, řek, který chce být indiánem, barová tanečnice) a bitva o poklad může začít... Německé westerny byly vždy oblíbené, a vzhledem k tomu, že dneska se všude točí parodie tak proč nenatočit parodii i na tyto westerny ? Oproti různým holkám, klukům to indiáni sice chtěj taky, ale kvalitativně se celý film pohybuje v jiných úrovních. Neříkám, že zde nejsou trapné fóry, ale oproti výše zmíněným je jich mnohem méně, a ty opravdu zábavné převládají ... Skvělé...(15.8.2004)

ze začátku velmi vtipné, ke konci už moc ne, ale určitě to nenudí a nezavání trapností. Obdivuji odvahu tvůrců zparodovat klenot domácí kinematografie. U filmu v němčině určitě stojí za zmínku velmi podařený český dabing, teplý Vinnetouch se petrovi rychlému opravdu povedl. BTW herec hrajicí lstivého mloka by měl se svým démonickým vzezřením zkusit kariéru v hollywoodu, imho by se tam určitě neztratil:)(10.8.2005)

• - Celá scéna v jeskyni u konce je dabována, původní zvuk byl znehodnocen zvuky z ulice. (KucC)

• - V době premiéry filmu na TV Pro7 padl divácký rekord ve sledovanosti. Film sledovalo 12,2 milionu diváků, což bylo 32 % sledujících. (dinamit_1)

• - Kůň "Jacqueline" je ve skutečnosti hřebec. (dinamit_1)