Reklama

Reklama

Euforie - Série 1 (2019) (série)


And Salt the Earth Behind You (S01E08)

(epizoda)
Trailer

Obsahy(1)

Ve finále první řady se koná ples v East Highlandu. Rue se pokouší napravit svůj vztah s Jules a postaví se Natovi. Cassie a Maddy přehodnocují své vztahy. (HBO Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotenie v skratke by znelo, že siedma a ôsma epizóda mohol byť jeden kratší celok. Spočiatku je to dramaturgicky ucelené, postupom času stále viac experimentálnejšie a uletenejšie, až som s epizódou strácal kontakt. Každopádne zopár scén nemá chybu, napríklad "pokec" tatička so synakom po úspešnom futbalovom zápase, pobyt v nemocnici alebo fakt sexy scény z diskotéky. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všechny jsou tak trochu děvky, tak trochu alkoholičky a tak trochu psychicky nevyrovnané. Hledání sama sebe jde do finále. Netuším, kdy se tvůrci rozhodli, že nezůstanou pouze u první série a jak moc to tím pádem poznamenalo osmý díl (který je velmi neukončený), ale pořád je to slušný nadprůměr. Rue to na lékaře po zánětu ledvin zkouší s Roxicetem. Neúspěšně. Vzápětí se naše ústřední šestice ocitá na školním plese, tak trochu bilancují, tak trochu plánují, co dál. Cassie není po dlouhé době do nikoho zamilovaná, Kat odhazuje masku, Jules střední celkově dusí a Maddy nehodlá koukat na to, jak Nate osahává na tanečním parketu jinou. Herecky je to opět skvostné, tvůrci opět pracují se svérázným vizuálním a hudebním mixem a téhle generaci, která sportuje zejména pomocí hbitých palců, nic nedarují. Scenárista a režisér Sam Levinson se vytáhnul. Velká pochvala, těším se na příště. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Již v samotném úvodu mě velmi zklamalo, že neuvidím další seznámení s některou postavou. Sebevedlejší postava by byla výrazně zajímavější, než sledovat mulátkův pobyt v nemocnici, který se pak přehoupnul znovu do té nechutné trans roviny. Znovu si tedy tvůrci neodpustili velkou část trans píčovin. Kromě toho jsme mohli vidět potrat, těžký život drogových dealerů, kteří rádi plní přání hloupých mulátků a konečně i něco málo ze světa fotbalu. Zpracování zůstává dokonalé, ale fungují spíše jednotlivé části této epizody, než že by se jednalo o kvalitní a ucelený funkční celek. [65 %] ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Every time I feel good, I think it'll last forever. But it doesn't." ________ Abych se naladil na vibe před druhou sérii, rozhodl jsem se, že se na 'Euforii' podívám komplet znova. A nelituju toho, protože tahle formalisticky opulentní generační výpověď která přepisuje konvence seriálového vyprávění mě pohltila natolik, že mě bavila mnohonásobně víc, než když jsem ji viděl poprvý. Každopádně, finále první série mělo velmi melancholický až hořkosladký konec. Skrze hudební motivy, jemné nuance a náznaky mohl kdekdo vydedukovat, že celá série směřuje k jedné veliké katarzi – tedy v moment, kdy Rue při songu 'All for us' opět propadne drogové závislosti – což symbolizovalo ono závěrečné extravagantní taneční číslo. Zendaya se zde naprosto zaslouženě zbavila nálepky hvězdičky brakových disneyovských seriálů a stala se z ní jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti. S odstupem času si navíc začínám uvědomovat, že 'Euphoria' není jen pouhopouhý seriálový projekt který chce ukojit poptávku po teenage subžánru, ale plnohodnotnou artovou queer epopejí, která v historii televizního formátu nemá obdoby. Tenhle seriál rozhodně není jen obyčejná obsese. Sledovat 'Euforii' je čirá cinefilní euforie...... ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani osmou epizodou mi tvůrci seriálu neudělali velkou radost. Podobně jako v předchozím dílu i tady se mnoho věcí povedlo, jenže nepovedené záležitosti to prakticky vyrovnaly, takže u mě na žádnou velkou spokojenost nedošlo. Pokud jde o mě, bylo tady až příliš mnoho krasobruslení a samotný závěr byl fakt příšerně dlouhý, navíc ve většině jen opakoval to, co už jsem viděl, nebo si domyslel dříve. Oceňuji rozluštění záhady důležité mikiny, ale to byl v celé té retrospektivní desetiminutovce jediný podstatný zápis. / Poučení: Nenabízej nesplnitelné. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama