Redix odpad!

No to byla píčovina. Pokud bych film definoval jako "Hovno", tak si myslim že bych nebyl daleko od pravdy. ()

Broxigar odpad!

Tento romanticky laděný snímek s prvky lásky, zamilovanosti a něžného sexuálního aktu ve mně vzbouzí velmi příjemné a pozitivní pocity a choutky. Při jeho shlédnutí jsem prožíval přímo divácké orgasmy podložené především Pasoliniho dokonalým citem pro vyjádření mezilidských a partnerských vztahů. Výkony hlavních i vedlejších herců mne naprosto ohromovaly svou věrohodností a upřímností, především v dojemných fekálních scénách, které se mne dotýkaly v nejhlubších částech mého srdce. Zvláště pak oceňuji komické prvky užívané Pasolinim v relevantních momentech, u nichž jsem málem padal ze svého diváckého křesla. Jelikož však nejsem přílišným příznivcem romantických a láskyplných filmů ve stylu "Miluj bližního svého", musím tento film hodnotit jako naprostý sentimentální odpad. ()

Carthorias

Jestli to má být komentář konzumní společnosti, tak teda nevím. Já to beru jako reálně ztvárněné hrůzy nacistického režimu. I když jsem čekal mnohem větší nechutnosti (trochu šoufl mě bylo jenom když odklopili mísu na svatební večeři), nemá tohle ani z poloviny takovou míru hnusu jako Srpski film. Uznávám, že film asi není zrovna extra bombou, je zbytečně dlouhý, nudný a možná zbytečně grafický, nicméně jsem znechucen lidmi, kteří sem flákají odpad čistě proto, "Protože je to fuj" aniž by to vůbec dokoukali. Přitom námět tohoto filmu je podobný jiným válečným dramatům, kterým tito "kritikové" dávají pět hvězd, namátkou Schindlerův seznam. Passolini tímto filmem vyvolává vlnu rozhořčení, která, bohužel pro něho, je orientovaná zpět na něj, místo na skutečné původce problému, v tomto případě ideologisty a jejich stoupence. Přijde mi opravdu nefér, že chudáka režiséra někdo zastřelí kvůli filmu ve kterém někdo jí ze země čokoládu, zatímco Mengele si spokojeně dožije na penzi v Brazílii. ()

kersten odpad!

Tak toto bol naozaj odpad, dopozerala som to tuším celé, ale naozaj s nechuťou a druhý krát sa už na to určite nedám nahovoriť ()

PEZ

Perverzne, nechutne, odpudzujuce, sokujuce a dehonestujuce. Len pre ozaj silne zaludky. Avsak exemplarna ukazka toho, co robi s ludmi absolutna moc a ako moc koruptuje. Ukazka toho, ako vedia byt ludia neludski. Bohuzial. ()

zuzzzh

I don't get it. Da sa to pozriet, jediny moment co sa mi fakt pacil bol vtip o bolsevikoch, inak som bola neustale mimo ()

Kingjiri

Předem upozorňuju na SPOILERY. Slušná hitparáda sexuální perverze a obscénosti. Teplouši, milovníci tvrdýho BDSM a zejména koprofilové budou s filmem stoprocentně (u)spokojený a určitě nebudou při jeho sledování zvedat nahoru jenom palec. Režisérova záliba ve scénách s hovnama je místy až zarážející a zároveň patřej tyhle scény k nejhorším z celýho filmu. Nebo aspoň mně se u nich občas fakt zvedal kufr. Zbytek drsnějších scén se dá vcelku bez újmy na (psychickym) zdraví přežít. Některý z perverzních průpovídek místní konkubíny byly dost hustý. Co se týče herců, čtveřice uchylů perfektně vybraná a holky docela pěkný, jenom jejich bobry mohly maskérky trochu upravit. Ve výsledku (až na zmíněný hovna) neni snímek tak kontroverzní a otřesnej, že bych navrhoval popravení celýho natáčecího štábu, jak se spoustu recenzentů vyjadřuje. Silnější dojem a víc znechucení ve mně rozhodně zanechal Srpski film. ()

