Bazén

Sarah Mortonová, anglická spisovatelka kriminálních bestsellerů, přijíždí do luxusní vily svého francouzského vydavatele, aby si odpočinula a našla inspiraci pro svůj další román. Náhlý příjezd nakladatelovy dcery ji však rychle přesvědčí, že odpočinek a práce rozhodně nejsou to pravé! Krásná Julie vede bouřlivý život a Sarah se stává jeho nechtěnou součástí. Prožívá soukromou sexuální revoluci a musí se také vyrovnat s tragickými okolnostmi, jichž je svědkem. (Canal+ Action)

Lukoye

Titulek komedie je poměrně zavádějící. To je asi to poslední co by to mohlo být. Jedná se o mystifikační drama vyhaslé spisovatelky hledající inspiraci k psaní svého nového románu na francouzském venkově ve spolčnosti rozverné mladé francozsky. Film jehož největší devízou je jeho překvapivost a záhadnost, jenž se odkryje v posledeních deseti sekundách filmu. Pokud z vás ale počáteční nadšení po několika hodibnách vyprchá nezbyde nic než průměrný film, poměrně zajímavě natočený. Scenář je vynikající ale v některých chvílích je to nastavovaná kaše, scény které podle mě do toho filmu vůbec nepatří viz. zahradníkova dcera. Nemá tam žádnou dějouvou funkci a na dotvoření atmosféry naprosto nevhodná a slabá. Román co z toho vylezl musel být poměrně špatnej. Prostřední část filmu nestála za nic. Nenapadá mě koho by tento film mohl oslovit, mě nikoliv. ()

Vazbič

Film, který nemá moc co říct. Ludivine Sagnier je scie moc hezká, ale to je tak všechno, co si z tohohle filmu odnesete. Navíc se na konci filmu, všechno obrátí naruby. Proč, to nikdo neví. ()

Mat21

Úspěšná spisovatelka detektivních románů, šeredná a protivná stará panna Sarah Morton, vezme za vděk nabídce svého vydavatele využít jeho letního sídla ve Francii k rekreaci a načerpání nové literární inspirace. Již však přeslechne sdělení, že sídlo využívá čas od času ke svému pobytu i jeho dcera. A její příjezd na sebe nenechá dlouho čekat. Dospívající Julie je nespoutaným živlem užívajícím si plnými doušky života, chytající slunné paprsky na své vnadné tělo na břehu bazénu či užívající si sex se svými přáteli. V očích konzervativní Sarah jako by se promítnul její dosavadní život svázaný pravidly a předsudky: nejprve chování Julie nekompromisně odmítá a odsuzuje, posléze se však dostaví prozření a pocit z vlastního nenaplněného života. ● Ano, zajímavý filmařský počin Bazén mohl být zdařilým dílem, kdyby zůstalo pouze u konfrontace stárnoucí citově chladné ženy s promiskuidní lehkovážnou adolescentkou. Bohužel v momentu, ve kterém scénárista uznal za vhodné přimýchat trochu tajemna a alespoň jednu vraždu na "oživení", je výsledný kladný dojem z filmu zašlapán do země. Kalich hořkosti naplní závěr filmu, který jsem vstřebával několik dlouhých minut. ║17.10.2010║ ()

KOZEL84

Já sem po Veřejném nepříteli stejně jen hledal nějaký film s Ludivine Sagnier,abych pravdu řekl.V tomhle ohledu sem si teda líp vybrat nemohl.Samotný film mě až tak neuchvátil,ale špatný taky nebyl. ()

robo7773

*** (55 bodov zo 100) Dej filmu vas asi moc nezaujme a bude vas nudit. Akurat muzske osadenie oceni pekne sceny, kde sa vynima krasna mlada blondinka, jej krasna postavicka a neskutocne genialne prsia. Len nedokazem pochopit ze taka kraska nosí domov take atrapy, ved ta by mohla mat hocikoho. Asi sa oplatí pozriet film len koli nej!!! ()

in4mator

Roztahaný film, ve kterém se v podstatě nic zásadního neděje. A když už k něčemu dojde, tak to působí dost vykonstruovaně. Možná, že záměrně. Protože určité pasáže filmu jde chápat několika mírně odlišnými způsoby. Stejně tak by se dal svést na záměr podivný model chování hlavních postav. To ale nic nemění na tom, že se celkově jedná o film s nezajímavým dějem, který zachraňuje originální pointa. A Ludivine Sagnier. (Nemyslím herecky ;-) ()

Eluin

Z počátku sledujeme poměrně konvenční příběh, který se však v posledních několika minutách citelně změní do podoby, o níž toho mnoho schopen napsat nejsem. ()

KuZd

Podle mne jeden z nejlepsich Ozonovych filmů! A krasna Ludivine Sagier :-D. Skvela zapletka, pruderni spisovatelka Charlotte Ramplig, rozmarila dcera jejiho vydavatele obyvaji jednu chalupu na jihu Francie a potom prijde sama vrazda! ()

