Můj přítel Monk - Série 5 (2006) (série)

Pan Monk jde na rockový koncert (S05E08)

(epizoda)
  • USA Mr. Monk Goes to a Rock Concert (více)

Monk řeší vraždu na rockovém koncertě, toto prostředí je mu naprosto cizí. Slavný zpěvák zabil svého technika, kterému ukradl píseň. Jediný důkaz je v míči, který nafukoval a pak hodil do publika. Má proti němu svědčit specifická látka z inhalátoru, který používá na své astma. Cesta k míči je však složitá, protože publikum není policii zrovna nakloněné. (TV Nova)

Grogan

Kupodivu pro mě hodně dobrá epizoda, i když kombinuje dohromady hned dva mé neoblíbené aspekty z Monka. Jednak to, že zase shodou příhodných náhod se všechny hlavní postavy dostanou k vyšetřování údajného předávkování (na koncert zdrhne kapitánův syn, ten sebou z nějakého nelogického důvodu bere Monka i Natalie, i když by mu mělo být jasné, že pro Monka půjde o stresové prostředí, Randy předstírá nemoc a fláká práci, aby šel na koncert - to je ideální pracovník, co? a kapitán mu to ani slovem nevytkne) a pak ten závěrečný twist s klíčovým důkazem, který se vytáhne v momentě, kdy se to hodí - "to je hrozné, my nemáme proti vrahovi žádný důkaz." "to se nesmí stát, nemůže mu to projít" a voila, najednou tu máme nový důkaz a vrah to má sečtené. Jinak i když šlo o neplánovanou vraždu, tak pachatel dokázal slušně improvizovat, to se vždycky nestává. ()