Bazén

Sarah Mortonová, anglická spisovatelka kriminálních bestsellerů, přijíždí do luxusní vily svého francouzského vydavatele, aby si odpočinula a našla inspiraci pro svůj další román. Náhlý příjezd nakladatelovy dcery ji však rychle přesvědčí, že odpočinek a práce rozhodně nejsou to pravé! Krásná Julie vede bouřlivý život a Sarah se stává jeho nechtěnou součástí. Prožívá soukromou sexuální revoluci a musí se také vyrovnat s tragickými okolnostmi, jichž je svědkem. (Canal+ Action)

pugs

"Tvoj otec by nebol z toho moc nadšený, keby vedel, že si sem každý večer niekoho dovedieš." - "Chcete mu to povedať?" - "Možno." - "Len do toho, bude sa mu to páčiť." - "To si nemyslím..." - " Neviete to o ňom? On je kráľ orgíí." CINEMATIK 2009 Joj, to zas bolo čosi... Ani krimi, nič sa nevyšetruje. Panička nemá, čo písať, tak sa k nej znezadajky nasťahuje dievča, ktoré má rado sex a cez noc vždy s niekým šuká. No, ja vám neviem. Bavilo ma to, to áno. Po filme som si hovoril, prečo som pred tým nezakričal : "Ide Bazén, všetky kozy von!", no to som ešte nevedel do čoho idem. Plnohodnotná dávka sexu, pri ktorom sa tvári Lidivine ako bohyňa a škodoradostne sa musí usmievať na Charlotte Rampling. Ten film je v prvých dvoch tretinách o tom istom. Oni robia hluk, ona si dá štiple do uší. Potom povie : Nedělejte hluk!" a ide spať. Toto sa opakuje, až kým nepríde ten zásadný vzrat. Dievča, ktoré to rado robí si uvedomí, že obdivuju svoju nenávidenú spisovateľku a zistí, že píše o nej. Začne príbeh - dotvárať podľa svojho. Miestami nudná, miestami zábavná, miestami nesnesiteľná dráma, ktorú naozaj, naozaj stačí vidieť iba raz. 6/10 ()

solskjaer

Tak musím říct, že jsem od tohoto filmu teda čekal mnohem mnohem víc. Děj byl zamotaný až přespříliš a až po důkladné diskuzi jsme vydedukovali společnými silami jak vlastně film končil, neboť co se Ozonovi opravdu nepovedlo je vytvořit přehlednou dějovou linii, která by dala divákovi jasně najevo co tím vlastně chtěl říct. Největší chybou celého filmu je tedy určitě scénář, který je až moc zvláštní a většině diváků zcela cizí. Škoda , že tak sráží celý film dolů, neboť herečky zahrály perfektně a nemám k nim co dodat, stejně jako hudba, ta byla téměř dokonalá. Ale i přes tyto pozitiva prostě nemůžu hodnotit jinak, přece jen scénář je scénář a z větší části dělá film. ()

ondrech

Kamera: Yorick Le Saux .... Ozonova režie je velice citlivá a příběh povedený. A a Ludivine je opravdu krásná. ()

Tejkina

Ten konec mě dostal, vůbec jsem to nečekala. Po celou dobu sledování jsem byla rozhodnutá dát průměr (chvilkama jsem se nudila a vleklo se mi to), ale za to rozuzlení musím tu jednu * přihodit. ()

Pollock

Žlutá, zelená, modrá, které doplňuje červená v různých detailech. Naprosto skvěle promyšlená kamera i příběh, který rozhodně není tuctový a v závěru dokáže správně usadit. ()

Wally

Vůbec mne to nebavilo....starší paní spisovatelka, která to nemá v hlavě v pořádku. Kdo by se na tohle chtěl dobrovolně koukat....já už tedy ne. ()

Hopper

Zaujímavá francúzska hračička, s divným koncom, ktorá určite neznesie nálepku komédia. Obe predstaviteľky robia čo môžu, ale občas ani to nestačí. Vcelku však ide o príjemne strávený čas, nič menej sľuboval som si trochu viac. Ozonove najlepšie dielo tak zostáva 8 žien. ()

wosho

Bohužel celý film neví, co chce být. Jestli komedii, dramatem, krimi či nějakým uměním-jako celek je to mix všeho a drží to trošičku pohromadě jen zásluhou dua hereček. ()

MareT.

Film je naprosto strhující v jednoduchostech jako jsou dialogy, angličtina postarší spisovatelky a krásné křivky nahé Julie. Ale může mi laskavě někdo vysvětlit ten konec??? Jaká to velká pointa se stala...?? Mám nějaké tipy, ale to můžu jenom hádat, jesti to tak tvůrci mysleli... ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY There's a swimming pool... Žánr je dobrý sluha, ale špatný pán. Vztah mezi ním a etablovaným francouzským tvůrcem je v kvazi-hitchcockovské detektivce hezky vyjádřen tím, jak se film s příslibem příběhu nekompromisně stáčí k postavám a pod zástěrkou zápletky ohmatává mysterium jejího navíjení - u bazénu plného inspirace. Tím je pro vyprahlou autorku detektivek jako Dorwell nosí kilt (úžasná a bilingvní Charlotte Rampling) dcera jejího nakladatele (úžasná a taky trochu bilingvní Ludivine Sagnier). Jejich samičí taneček okolo betonové díry zanesené listím vrcholí nad dírou s tělem a kyprou zeminou, zločinem beze stopy [thrillerového vzrušení]. Roztomile zbytečné mužské postavy, nakladatel, fešný číšník, dvojice směšných prcalíků a pochopitelně zahradník, dodávají výhradně těla, každý jinému účelu. Modř průměrného hodnocení tohoto okouzlujícího filmu lze akceptovat jen jako přitakání obvyklé barvě voděodolného nátěru. ()

pjotr76

Konec jsem nepochopil. Úchvatné herecké výkony obou hlavních představitelek, nádherné exteriéry pro mě nejoblíbenějšího regionu ve Francii - Massif du Luberon, vesničky jako Roussillon, La Coste atd. jsou klasikou samy o sobě, chvílemi velmi hustá atmosféra, a jak jsem již uvedl, pro mě nepochopitelné rozuzlení. Zcela jistě to není komedie, daleko výstižnější popis by byl - psychologické drama s detektivní zápletkou. Některé scény se mi zdály nadbytečné, ale třeba z toho vyplývá moje nepochopení pointy. Film je hodně odvážný, však ani jedna sexuální scéna není samoúčelná. ()

