Bazén

Sarah Mortonová, anglická spisovatelka kriminálních bestsellerů, přijíždí do luxusní vily svého francouzského vydavatele, aby si odpočinula a našla inspiraci pro svůj další román. Náhlý příjezd nakladatelovy dcery ji však rychle přesvědčí, že odpočinek a práce rozhodně nejsou to pravé! Krásná Julie vede bouřlivý život a Sarah se stává jeho nechtěnou součástí. Prožívá soukromou sexuální revoluci a musí se také vyrovnat s tragickými okolnostmi, jichž je svědkem. (Canal+ Action)

GIK

Dabing jsem si vybral anglický, ale stejně to na mě mluvilo půl filmu francouzky. Jak je to možné...? Záhada misteriózního filmu.. Hodnocení je hlavně za supr vizuální stránku, atmosféru a hudbu. Za to, že jsem to vlastně vůbec nepochopil, bych měl dát mínus jednu *, ale zatím nechám 4 na hraně a postupem času uvidíme. ()

Biopler

Snímka, ktorej na kĺb sa dá prísť v samom závere, ale taktiež aj pri zlome, ktorý proste do príbehu podľa dovtedy videného nezapadá. Ozon hrá s divákom hru a musím uznať, že ozaj dobrú, aj keď záver zanecháva isté prekvapenie a zároveň sa rýchlo rozplynie pôžitok z filmu. Zo sledovania dvoch žien, ktoré boli ozaj skvele vybrané, skutočné protipóly v podaní Rampling a Sagnier. Avšak akosi sa neviem ubrániť dojmu, že Ozon cielene potreboval do snímky prepašovať čo najviac šteklivých scén, aby si ho divák zapamätal, aby čo najviac zmazával rozporuplnosť diela. A taktiež by nemusel napodobovať Lyncha pri výbere "freak" postáv, nemá chodiť inému do kapusty a kradnúť mu trademarky. ()

Gardenboy

Ale dá sa...chcelo by to trochu viac napätia, inak celkom sympatická cesta do duše dvoch ľudí a krásne vykreslený vzťah. ()

Forty-

Mam rad tento druh filmov. Skonci to a ja pozeram a rozmyslam, co tym chcel autor povedat. Nejasny zaver na zamyslenie, to mozem. Prva polovica filmu ma velmi nebavila, sice sa na Juliene nahe telo pozeralo dobre :) ,trocha som sa bal, ze nahe sceny uberu filmu na kvalite. Ked uz to hrozilo, ze film sa zvrhne na gyc, tak v druhej polovici film vytiahol konecne poriadnu zapletku a dej dostal raketove tempo. No a zaver? Kvalita, aj ked som to v duchu cakal, aj tak som ostal prekvapeny. Jedna hviezdicka ide ale predsa dole, mam pocit, ze film aj ak nevyuzil vsetok svoje potencial a mohlo to byt este lepsie. ()

alonsanfan

Film, který s francouzskou grácií a šarmem proplouvá a dotýká se žánru thrilleru, psychologického dramatu i detektivky. Režisér diváky škodolibě vodí za noc a ukolébává poklidnou atmosférou ospalého francouzského venkova, až přes několik zvratů nakonec netušíme, co vlastně byla pravda a co knižní fikce a fabulace stárnoucí autorky detektivek, která si přijede do malebného domku s bazénem odpočinout a nalezla zde překvapivou inspiraci v frivolní dceři majitele nemovitosti. Vztah obou pouze zdánlivě tak odlišných žen, plných tajemství i sklonům k voyerismu je budován i zobrazen pečlivě a rafinovaně. Půvab Ludivine snad ani není třeba příliš vyzdvihovat. Ach ty Francouzsky! ()

bono22vox

Nevšední příběh s kriminální zápletkou. Trochu nesourodá, ale přesto efektní a dráždivě smyslná koupačka, na jakou se nezapomíná... ()

wito

spociatku som sa bal, ze sa budem cely film nudit. potesil som sa nielen prvemu stretnutiu s pritazlivou dcerou vydavatela, ale tiez prijemnemu zvratu v deji, tajuplnosti zapiskov spisovatelky. rad by som si tu knihu, ktoru vydala precital. samozrejme hudba tiez za zmienku stoji a herecke vykony hlavnych predstavitelov detto... ()

