poster

Tokyo Eyes

 • Japonsko

  Tokyo Eyes

 • Francie

  Tokyo Eyes

Komedie / Thriller

Japonsko / Francie, 1998, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  ***

  Důležitou roli v nenápadném Limosinově snímku hraje velkoměsto, anonymní davy lidí, přetechnizovaný a odosobněný svět moderního Japonska. Kamera sleduje postavy, o kterých toho mnoho nevíme, a spolu se střihem vyvolává pocit tajemna. Atmosféra se snímku upřít nedá, ale popravdě řečeno žádnou velkou katarzi a otisk v paměti ve mně tenhle film nezanechal. Zůstal na půli cesty. Celkový dojem: 55 %.(29.10.2007)

 • Slarque
  ***

  Zajímavý příběh, ale režisér vše jen sleduje a nepustí diváky blíž k hrdinům. Ten odstup ale filmu příliš neprospívá.(25.5.2003)

 • papaguy
  ***

  Postmoderna na francouzský spůsob v Japonsku. Vcelku příjemný komorní artový film, občas prošpikovaný nějakou úplně mimózní událostí. Jediné, co bych vytknul je odbytý konec a pochybné morální východisko (že citlivější jedinec vůči nespravedlnostem může vzít odplatu, i když se ho to v podstatě netýká, do svých rukou - a to i přes to, že jeden potrestaný hříšník skončí z leknutí v blázinci).(14.7.2012)

 • Skip
  ***

  Takový lehce průměrný film o podivném způsobu, jak napravovat špatnosti lidí. Nic moc herecké výkony včetně toho Kitanova, který tam ze sebe udělal akorát trotla. Hïnano Yoshikawa je sice hezká, ale když promluví, je to poněkud tragické. Nuda tenhle film není, ale nějaký odvaz rozhodně nečekejte.(15.11.2007)

 • Geoffrey
  ***

  Páteří tohoto francouzského snímku jsou zcela spontánní představitelé ústřední milostné dvojice. Jejich nespoutaným projevem a živočišným elánem pulsuje film, který nezapře vzory v Truffautově adaptaci "Julese a Jima" stejně jako Wong Kar-waiovu doteku na závěr nevšední romance. Takeshi Kitano jenom svou přítomností krášlí chvíle strávené před plátnem. Buďto si k tomuto prchavému filmovému momentu najdete cestu a začnete tušit, že jste se ocitli na mušce váhavého střelce, nebo zůstanete ztraceni před plátnem, které vyplňují neukotvené životy, bez zřejmějšího smyslu. Hravé a spontánní.(6.5.2005)