Spešl (TV seriál)

Special

Komedie

USA, 2019, 2 h (Minutáž: 12–17 min)

Tvůrci:

Ross M. Dinerstein

Thomas Calderon

Kostýmy:

Eryn Brooke

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Napůl dopečený seriál, který má potenciál, a to rozhodně i do dalších řad. Je to fresh a zajímavé, ale bohužel to moc nedokáže vybrousit rozdíly mezi komedií a dramatem, což je škoda.(4.7.2019)

• kollis

Samotný problém Special není v tom, že jsou postavy dotaženy k naprosté karikatuře, mnoho jiných seriálů a filmů s tím nemá problém. Aby seriál fungoval, musí ovšem obsahovat i jiný prvek či další hodnotu, kterou by se ty karikatury staly funkčními. Bohužel se zde pracuje jen po povrchu, všechny postavy jsou sebestředné a stokrát viděnou zlou a povrchní šéfku módního časopisu můj mozek už nepobral. A ne, "nastavování zrcadla" zde nevidím.(24.4.2019)

70% Krátká stopáž tomu velmi svědčí. Kombinace gay/disabled tady myslím ještě nebyla. Mnoho otravných charakterů včetně hlavního protagonisty (někdy je to až na úrovní parodie - šéfka), ale má to takové zvláštní kouzlo. Celkem jsem zvědavý na druhou řadu.(19.4.2019)

Zajímavé a originální téma. Příběh postiženého gay kluka nesedne každému, u mě je ale každý originální námět vítán a jsem rád, že jsem zkusil i tohle. Nasmál jsem se totiž celkem hodně. Vedlejší postavy jsou více či méně karikatury, to ovšem ničemu nevadí. Spíš mi vadil konec, který není koncem. Tím pádem je tam jákási pachuť nedotaženosti, a to hodně seriál sráží. Pokud by byly další díly, věřím že se má seriál kam posouvat a i jeho hodnocení by bylo určitě vyšší.(30.5.2019)

• Sinner.

Čekal jsem zábavný komediální seriál s ne úplně typickým gay hrdinou. Místo toho se mi však dostalo téměř sociální drama o postiženém člověku a jeho matce. Kéž by se tvůrci dokázali podívat na problémy lidí s mozkovou obrnou s více odlehčujícím nadhledem a vtipem… Zaplať pánbůh za vedlejší postavy, které tíživý příběh dokázaly alespoň částečně zpříjemnit.(20.4.2019)