Fridecka

Tak opět jeden film s příjemnou a zároveň tajemnou atmosférou. Propracovaný pohled do povahy obou žen prostřednictvím jejich nevšedního vztahu, jen letmý pohled do jejich zdánlivě rozdílných životů, protože pořád ještě zbývá spousta tajemství a nepoznaných zákoutí mysli a mnoho si musíte domyslet. Závér je promyšleně nejednoznačný a nutící k dalšímu přemýšlení. Přesně ten typ filmu, po kterém zústává několik otázek a donutí vás přemýšlet ještě dlouho po jeho shlédnutí. ()

alambert

Tak já nevim, možná je to tedy jen moje natvrdlost, ale já vůbec nechápu, o co mělo jít. Nemám nic proti filmům, kde nevíte, co je pravda a vůbec co je co, ale...musí se to prostě na konci rozlousknout, tak abych si řekl: Ahááááááááá, wow, hustý. Tohle je spíš takový typ, že to člověk možná pochopí, když si to pustí znova. Ale upřímně, nemám moc chuť na to koukat znova. Co ale musím ocenit, jsou tedy herecké výkony, které jsou opravdu kvalitní, a potom zvlášť Ludivine Sagnier, respektive její božské tělo s nádherným poprsím... ()

MickeyStuma

Britská spisovatelka jede pro klid a inspiraci svého dalšího románu do francouzské venkovské letní usedlosti svého vydavatele, kam nečekaně přijede i jeho dcera. Dáma středního věku a sexy dívka. Zpočátku to vypadá na typický mezigenerační nesoulad a spor, ale nakonec to přeci jen nabere poněkud jiný směr. Bazén na zahradě je jen jako taková spojnice všech událostí, jehož nezmapované vody nabízejí pomalu se rozvíjející přátelství, roušku tajemna a vraždy. Letní příběh zahřívá jako život sám. Příběh se vyvíjí lehce a čistě v pomezí vznešenosti a tragédie. Po herecké stránce zkušená Charlotte Rampling a v době natáčení 24letá Ludivine Sagnier neměli po charakterní stránce zrovna jednoduché role, ale jejich filozofii a hloubku zcela pochopili a poprali se s tím bravurně. Spisovatelka Sarah je chladná, přísná a tak nějak rezervovaná, zatímco mladá Julie je svobodná, všemu otevřená a plná života. Snímek zaujme a přinutí nad celou koncepcí přemýšlet. Počáteční střed je očekávaný, a i když zdánlivě dochází k vzájemnému porozumění, v pozadí tajemně vzrůstá napětí a drama. Tempo je pomalé, ale zásadní ve svém vývoji postupného odhalování. Film je ve svém smyslu velice vhodný k ocenění svým přístupem k dané věci a zapojením ve fázi myšlenek i diváka. To nebývá zase tak časté. ()

plagjoklas

Zaujimavo natoceny film Ozon je dobry reziser co ma velmi rad zeny a z jeho filmov to vidno. 3/4 filmu sa nesie v pomalom tempe vzajomneho superenia (ak to tak mozem nazvat) dvoch zien narosto rozdielnych generacii. Jedna starsia spisovatelka a druha mada sexuchtiva holka. Tieto dve zeny su nutene zit v jednom dome a ma to aj ocakavane nasledky. No to co pride na koniec je bomba. kebyze niet toho tak ten film ma 3*, lebo bol no povedzme si to rovno trochu nudny ale ten koniec to bohato vynahradi a spasi. ()

valheru

jojo napětí a pointování je fajn, někdy ale člověk očekává víc než by měl. je mi líto že to jsou jen tři hvězdy, ale jde spíš k těm čtyřem. ()

farfalino

Film byl zahalen rouškou tajemna a já jsem se nevím z jakého důvodu nemohl odlepit od obrazovky. Za zmínku stojí taky dobrá hudba a skvělý výkon Charlotte Rampling ve které ste se mohli taky najít jako šmírák. ()

Pingu

Zajímavé a vzrušující s překvapivým a maličko Lynchovským koncem. A to sluníčko z jižní Francie mně při sledování úplně hřálo !!! Ludivine je nezapomenutelná !!! ()

Merggie

Vždy mi bol blízky životný štýl spisovateľov, ktorí sa zavrú niekam na vidiek, aby tam mohli napísať nejaké super dielo. Navyše Ozon presne vystihol môj ideál spisovateľky, ak teda berieme do úvahy zovňajšok. Bol som teda spokojný, ale to by môj ideál zrazu nesmel pochovávať dáku mŕtvolu v záhrade neďaleko bazéna alebo provokovať deduška v dôchodku svojimi genitáliami, či čo to bolo. Ozon sa snaží zaujať dlhými (občas sexi) zábermi, ale nejde mu to. Viac menej nimi film rozťahal a poetika bola fuč. Hm...dívať sa na sexi nahú blondínku je fajn, ale dívať sa na sexi nahú blondínku s vraždiacim balvanom je mi proti srsti. Otrepaný motív filmu mohol byť rozpracovaný lepšie. Aspoň tak ako zábery so zbytočne prehnanou (s)exotikou momentu. Pán vydavateľ mal pravdu, až také super to nebolo... ()