Mařenka a Jeníček v lese hrůzy

• USA Gretel & Hansel

Kdesi daleko v zemi pohádek vede mladá dívka svého malého bratra do temného lesa. Zoufale shání jídlo i dřevo. Narazí ovšem na děsivé ztělesnění zla. (Filmbox)

ANTYCHRYST

Není to taková tragédie.. jakou jsem čekal dle místního hodnocení.. Atmosféra slušná.. Komorní.. Lesík.. 2 smradi.. a parádní babka.. která na první pohled vypadá opravdu strašidelne :) noooo i jako mladá vypadá dobře Teda :) škoda že to je předplacené.. Ty ostatní děti a ten sklep.. Úplně bych to vynechal a nechával vychutnat si drama temný les.. Babka a děti.. :) 55% ()

GameboyNES

Očividně jsem u téhle artózy, nekonzumoval ty správný houbičky. Nevím jestli mě pan rejžisér chtěl uspat, nebo unudit k smrti. Horor to opravdu není ani omylem. ()

ŠpetaMarek

Tady si zaslouží pochvalu jen sound-design a kamera, obojí ale předvede to nej v prvních minutách. Dejte si zacatek a pak radsi vypnout na to jak je to krátké je to totiž strašně dlouhé. ()

Miagy

Vôbec to nie je také zlé, ak nemáte žiadne očakávania. Film je pomerne plný neokukaných scén a nápadov, takže ak prižmúrime oči nad netradičným poňatím klasickej rozprávky, dostaneme fajn zábavu. Atmosféra filmu zasadeného do ponurého jesenného lesa v kontraste s moderným umením (škandinávsky typ domu, čierne drevo, moderný interér) mi úplne sadol.Každopádne ide skôr o fantasy horor, ktorý nevystraší, ale na druhej strane príjemne pobaví svojou atmosférou... ()

duskovahani

Film nabízí hodně povedený zajímavý vizuál, ale ten zbytek? Začátek se jevil slibně, to co ovšem následovalo byl jednoduše nonsens, kterému vévodil bizarní scénář. Celé je to takové uloudané a pomalé, místy to asi ve mně mělo vyvolat pocit strachu a napětí, no bohužel to spíš nudilo a štvalo, protože se sakra nic nedělo. Vyprávění jakoby se nemohlo rozhodnout jakým směrem nás povede, tak nás pro jistotu půlhodiny vláčí absolutním "nikudy", aby nás dovedlo do chaloupky, kde se opět neděje skoro nic, pokud tedy pominu ten surrealistický bizár, který si pro nás ke konci Oz Perkins nachystal. Škoda, vizuálně je totiž Gretel und Hansel zvládnutý opravdu bravurně. Jenže, i přesto je strašně nedotažený. Je to takové leporelo s krásnými obrázky. Krásné na pohled, ale neříká zhola nic. ()

Knor

Surrealisticky laděný folk horror, který je kolem základů klasické pohádky obalený temným prostředím, depresivní atmosférou a nádherně ponurým vizuálem. Já přesně tohle můžu, i když bych osobně ještě trochu přitlačil na pilu v některých scénách, ale i tak je to super. Mě tohle hoodně sedlo, miluju temný lesy s čarodějnicí :-) ()

zubrik66

Mame tu hlupeho Janka, cudnu ale fakt cudnu Marienku ostrihanu podla hrnca a dost skaredu Jezibabu. Matka tych dvoch si jedneho dna povedala, ze ich ma dost a za pomoci sekery ich laskavo poslala skapat do sveta. Spracovanie, ktore je samo o sebe utrpenim, nie je rozpravkou ani hororom. ()

