Bazén

Sarah Mortonová, anglická spisovatelka kriminálních bestsellerů, přijíždí do luxusní vily svého francouzského vydavatele, aby si odpočinula a našla inspiraci pro svůj další román. Náhlý příjezd nakladatelovy dcery ji však rychle přesvědčí, že odpočinek a práce rozhodně nejsou to pravé! Krásná Julie vede bouřlivý život a Sarah se stává jeho nechtěnou součástí. Prožívá soukromou sexuální revoluci a musí se také vyrovnat s tragickými okolnostmi, jichž je svědkem. (Canal+ Action)

PAVLIS

Nuda, nuda, nuda, až nakonec vykoukne Lynch s Hitchcockem a všechno na poslední chvíli jakž takž zachrání. ()

ZajoMajo odpad!

To som radsej mohol ist robit nieco uzitocne a mudre, ako pozerat nudny a hlupy film. Na konci sa vsetko rozuzlilo, ale co ostatok? Keby tam bol iba zaciatok a koniec, 10 minutovy film by bol fajn - dal by som mu 5. Ale natahovat nudu - dik. ()

Akvidizerp

možná to není tak špatné jde to vykládat různě, ale to, že by mohlo jít o nadsázku a o zábavnou hru se provalí příliš pozdě na to aby se vše vychutnalo. ()

elanista1

Presne ako na konci poznamenal vydavatel, nema to zapletku ani napatie. Uprimne povedane, nechapem o com film bol, ani raz ma nezdvihol zo stolicky. Vlastne ani neviem preco davam az 2. ()

BrckoGOS

Ludivine je nádherná, překrásná a ano, asi by mi nemusela říkat dvakrát. Ale jinak mě film nudil, nudil a zase jenom nudil. Hvězdička za Ludivine, druhá za krásnou Francii. ()

megajalec

Nádherná Ludivine Sagnier (väčšinu filmu polonahá, často aj nahá) a prekvapivý záver. To si budem z Bazénu pamätať. Rozvláčny a nudný úvod sa skončí nástupom krásnej blondíny. Aj tak sa toho príliš veľa neudeje (až na to dráždenie v podaní mladej krásavice (je sa na čo pozerať!). Akú-takú gradáciu to dostáva v samotnom závere. A keď už si myslíte, že je to celé jasné, vyblafne na vás Ozon záver, ktorý vás z toho vytrhne. Ako povedal vydavateľ spisovateľke v závere - "kde je nejaká akcia, kde je zápletka? Je to príliš abstraktné." ()

gédé

Za první polovinu klidně pět, od scény s pikolíkem Franckem blbina bez konkurence.Škoda, že to scénárista nedokázal ustát. ()

Svinibrod

jsem vskutku nadšen z toho přerodu filmu, kterého jsem byl svědkem. z dráždivě melancholické podívané, kdy jsem si myslel, že půjde "pouze" o vyvoj vztahu dvou rozdílných postav, které k sobě hledají cestu, kterou rámuje velké disharmonie střídající se z následným pochopením, se tu najednou vyloupla detektivka (z čehož jsem byl trochu zklamán) , ovšem v závěru jsem byl zas okouzlen. v duchu anglické detektivky s porcí francouzského šarmu, to je film panečku. ozon si mistrovsky pohrává s divákem, hold jemu a jemu podobným!!! ()

saladín.

Cokolvek sa snazi tento film povedat, nehovori to dobre ani zretelne. A to co k nemu ponukol na vysvetlenie sam reziser v nom nie je (ako niekto spravne poznamenal o filmovych a literarnych postavach vieme len tolko, kolko sa nam o nich povie v ramci diela, nie mimo neho), ergo je to zly thriller (ci psychopasca, ako chcete) - alebo skor pohrebisko lajdacky nedotiahnutych reziserskych napadov. Co je skoda pretoze mnohe su zaujimave, napriklad psychoduel v strednej casti ktory zacina dostavat grady presne v okamihu nez sa to zvrhne. Nevsedny pripad vytvoru v nedotiahnutosti a rozhodenosti natolko vagneho, ze provokuje viac nez si zasluzi. ()

ZAUME

Do teď nechápu co si o filmu myslet. Hororový nádech s velmi slabým dramatickým obsahem a nijak zvlášť dobrými hereckými výkony. To je Bazén. ()

BarVo

Taká nenápadná a pritom zaujímavá /svojim spôsobom/ detektívka. Navonok sa vlastne nič nedeje, len nejak podvedome čakáte, čo sa stane. A ono sa nestane nič. Nejednoznačný záver filmu jednoznačne prospel, sadla som Ozonovi na lep se vším všudy. ()

Salvator

Střet upjatosti a frivolnosti v podání hlavních hrdinek je plný napětí a zvratů. Zážitek proto nepokazí ani předvídatelný závěr. ()

zigy

Na překombinovaný intelektuální konec kašlu, protože se mi jinak líbila skvělá atmosféra erotického napětí, a niterného psychologického dramatu. Bazén, usedlost, prázdniny, stará panna, mladá frivolní kočka a co všechno z toho může vzniknout. Pomalý, ale pořádně kořeněný film. ()

Gregor_Samsa

Ozon at his (still) very best aneb je tam vše, co od Ozona čekáme: příběh, twist, jiná rovina, hudba Philippe Rombiho a horké léto. Ozon ještě předtím, než už přestal vědět, kam jít dál, a zároveň pro mě v časech, kdy mě (ještě) dokázal rozsekat. [80%; 2014-05-23 někde v kině to bylo, nevím už kde...] ()

gizi

Výborný film, mile mě překvapil, komentář bych mohl opsat od uživatele Douglas, prakticky se s ním shoduji. Lituji, že jsem si nechal ujít další režisérovy filmy. 85%, 15.12.12. ()