Miksa

3/4 filmu nekolébají jak tvrdí hodně uživatelů, ale nudí. A pak nepochopitelná zápletka když už si myslíme že ten film nějak dokoukáme.... A i ta zápletka stojí za dušenou mrkev. Film naopak není vůbec překvapující a všechny osamělé dějové záškuby jsou trapně předvídatelné. Až na Juliinu padoucnici, která byla dalším z nakousnutí jablka, které Ozon zase za chvíli úspěšně odhodil. Snad je díky půvabné Ludvine Sagnier bych si to možná pustil jako spořič obrazovky. ()

e(l)a

Tak jsem znovu na pochybách... Popravdě řečeno jsem od tohoto filmu čekala víc... Nějak mě minul... Nicméně musím ocenit výborné herecké výkony, zvlášť Ludivine Sagnier! A pak také to, že konec filmu jsem si pustila ještě jednou a pak strávila ještě asi hodinu hledáním jeho interpretací na internetu, jelikož jsem ho vůbec nepochopila... Po hodině jsem zjistila, že co člověk, to názor, takže se budu muset smířit s tím, že asi nikdy nezjistím, jak to doopravdy bylo... Takže původní hodnocení dva a půl hvězdy. Ale právě zajímavostí a provokativností toho, že si pod tím může každý představit něco jiného, si Bazén v mém hodnocení přilepšil o tu půlhvězdu. ()

Izz

Co na začátku vypadá jako průzračně čistý žánrový film se s postupující stopáží mění v čím dál tím rafinovanější hru režiséra s divákem.Jestli na ni přistoupíte nebo ne,to už je věc osobního vkusu,ale proti skvostné filmařině,kterou Bazén oplývá,nelze říci ani popel. ()

mros

Pro mě velice očekávaný titul, po ojedinělé režii 8 žen jsem netrpělivě čekal na výsledek. V tomto filmu už Francois Ozon změnil strategii. Když pominu excelentní kameru a bravurní herecké výkony, tak zbyde příběh, který už jsme mohli slyšet, ale opět v originálním balení. Ve filmu se jakákoli banalita stává loajální skutečností, která tam není umístěna ani pro nevědomost, ani omylem. Je tam, protože je to záměr a autor to řešit nechce, což považuji za správné. Nesnaží se běžet podél zaběhnutého pásu, ale dělat to své. Možná to nemusí být přijatelné pro každého, ale právě v přijímání banality jako celku, pro mě tento film znamená něco nového, a to je něco, co dokážu ocenit. Jen je škoda, že oproti 8 ženám zde není tak živý děj, scénárista má své slabé chvilky, ale naštěstí neskončili katastrofou. Nezbývá, než se těšit na další film Francoise Ozona. ()

pepino

Takový jakoby novodobý bergmanovský psychologický film. Ozon nám ukazuje vznikající vztah dvou naprosto odlišných žen na uzavřeném místě. Jedna konzervativní, moralistní angličanka ve středních letech. Druhá je dcera vydavetele zmíněné angličanky. Julie, jak se ta dcera jmenuje, je ale bouřlivačka která se rádá baví, je trochu exhibicionistka, sexualně "hodně činná" a hlavně trochu vyšinutá. Kontrast těchto dvou postav nám tu Ozon popisuje pomocí jasných dialogů, dlouhých záběrů kamery a pár dramatických scén a hádek. Přes všechno tohle ale obě postavy k sobě najdou cestu a.......dál prozrazovat nebudu. ()

jprmusic

Klasická francouzská ptákovina. Proč se lidi ve francouzských filmech chovají tak strašně nenormálně a nepřirozeně? ()

jafuska

klasický příběh s kriminální zápletkou, jediné, co mě zaujalo v tomto filmu je bazén a to si myslím, že je hodně málo,. Tak čirou vodu, v bazéně, to se jen tak nevidí,ale co ten příběh? celá to bylo jaksi podivně natočeno, velká škoda, ale přesto dávám tři hvězdičky, ()

iz67

Nehorázná pseudointelektuální slátanina. Prvních 45 minut se vůbec nic neděje, a proto je to ta lepší čast. Vypadá trochu jako mělké suprklišé o mezigeneračním odcizení, ale budiž. Když se to všechno zvrhne ve stupidní krimi, tak to je přesně ta chvíle, kdy by soudný divák měl z kina utéct. To jsem bohužel neudělal. Takže se pak už jen připravte na zoufalý sled nelogičností (pakliže nevíte co s odcházejícím přítelem na jednu noc, tak ho zabte; pakliže zakopete na zahradě mrtvolu, tak přeci příští den zavolejte zahradníka, aby postříhal trávník a mohl s děsem v očích žmoulat kameny nad čersvě zasypaným hrobem; pakliže zjistíte že zahradník něco tuší, tak se před ním svlékněte, on na vše zapomene). Fakt, že to vše nakonec byla pouhá fikce hlavní hrdinky, tuhle hovadinu samozřejmě nespasí. Naopak vás čeká sladkobolné loučení autorky s její fiktivní partnerkou. FUJ. P.S. Jeden klad tenhle film přeci jen měl - našel jsem spoustu zajímavých uživatelů díky jejich dvou hvězdičkám. ()

nula87

Ozon se snaží dostat diváka mysteriózní složkou, která je fungující, bohužel abych mohl film hodnotit jak výborný dost chybí. A to především jistá konzistence a umírněnost...60% ()