SAINTS

Film sa spolieha na dobru atmosferu.Hlad a choroba spuštošili krajinu a rozrušena matka vvženie deti ktore nedokaže nakrmit.Priatelsky lovec ich varuje aby nehovorili s vlkmi.Film,je priliš nerozvinuty na to aby nas skutočne vylakal.6/10 ()

tkey

Dal bych tomu i víc, kdyby to toho nenarvali takovou woke propagandu. Lovec je samozřejmě barvy Negro (jak jinak že, typické pro Evropské pohádky). A Když už tam nenarvou lesbičky, tak aspoň měsíčky - Babica style. Atmoška celkem dobrá a celkově fajn záměr se vrátit "ke kořenům" téhle pohádky, ale je to znásilněné woke blbostma asi jako Americká ústava korporacema. Škoda, potenciál to mělo dobrý. ()

jirkaslava

Už si ani nepamatuji kdy naposledy jsem u filmu usnul, natož u hororu... Tady se mi to stalo. Takhle utahanej film jsem již hodně dlouho neviděl. Myslel jsem si, že při druhém shlédnutí to již bude lepší. Nebylo. Jsem rád, že jsem to dokoukal... ()

xxmurphyxx

Audio vizuálna žranica par excellence. Atmosféricky pohlcujúce no príbehovo prázdne. Pokiaľ sa bude človek dívať na tento počin, tak ako by mal a to ako na filmový snímok so svojím začiatko, stredom a koncom, bude čakať vývoj postáv či gradáciu deja, bude zrejme znudený a neuspokojený. Pokiaľ sa naň ale bude dívať ako na hodinu a pol dlhú sekvenciu vymazlenych, hypnoticky pohlcujúcich statických obrazov, bude spokojný. U mňa to bolo niečo medzi. ()

Zoltar78

Proč je to sakra tak ukecaný?? Tohle je přesně ten typ filmů, co by si vystačil jen s minimem dialogů a víc tím podtrhnout temnou a zlověstnou atmosféru, kterou to má místy fakt výbornou. Po technické stránce nemám co vytknout. Vizuál je vymazlenej. Problém je ve scénáři, který bohužel na ploše 90 minut nemá až tolik co nabídnout. Chybí nápady a nedostavuje se strach a bohužel ani napětí. Jen jakási divná nervozita. Dlouho mi ale nebylo tak líto, že takový potenciál jaký film měl, byl trestuhodně nevyužit. Líbilo se mi to, nenudil jsem se, ale nadšenej z toho nejsem. Škoda. ()

Jhuzis5

Klasická hororová jednohubka, která moc nenadchne, ale na zabití času je to v pohodě...Chvílemi jsem se nudil, ale musím uznat, že se tvůrcům podařilo udržet mě do konce díky otázky toho, zda to skončí, tak jak tato pohádka normálně končí...Konec mě sice zklamal, ale myslím, že mnoho lidí potěší..Alice Krige si jako čarodějka pro sebe krade každou scénu a je skvělá. Sophia Lillis hraje klasicky dobře...2/5 ()

Spielbergo

Sophia Lillis, která mne tak uchvátila v To, tady vypadá jako support lesbiens. Kdyby byl film pojat konečně jednou jako příběh z reality a vynechaly se konečně různé rádoby hrůzostrašné magické pitominky, udělali by tvůrci lépe. Nakonec je tak na celém filmu jediné pozitivum legendární borgská královna Alice Krige, která si, i přes své šišlání, krade film bezostyšně pro sebe. ()

ZHODNOTITEL

Ono by to nebylo možná vyloženě zlé po výtvarném počinu, kdyby divák měl šanci vědět, co tím autor chtěl říct a spotřebitel tomu rozuměl. Minimálně kamerově dobré, seč jenom ta dobrý film nevytvoří. ()

darkphoenix

Nádherná kamera a hudba a úžasná atmosféra v prvej polovici je následne vystriedaná tak trochu neuspokojujúcim koncom. Najviac ma však mrzelo, že ani k jednej z postáv som nemal emocionálny vzťah. A to pri horore, artovom či neartovom, naozaj zamrzí. ()