zeďa

Saló aneb 120 dnů sodomy: Zajímavé. I prvních pět komentářů (dle mého upřímného názoru) úplně a naprosto mimo... Dokonce se i sám POMO bez okolků přiznává, že to vlastně vůbec nepochopil :) ... Samozřejmě je možné, že jsem to nepochopil já, ale "samoúčelnou homosexuálnou (s)exhibícou bez akejkoľvek výpovednej hodnoty" tento film rozhodně není... Proč?.Protože nutí člověka přemýšlet, pozastavit se nad stavem společnosti a přehodnotit si vlastní ideály. Nezobrazuje násilí, sexuální a jiné zvrhlosti v dobrém světle, ale naopak k nim budí opovržení. Ukazuje, že právě ti, kteří páchají podobné věci, jsou většinou významní lidé s ohromnou mocí (v příbězích je to právě soudce, profesor, policejní generál, aristokrat) a že takoví lidé jsou schopni bez váhání ohýbat "ideály" za které se skrývají (zastřelení hajlujícího dozorce, samotná homosexualita "nacistů"). Právě proto existují v každé době, bez ohledu na režim. Demonstruje jak jednoduše lze manipulovat s lidmi, kteří jsou v krajní situaci, pod pohrůžkou smrti, ochotni udávat (řetězec který vedl až k vraždě služebné) , zabíjet a znásilňovat ("poslušné" oběti se nakonec samy stanou trýzniteli); jak ponižování a týrání mění charakter a pohled na to co je "normální" (zvrácenost dam pravděpodobně pramení v jejich -vlastně neprožitém- dětství). "Nechutná" vyprávění poskytují vysvětlení k jejich činům, důvodům atd.. Homosexualitu tyrani zneužívají jako prostředek ponížení a zneuctnění, naopak projev upřímné lásky (ať už lesbické nebo heterosexuální), je tvrdě potrestán. Pokud v tomto filmu někdo vidí prvoplánové porno, pravděpodobně by se měl sám nad sebou zamyslet - to co v něm totiž je, není normální a ani to jako normální líčeno není... ()

Iriquindae

Nevěřil bych tomu, že ještě existuje film, po kterém mi za týden bude hnusně, když si vybavím některé scény, ale je to tak. Rozhodně nelituji, že jsem ho viděl - něčím mě obdařil, některé věci tu totiž budou snad vždycky, i když se nám to nelíbí. Sledování filmu stálo hodně a místy opravdu bolí, ale vyplatilo se. ()

UniqueNett odpad!

Největší prasárna všech prasáren! Neměla jsem žaludek na to, abych to dokoukala do konce. Nechutný, odporný, k zblití. ()

Drom

Skutečný film o hovně. Hovno se tu kálí, na jazyku válí, běda tomu, kdo žádné hovno nenakaká. Hovno se maže a do hovna se šťouchá, rejpe, pícha, hovno se tu s gustem baští a chutná, na ten či onen způsob. Hovno v gatích, na koberci, hovno z dálky i z blízka, hovno jen tak i na talíři. Hovnem se prokládají úchylárny, hetero i homosexuální, hovno nesmí chybět ani u tělesného či duševního mučení, jehož je zdrojem i záminkou. Pro hovno se lidé strojí, o hovno zápasí, s hovnem se mazlí. Hovno jako útěcha proti zuřící válce, taktéž vzešlé z hoven v hlavách, hovno první a poslední doménou všech. Hovno, hovno, zase hovno, hovnu není rovno. A když nemáš hovno rád, nebudu Tvůj kamarád. Dobrou chuť! ()

RobLord

Vizualizovat knihu Donatiena de Sade se Pasolinimu nepovedlo. Chybí důležité líčení charakterů postav, kterému de Sade věnoval velký prostor. Postavy jsou tím pádem nepochopitelné. Zkrátka stejně nepovedené a knize vzdálené jako různé verze Justýny. ()

bubblebobble

Vôbec ma to nepohoršilo ako väčšinu tu komentujúcich. Svinstvo je svinstvo, treba sa na neho pozerať s chladnou hlavou a jednoducho sa sám za seba snažiť nebyť ako ľudia toťhľa. Myslím si, že posolstvo tohoto filmu je dnes ešte možno aktuálnejšie ako v dobe vzniku. Pre niekoho zvrátené, pre mňa poučné a varovné. ()

Majky.

Jeden z nejznámějších filmů Pasoliniho. Kontroverzní film, který vyvolal vlnu odporu, ale i nadšení. Za mě rozhodně velmi povedený snímek, který ukazuje, co s lidmi dokáže udělat neomezená moc. Mnoho lidí se k filmu staví velice odmítavě a znechuceně - na jednu stranu pochopitelné, né každý má žaludek na scény, které se ve filmu objevují - ale ve výsledku se nad to divák musí povznést a ústřední myšlenka celého filmu je nadčasová. ()

geek.ondra

Neskutečně zvrácená leč v rámci artu fantasticky natočená věc. Občas už to ale bylo opravdu mimo a mám pocit že Pasolinimu se to rozpadlo pod rukama. 7/10 ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri