Pan Tau - Série 1 (1971) (série)

Pan Tau naděluje (S01E02)

(epizoda)
  • Západní Německo Pan Tau und die schöne Bescherung

"Pan Tau", řada 1, 2/13 V koprodukci bylo nejprve natočeno třináct středometrážních filmů o panu Tau, které byly uvedeny nejprve v kinech, vesměs v pásmech, složených ze dvou dílů a doplněných animovaným snímkem. V ČST byly filmy uvedeny až v prosinci 1972... Pan Tau (O. Šimánek) prožije štědrovečerní přípravy v rodině svého malého přítele Emila, kterému v minulém dílu přinesl pejska. Běžné starosti jedné rodiny ve vánočním čase pomůže zpestřit a obohatit, takže maminka (S. Budínová) s tatínkem (J. Sovák) opravdu neví, kde jim hlava stojí. Dědeček staví betlém, tatínek se marně pokouší zabít mluvícího kapra, pes mamince žere cukroví a pan Tau se proměňuje a do všeho nenápadně zasahuje… (Česká televize)

Astrebleue

Pana Tau jsem nikdy moc nemusela, poetice tohohle nápadu pak nepodlehla. Nemůžu ale říct, že by byl jako pořad pro děti výrazně špatný, teda alespoň s porovnáním těch současných. ()

Lennie

Tenhle díl jsem asi nikdy dřív neviděla, takže mě dokázal upřímně rozesmát :D "Neviděl jsi...?" "Jo, šly do jídelny. Cinkaly zvonečkama." ()

curil

Tento "vánoční" díl patří k nejlepším v této sérii. Dívám se asi už podesáté a Jiří Sovák jako starostlivý tatínek je nepřekonatelný. Jeho scénka s kaprem, který ho dovede vytočil ("nebuď hysterickej"), je perfektní. Senilní dědeček a jeho betlém taky vánoční náladě nepřidá. Pan Tau je trochu upozaděn, ale to vůbec tentokrát nevadí. ()

Pitryx

Tak já asi neviděl celou sérii, ale jen tento díl. Nevadí, scéna s kaprem mne sundává každý rok. Albert je prostě Albert, a k mým Vánocům patří a patřit bude. Postava pana Tau jako taková je pro mne problém, ale to nebudu rozebírat tady, kde mi vadí poněkud méně. 70 % ()

cunicekb

Jeden z nejlepších dílů Pana Tau, pro mně okouzlující a úžasný, ta atmosféra. Pouštím si tento díl každé Vánoce :) ()

frantisekly

K tomu, aby človeku vytiekla slzička z oka netreba veľa slov. Stačí, keď Renáta zvolá z obývačky ,,Je prostřeno." Do toho začne hrať hudba Jiřího Maláska a človek je na mäkko. Všetci sú slávnostne naladení - a úplne iní, ako boli iba pred pár minútami. Dedo zabudne na zásah harpunou, otec na hovoriaceho kapra, mamka na zožraté vianočné pečivo, a Emil na kamaráta - na Pana Tau. No a Pan Tau si sedí na múre a hreje si ruky nad lucernou. Najlepšia epizóda celého seriálu. Kľudne by to mohli televízie dávať na Štedrý deň po večeri a nikto by nepovedal ani mäkke f... ()

Marrakech86

Tohle se opravdu povedlo, pěkně jsem se nasmál. Krásný příběh o Vánocích, který si rád pustím každý rok pro nasátí příjemné vánoční atmosféry. ()