Abiosis

*PRÍJEMNÉ ČVACHTANIE SA* Pre mňa priemerný film i napriek nečakanému koncu. V prvej polovici filmu zamerané len na charakterizáciu postáv, kde Charlotte Rampling je až príliš odťažitá a Ludivine Sagnier až príliš frivolná. Rozumiem, že je to len autorkina imaginácia, zhmotnený príbeh v procese písania, akýsi "román vo filme", kde mierne preháňanie je namieste, ale mne to i napriek tomu prekážalo. Keď sa film skončí a divák pochopí, prichádza zabudnutie a myšlienka na tento film sa v ňom stráca. Verdikt v 1 vete: Príjemný avšak až na rozuzlenie ničím výnimočný film, zameraný na zložitý vzťah dvoch žien. 18.08.2010 ()

Chřástal

„Seš tady vítanej jako hovno v bazénu,“ říká někdo Clintovi v Drsném Harrym. Myslí si to o sobě navzájem i dvě ženy, kterým je jeden dům brzy malý. Ještě že je tu ten bazén. Od Ozona jsem nejdřív viděl 8 žen, takže tady jsem se nejdřív cítil trochu ošizen, ale jen do té doby, než se začalo s odhalováním (ženských duší). Chladná autorka bestsellerů a holka s takovým sexuálním přetlakem, že by se vyspala i s Bohoušem z Bratrstva kočičí pracky (ten první nápadník mi ho připomínal, i když z odkazů na Foglara Ozona nepodezírám). Jak tohle dopadne? Zpočátku se navenek nic neděje, ale něco visí ve vzduchu (hned vedle erotického dusna vypařujícího se z Julie u vody) líných letních dnů a začíná to houstnout. A k tomu ještě nakladatelova rada spisovatelce, možná důležitější, než se zdá: „Pokus se zmást kritiky.“ ()

Greg25

"Tohle je příliš jemné, příliš abstraktní. Kde je nějaká akce? Nějáká zápletka?" Takhle se rozčiluje vydavatel nad nejnovějším románem Sarah Mortonové a svým způsobem to platí o celém filmu - komorní atmosféra, hraní si s detaily, dlouhé záběry, pomálé klidné plynutí děje, nenápadná zápletka, s přirozenými záběry i scénářem, s myšlenkami i koncem, který si musíte domyslet. Lehkost spojená s hloubkou a jemnou atmosférou - prostě Francois Ozon v nejlepší formě. Pro mnohé nudný, zvláštní, divný film. Pro mě výborný snímek, který má pro mě neopakovatelné kouzlo, asi mám prostě ráda "divný" filmy. 80% "Ocenění jsou jako hemeroidy, dřív nebo později je dostane každý." ()

Florfila

Velice podmanivý snímek. Na začátku jsem měla pocit, že se jedná o unylý produkt, ale postupně jsem si uvědomovala, že od toho nemůžu odtrhnout oči... A na konci mě Ozon překvapil a co si budeme povídat, překvapit už dnes dokáže jen máloco a málokdo... Charlotte Rampling tomu filmu sedla neuvěřitelným způsobem. Tady bych neměnila naprosto nic. Navíc Ludivine Sagnier by dokázala roztavit i ledovce na Aljašce... To, co se na začátku tvářilo jako nevýrazný snímek mi ve finále nedalo spát ještě několik dní. Dlouho jsem si lámala hlavu jak to vlastně Ozon myslel? Jako klíčový jsem považovala konečný úsměv Sarah Morton a věnování. Z toho jsem usoudila, že klíčový je pouze vztah Sarah s jejím vydavatelem... Všechno ostatní je jen fikce... Takže bravo mistře!!!! ()

Silviaxx odpad!

Pre mňa čistá hrôza a des. Pri Swimming Pool som zažívala doslova fyzické utrpenie, čo určite výrazne podnietila moja úplná averzia voči hlavnej hrdinke - spisovateľke Sarah. Jej výraz ma neskutočným spôsobom iritoval, až vytáčal (!!) a pôsobila na mňa jednoducho ako teľa. Čiže od toho sa do istej miery odvíja môj celkový dojem. Aj napriek tomu sa však celú stopáž dokopy nič nedeje (resp. sa fakt absolútne nič nedeje) - sem tam nejaký sex (dosť často), písanie knihy, jedna vražda a je koniec. Koniec však ostal veľmi otvorený, čo v súvislosti s predchádzajúcou nudou, ktorú som zažila, pôsobilo (na mňa) príšerne. Nemyslím to tak, že nemám rada otvorené konce - v niektorých snímkoch sadnú ako riť na šerbeľ a skvele sa vedia pohrať s predstavivosťou diváka - v tomto prípade mi však celý dej nedal absolútne nič a ešte aj ten koniec mi nedal absolútne nič. Čiže jedným slovo NIČ - nič som nezažila, nepocítila, nič sa neobjasnilo, nič sa nevyriešilo a herečka na mňa tiež pôsobila na nič. ()