Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

babuška

ten seriál je starej jako já, a já ho miluju, né proto stáří ale pro laskavý i místy svérázný humor a sílu citů která z něj vyzařuje ()

gonzales

Je to zážitek sledovat Horníčka a Sováka, jak si hrají se svými postavami.Výborný humor,který pobaví každého. ()

danick

Kde je to brilantnost psaných dialogů pana JD a kde skvělá improvizace pánů JS a MH, to asi v této vtipné konverzační sérii pozná málokdo. Že to je ovšem dílo geniální, to pozná (téměř) každý. Kde jsou takové herecké osobnosti? Souhlasím s názory, že jsou herci a pak jsou možná jacísi baviči, ale co přesně to označuje, nevím... ()

smalda

Nádherný inteligentní humor a herectví pánů Horníčka-Sováka! O to více smekám před Miroslavem Horníčkem,kterého během natáčení postihla tragédie (ztráta syna). ()

Ed21W

Skvostný, nádherný seriál. Bouvard Jiřího Sováka a Pécuchet Miroslava Horníčka potěší diváka na duši. Přidáme-li scénář Jaroslava Dietla, režii Janka Roháče a romantické prostředí francouzského venkova 19.století, tak dostaneme čs.seriál No 1. Miroslav Horníček prohlásil, že by spálil své veškeré filmové role a ponechal pouze Písaře ... ()

bouchy02

Mám knihu...s obrázky! Velmi distingovaný humor přetavený v legendární seriál, na svou dobu kupodivu bez politických narážek. ()

Fixa

Tohle můžu vidět kdykoliv. Ti dva si vystačí s málem, abych já, jako divák neustále obdivoval jejich dialogy. Veselé, kouzelné, úžasné ! Chtělo by se napsat víc, ale myslím, že o tento klenot, zavadil skoro každý... ()

Peregrina

můj táta vždy říkal - tak co si dneska pustíme? Písaře? a my s mámou dvojhlasně- neee, písaře už neeeee - ale byla zasunutá ohraná VHS do videa a odzačátku zase Písaři a Písaři....měla jsem z nich v pubertě a telecích letech vypěstovanou fobii, že je to ee....a ejhle...stačilo pár let, tele se uklidnilo, dospělo, vdalo se a zjistilo, že je to geniální seriál. Naprosto geniální. Dva machři herci, nádherné prostředí, jemuž neubralo ani černobílé zpracování, naopak přidalo, neumím si je představit barevně, zmizela by tím ta nádherná nostalgie. Geniální improvizační dialogy ústřední dvojice. Nezapomenutelné hlášky, bavím se tím pořád, jak dva staří pošetilí pánové, v každém oboru jsou samozřejmě okamžitě mistři a vše tak nádherně pomotají, až je mi jich někdy i líto :-D Ale dávám bez jakéhokoliv dumání rovnou pět hvězd a kdyby tu bylo sto hvězdiček, tak je dám taky. ()

Flanda

Nejlepší seriál všech dob (zcela záměrně nepíši český). Geniální souznění dvou naprosto vyjímečných herců, tohle se už prostě nikdy opakovat nebude. Český seriál současnosti je děs a bída, zahraniční ohromují spíše vizuální stránkou. "Písaři" jsou čistou esencí skvělého komediálního herectví. Smekám před pány Sovákem a Horníčkem. ()

partyzanka

,,...já mám o tom knížku. A s obrázky!" :-) nebo ,,Chceš kedlubničku? V zimě chceš kedlubničku??? Tak zaplať ve zlatě! " Muehehéééé, na to se dá dívat zas a znova :-) proč dnes už nedokáže takový seriál nikdo natočit? ()

otacz

Flaubertův román, Dietlův scénář, normalizační rok 72. Přesto TOP 10 - naprostý, dokonalý, nekonečný, absolutní skvost všech československých seriálů. 450 minut excelentních výkonů 2 herců+Heřmanka-kuchařka+Guy(gy)-nájemce statku+Jiří Bruder RK makléř...ještě doplním další...Vám všem, velký dík. Např. 1. díl dává necelých 40 minut a já si vychutnávám každou sekundu již po několikáté za posledních 20 let. Pro srovnání populární seriál Ulice má dnes 2641 dílů...hnus...hnus. ()

nemkatuli

Nádherný seriál v kouzelném černobílém provedení. Co napsat víc o tak jazykově vytříbeném a s hravostí podaném inteligentním humoru dvou postarších pánů, který člověka svojí výsostnou a krásně okolkatou řečí nádherně a nesmazatelně pohladí po duši. Do každého počasí, každého rozpoložení, prostě navždy tu pro mě jsou Dva písaři.. ()

Sandai

Pro mě nejlepší český seriál všech dob. Dva úředníci v důchodu se odstěhují na venkov, aby amatársky bádali a objevovali. Prostě takové dvě naivní a milé telátka se spoustou skvělých hlášek a dialogů. ()

milunech

Není co dodat, škoda, že není více dílů a věčná škoda, že mistři již nežijí. Vtip, humor, balzám na nervy. Žádné střílení, zabíjení a krev!!! ()

Milonak

Pro mě osobně patří tento seriál společně s Chalupáři a MASH na stupně vítězů. Výborný scénář a naprosto skvělé výkony pánů Sováka a Horníčka v hlavních rolích táhnou celý seriál, ale stejně tak ostatní osazenstvo celého seriálu se činí. Co ale dokáží "vyplodit" hlavní dva představitelé, nad tím někdy zůstává rozum stát. Vlastním a naprosto neopakovatelným způsobem ztvárňují dva pavědce, kteří bádají a bádají...... Každý díl jsem viděl několikrát, ale stále mě baví jednou za čas se na některý z nich podívat a objevit i nějaké další detaily, kterých jsem si prozatím nevšiml. Neumím si v hlavních rolích představit nikoho jiného a je třeba říct, že při "neúčasti" pánů Sováka a Horníčka by seriál zdaleka nebyl takovým, jakým je. Vrchol inteligentní a zároveň nesmírně zábavné televizní seriálové tvorby. Nelze jinak: 100% ()

Dagmiczka

Dokonalé! Román od Flauberta je vtipný, ale jak se jeho předlohy zhostili Horníček se Sovákem je nepřekonatelné... Neuvěřitelně vtipné, ale laskavým a milým způsobem... Bohužel je jen 10 dílů, ale všechny jsem viděla mockrát a pokaždé se musím moc smát. ()

barakuda70

Výborný, chytrý humor, je vidět, že pánové Sovák a Horníček si svůj prostor pro improvizaci užili. Ráda kdykoliv shlédnu znovu. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014