Lyra's Jordan (S01E01) (epizoda)

Lyra's Jordan

Scénografie:

Joel Collins

Kostýmy:

Caroline McCall

Neříkám, že by to bylo nějak špatné. Zklamalo mě, že se příliš nedrží předlohy např. Caisa, daemon Serafiny, byl kačer nebo houser a to jsem knihu četla před 2 roky. Obsazením se mi líbí původní filmová verze s N. Kidman a D. Creigem, dokonce i zpracování démonů bylo lepší. Třeba mě seriál mile překvapí, ale zatím nic moc. Jsem moc zvědavá jestli zfilmují i Jedinečný nůž a Jantarové kukátko především jak se poperou se zpracováním postav světů.(5.11.2019)

Zlatý kompas jsem kdysi viděl, krutě nebavil a pravděpodobně už jej nikdy neuvidím znovu. Ale původní příběh přepracovaný do seriálu od HBO a BBC mě lákal podstatně více, hlavně kvůli Dafne Keen (teprve třetí herecká štace!) a McAvoyovi. Ale zjišťuji, že to holt nebude nic pro mě, nudil jsem se a Pilot dokoukal načtyřikrát. Ale ještě díl nebo dva zkusím a pak si eventuálně dám sestřit nejlepšího..(22.11.2019)

Přiznám se, po zkušenosti se Zlatým kompasem jsem u celé série byla skeptická. Jako nadšená čtenářka Philipa Pulmanna mám laťku hozenou hodně vysoko. Ale už první díl mě uklidnil. Scénář, jak se zatím zdá, se drží předlohy. Vypadá to dokonce, že jsem si při četní představovala děj před očima na 99,9% identicky. Kulisy skvělé, CGI skvělé, hudba skvělá, herecké výkony výbordelné! Těším se na další díly!(8.11.2019)

• Crawler-D

Auč, tak to bolelo. Zlatý kompas jako film sice nasekal soustu chyb, ale měl alespoň svůj půvab a švih. Tenhle seriál "vypadá" jako televizní adaptace, která svoji neschopnost ukáže hned v první minutě. Máte sice celou sérii na to, abyste fantastický svět a jeho postavy přiblížili, ale stejně si musíte pomáhat ůvodními titulky. Tomu se říká neschopnost, stejně jako nadbytečné rozšiřování knižního příběhu, které slouží jenom tomu, by se vyprávění natáhlo na potřebný počet dílů. Příběhu také nepomáhá, že je ztvárněný asi tak záživně jako firemní porada ve tři odpoledne. Tohle by měl být přece dobrodružný příběh, který mladý čtenář/divák hltá. A Dafne Keen zatím neprokázala, že by její herecký um překračoval meze stanovené Loganem.(12.11.2019)

Definice věrohodné knižní adaptace... Řemeslně poctivé, vizuálně neskutečně atraktivní, stvořené s láskou k původní literární předloze, s ohromující velkolepou výpravou - ten enormně vysoký rozpočet je evidentně znatelný - přesto některé dějové linky mohou vyznít přílišně zkratkovitě - což samozřejmě zamrzí, ale to je snad jediná výtka, jinak pozitiva výrazně přebývají. Nesmírně talentovaná a sympatická Dafne Keen si každý okamžik krade právem jen a pouze pro sebe - James McAvoy zdatně sekunduje... A ačkoliv Jeho temné esence jakožto seriál nebyl v mém hledáčku na předních příčkách ihned zpočátku, mohu kvitovat, že poté, co jsem se díky knize Zlatý kompas minulý víkend zavčas ponořil do interesantního světa vrcholné imaginativní fikce Philipa Pullmanna je moje pozornost upoutána na maximální úroveň. Žeru to!(4.11.2019)

• - První díl sledovalo na BBC rekordních 7,2 milionu diváků a na HBO 724 tisíc, tím se stal v Británii nejsledovanějším novým dramatem od roku 2014. (Salem)