Mařenka a Jeníček v lese hrůzy

• USA Gretel & Hansel

Kdesi daleko v zemi pohádek vede mladá dívka svého malého bratra do temného lesa. Zoufale shání jídlo i dřevo. Narazí ovšem na děsivé ztělesnění zla. (Filmbox)

BlondJames

Poprvé jsem z toho tak nadšená nebyla, ale po druhé se mi to líbilo, ta ponurá atmosféra mě vtáhla a čarodějnice byla úžasná jak mladá tak stará.A proto měním hodnocení a přidávám hvězdu navíc. ()

SpicyNugget

Ale jo, zajímavé to bylo. Jeníček s Mařenkou šli lesem a tam se sjeli houbama. Pak našli chaloupku ze slaniny a starou ježibabu, která ovládala kouzelné schopnosti, za jejichž pomoci, jak už víme z klasiky, žrala děti. Pohádka 21. století. Přepracovat klasickou pohádku v moderní byl dobrý nápad, jen se to táhlo jak nudle z nosa a konečná pointa mi přišla zmatená. Ale koukatelná jednohubka to byla, Alice Krige je opět skvělá a líbilo se mi i zpracování její postavy - zlé čarodějnice. Jí tyhle role sednou jak prdel na hrnec. Na zkrácení nudného večera - proč ne. ()

MartinReno

Mimoriadne zaujímavú atmosféru mi to navodilo. Z tak prevarenej témy urobiť niečo takto originálne, to stojí za poklonu. Určite žiadna nuda, jak tu poniektorí zaslepenci píšu. Síce zopár amatérskych dekorácií tam udrelo do očí, ale ten zvukový podmaz a autentickosť scén to hravo prekrývajú. Niesom fanúšikom hororu, ani klasických rozprávok, tu sa to však stretlo v zaujímavej podobe. Palec hore. ()

Kubwajs

Film láká na zajímavou hororovou a temnou atmosféru,bohužel za celý film se mi ji nedostálo . Když už si myslíte ,že bby se něco mohlo začít dít tak film skončí . Krom zajímavějšího pojetí a kamery ten film nemá vůbec nic. Je to lojové,neslané ... Určitě by se s tímhle dalo pracovat mnohem lépe . ()

cortez

Ani pohádka, ani horror. Místo perníčku houbičky. Snaha o modifikaci pohádky jak dějově, tak snahou z toho udělat komorní hrůzostrašnou podívanou prostě nevyšla. ()

brasek odpad!

Otrasné niečo. Oz Perkins nie je režisér, ale tragéd (bez urážky). Myslel som si, že jeho snímok February nič neprekoná, ale toto je dokonca ešte aj šialené! ()

Kushina

Jeníček a Mařenka na naprosto odlišný způsob, než na který jsme všichni zvyklí. Strašidelný příběh na začátku, od kterého se celý film odvíjí. Ponurá atmosféra a hudba přidávají dost na napětí, některé sny jsou vyloženě mindfuck scény. Malý kluk, který vás ze začátku pořádně sere, tak postupem času to vypadá, že dostává rozum. Mladá čarodějnice v těle staré dámy, která se snaží najít si žačku, která by mohla v jejím šíleném díle pokračovat. "Pohádka" je opravdu hezky odvyprávěný, kamera a herecké scény mají kvalitu a pořád je nad čím přemýšlet. 55% ()

Saxos

Mařenku lesní odpaňovač nepřitahuje, klášter nebere, dva hrobečky kopat nechce a tak se dva bloudící fakani v lese sjedou houbičkama a svůj absťák prečkají v klasické filmové tmě tmoucí v chaloupce u děckažravé babizny, kde se hlavně Jeníček cpe prasárnama. Ač se zdá, že babizna je světuznalá, ovládá všechny čáry a máry a už se od nikoho zase přečůrat nenechá, je jí to prd platné, Mařena jí přečaruje. Zápory: zůstali jsme na půl cesty, pro předškolní děcka nepoužitelné, školní u toho nevydrží a pro dospěláky hrozně měkké a málo psycho. Klady: pár světlých chvilek se objeví, ale hned zase tma. Závěr: doporučit, nebo ne? Když objevíte dostatečně velkou a účinnou porci houbiček lze o tom uvažovat. ()

Vojta-x odpad!

