Ve filmu se setkáváme se všemi členy rodiny: s dědou a babi, jejich synem Ludvou s manželkou Heduš a dvojčaty Péťou a Máťou. Navíc poznáváme stařičké rodiče babi Homolkové, kteří žijí v jihočeské vesnici. Homolkovi se za nimi jedné neděle vypraví novým vozem, aby se rozloučili s údajně na smrt nemocným pradědečkem. (Ateliéry Bonton Zlín)

Macik

nejslabší z celé trilogie v podstatě ještě dobře že to zachránili tím třetím dílem,jinak by ten první tímhle druhým dokonale pohřbili..... ()

dehlie

legendárna rodinná sonda č. 2. s legendárnymi scénami ako sú nakúkanie do latríny a hláškami ako "šak von už neohlídá ani tu kozu". ()

Pauling

Inspirace: ...člověče, kdyby nás tak někdo viděl, tak smíchy praskne...tak to je geniální, je to vlastně znovu(podruhé) o tom, co dělá každý z nás, když ho nikdo nevidí. No a když nás někdo vidí, tak jsme hogo-fogo, to musíme nějak vypadat. Asi ten život o tom je, otázka je, jestli si to dokážeme přiznat, asi by to mohlo stačit - si to přiznat a nemusíme to ani natočit, jak se to podařilo Jaroslavu Papouškovi. Skrytá kamera II. ()

Me6i

taky si říkáte že to točili dle vaší rodinky? myslím že se tam občas vzhlédne každý, skvělá komedie, tomuto dílu beru jednu hvězdičku jen kvuli smrti dědečka která tam dle mě být nemusela ()

Ukko

Jak bylo řečeno, né tak dobré jako jednička, nicméně fajnovní komedie o typické české rodině. Vše podtrhují výborné herecké výkony. Nutno podotknout, že Josef Šebánek je původně neherec. ()

Movie Gourmet

Hodnocení a komentář stejné jako Ecce Homo Homolka. Originalita a herecké výkony stojí za to. Jedinečné dílo české kinematografie vystihující mentalitu našeho národa. Verdikt: viz předchozí film. ()

spiritus

Díl, který se krapet vymyká standartu z dílu prvního, ale i posledního. Děj je rozdělen na dvě linie, jedna se táhne kolem rodinky Homolků a jejich nového auta a druhá je přísně zaměřena na vše co se děje kolem vesnického dědy, s kterým se nakonec Homolkovi ani nesetkají, protože je tíží všelijaké peripetie. Zřejmě nejslabší díl, přesto slušně koukatelný... ()

Hepy13

Nebýt těch nudných záběrů s "dědkem" bylo by to perfektní. Takhle je to nejslabší díl celé trilogie, u mě ale pořád extratřída zábavy. "Kam by jste jeli radši? Do Teplic za Spartou na fotbal? Nebo na Konopiště?" Já bych s Panem Šebánkem na ten fotbal jel hned :D ()

Vesecký

Takoví jsme byli a bylo to pěkné. Jaroslav Papoušektu sice vtipnou formou ironizuje českou povahu, ale je to příběh ze života. Sestava Homolkových, to je jedna báseň - Husák, Šebánek, Růžičková, Motlová a kluci Formanovi, ovšem i pan Kolb a Pechlátová pomohli režiséru udělat svým způsobem nesmrtelný film. Právě v tomhle pokračování jsem se nikdy už nesoustřeďoval na samotné Homolkovy (i my jsme byli nadšeni, když jsme v roce 1961 měli první oktávku), v nichž bylo lze poznat některé naše příbuzné či sousedy, ale hlavně na tu dvojici stařečků. "Hostí přijeli..." Tak dostali po zásluze padavky, protože je nikdo nečekal. To přenádherné opakování "On už ani tu kozu neuhlídá" (chudák moje sklerotická maminka) a "do švestek nevydržím" (z toho se stalo obecné úsloví). A ovšem světová věta: "Život je krásnej, i když stojí za hovno." No, není to pravda? ()

mh.mail

70% — Druhé pokračování příběhů rodiny Homolkových už není tak brilantní a třeskuté, jako geniální první díl. Stále je to však dobrá zábava a povedeně nastavené zrcadlo našim charakterům. ()

Heavyman

"Ten se nesmál, ten se řechtal" nebo "Do švestek nevydržim" .....opět plný príma keců, tahle familie se neokouká. ()

Krchy

Příběh je slabší než v prvním díle, ovšem zase je tu moje nejoblíbenější scéna snad ze všech tří filmů ("Jo to je vaše auto? Tak to jste VŮL, pane!"). Pěkné čtyři. ()