Hrozná hovadina a jak jinak ve slunečném dni se pokoukat jak černoch ve středověku bydlí v lese a parta dětí na konci je míchanina všeho možného. Ještě tam mohli dát mluvícího vlka a zpívající žábu. Řežiséra normálně mučit, aby už to nikdy neudělal ()

Martynes

Kterak si Oz Perkins načichal Lynche, přihodil Eggersovu Čarodějnici a jal se vytvářet artovou hororovou pohádku. Práce s kamerou a nasvícením je vtahující, výprava fantastická a dobře se tu buduje atmosféra, ale v klíčových momentech to ve své zahleděnosti působí směšně až otravně. Příště by to chtělo Perkinsovo zastoupení v kolonce scénáře a méně houbiček na place i za kamerou. 6,5/10 ()

Dawe2

A proč ne. Příjemně strávený čas. Scénář není kdoví co, předloha je jasná, ale herci hráli dobře a kouká se na to hezky. Vizuál velmi povedený, výborně nasvětlené scény. Lillis znovu velmi příjemně překvapila. ()

veverysiak

Mám rád rozprávky a mám rád horory, táto kombinácia žánrov mi však nezapasovala, asi spracovanie a triky boli najviac bolestivé, možno aj úplný úlet od pôvodného námetu, či značne odpudivý Jano, takže 20%. ()

Scaevola

Snaha doplnit klasicky pojatou pohádku o vnitřní motivaci postav a o umělecky zpracovanou vizuální stránku se více než povedla. Několik strašidelných momentů včetně vyčerpaného fikčního světa těší, po herecké stránce vše působí přesvědčivě a pomalý rytmus se snovými sekvencemi grimmovské pohádce svědčí. Nebýt několika motivů jdoucích do ztracena (Kampak se tedy poděla dívka s růžovým čepečkem?) byl bych spokojen maximálně. ()

Michalsafr

Jelikož mi hodně vadí současný checkbox s diverzními rasami, tak nejen černej paladin, ale hlavně ty asijský děti na konci mi hodně vadily ve středověkém "evropském" příběhu. Scény s houbičkami a další výstřednosti už pak nechám stranou. Jeníčkova čepice na stranu taky mluví za vše. Má smysl vidět: Spíš ne. ()

DeLonge

Tak a já zas půjdu proti proudu zteplalé a zpěněné řeky Styk(s). Musím upřímně říct, že tenhle filmík mě naprosto ohromil. Po té letošní filmové záplavě sraček, které na mě zbaběle útočili zezadu, jako latentní homokládník, je toto příjemná změna. Jedná se o naprosto perfektní zpracovaní klasické pohádky. V podstatě tomu nemám co vytknout. Má to příběh, má to hlavu i patu, má to logickou pointu, prostě to má vše, co správný film má mít. Mařenka byla naprosto fenomenální. Hezká, chytrá a sympaticky zahraná. Což je jakoby navrch tomu všemu. Víte, občas je v jednoduchosti krása a zde se to jen potvrdilo. Jaxem řekl, Mařenka byla super, malá čarodějka byla fajn, velká čarodějka byla hustá a největší čarodějka byla pěkná svině. Prostě když někdo vezme 3,5 člověka, přidá pár stromů a kouzelnou chaloupku a udělá z toho koukatelnou věc, tak je fakt borec. Tady se to opravdu povedlo a to teda náramně. Jo a taky kamera byla hodně povedená. Takže se přátelé nenechte zmást zdejšími experty, kteří dobrý film nepoznají ani kdybych jim ho nakopal do prdele a rozhodně si tuto frajeřinu nenechte ujít. Určitě stojí za to. Věřte mi, já většinou jen hejtuju, ale když už něco chválím, tak to opravdu stojí za to. ()