Mařenka a Jeníček v lese hrůzy

• USA Gretel & Hansel

Kdesi daleko v zemi pohádek vede mladá dívka svého malého bratra do temného lesa. Zoufale shání jídlo i dřevo. Narazí ovšem na děsivé ztělesnění zla. (Filmbox)

franya69

Hmm, tak atmoška sice slušná, ale to je tak všechno. Mařenka vypadá jak ošklivej kluk a celý se to děsně vleče, prostě nuda. ()

BOURQUE

Alternatívna verzia známej rozprávky „Hänsel und Gretel“. Film miestami nie je dostatočne rázny, avšak černejšia atmosféra (prípadne prostredie) a nočné mory (vízia) malého dievčatka to dokážu čiastočne kompenzovať. Akoby by snaha trošku byť viac „art“ išiel na úkor kvality filmu. Záver samozrejme odlišný od klasického príbehu a v podstate je otvorený aj pre prípadné pokračovanie. Záporná postava je ráznejšia len v závere. Sophia Lillis aj v tomto filme dokazuje, že má herecký potenciál pre žáner horor. Jedine s jej krátkymi vlasmi nie som úplne spokojný – v tomto filme na to fakt nebol dôvod. Potenciál tu bol, ale zostal nevyužitým. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

4x8x16x23x42

Tahle ,,pohádka" je mnohem více deep než si z ni asi většina diváků ze zhlédnutí vezme. Což je škoda. Zajímavých myšlenek je tam více. A krásně se na to dívá. Objektivně 3 hvězdy. Za mě hvězdy 4. ()

Lyžař

Vizual krasny! To musim rict! Ale jinak tenhle film proste pro me neni. Scifi psycho neni mym salkem kavy. Predpokladal jsem, ze se budu bavit. Ze me to vtahne. No, asi si zase budu muset zacit detailne cist popis filmu predtim, nez si ho pustim :) ()

helloween93

Trochu promarněný potenciál, námět není vůbec zlý a atmosféra by se zejména díky perfektnímu vizuálu dala krájet. Film dominuje svojí formou, ale děravý scénář toho moc divákovi nevysvětlí. Takže finální rozuzlení je bohužel velkým zklamáním. 2* ()

Vabr

Chtěl jsem zajít do kina, ale bohužel. Popravdě jsem si toho, že tu hraje Sophia Lillis všimnul, až když jsem se díval na profil filmu předtím, než jsem se na film šel s bratrem dívat. Herci se tu moc nemohli předvést, alespoň si toho všimnete u Sophie Lillis, která bývá jindy vtipná a mnohem lepší. Zdá se mi, že je film dobrý na dívání, ale není v něm žádný zvrat a hlavně akce. Nic se tu neděje. Konec je strašně ale strašně moc jednoduchý. To nechápu. Štve mě rating hlavně kvůli tomu, že je tak poté ovlivněn konec (badending/happyending). Trailer vypadal mnohem lépe. VYHODNCOENÍ: HANSEL & GRETEL ()

pumpkinqueen

Líbivý soundtrack, vizuálně zajímavé, práce s kamerou poutavá. Toť vše. Jinak velké zklamání. Vím, že tyhle novodobé artovky nejsou určené pro každého, ale chci podotknout, že já je dokážu ocenit, najít v nich hloubku nebo chápat záměry. Ale tohle byla jedna velká nuda bez akce a napětí. Ač si potrpím na divných věcech a většinou v nich nalézám kouzlo, v tomhle jsem nenalezla vůbec nic - ani kouzlo, natož umění. Divnosti Oze Perkinse mi zkrátka nesednou. ()

helraiser

Tak tu máme pohádku o Jeníčkovi a Mařence zabalenou do hororového hávu, ale jen na poloviční úvazek. Atmosféra a vizuál je super, les je opravdu parádní, ale s hlavními postavami je to už horší. Janíček s Mařenkou vypadají opravdu strašně a ježibaba se moc taky nepovedla, vůbec nepůsobí strašidelně v žádné své podobě. Škoda, že se netlačilo trošku víc na pilu po strašidelné stránce a pokud by se přidalo i pár čarodějnických rituálů mohlo vzniknout něco prvotřídního, takhle ovšem tu máme jen průměrnou pohádku zabalenou do trochu strašidelného hávu, která do světa díru určitě neudělá. ()

Barka88

Zajímavá verze Jeníčka a Mařenky, která mě hodně bavila. Je tam pár úsměvných momentů, děj asi moc nepřekvapí, ale jinak je to příjemně natočená a temná psycho pohádka. ()

AngelG

Art film skrz na skrz. Nečekejte horor, ani žádné drama. Je to prostě ploché mystérium s překrásným vizuálem a ještě krásnějším soundtrackem. Kochat se tedy můžete jen nad tím, jak to všechno vypadá a jak je to osvětlené, nad příběhem moc ne, protože tady víceméně žádný ani není. A v tom to bohužel pokulhává. Nevadí mi, když jsou filmy pomalejší a nemají oslniví nápad, ovšem musí to mít alespoň nějakou závěrečnou pointu. Pokud by to po této stránce bylo silnější, tak by to rozhodně slavilo větší úspěchy, protože všechno ostatní funguje sakra dobře. Škoda, škoda.. ()

figliar

Tešil som sa na akčný horor o lovcoch démonov, podobne ako vo filme s Jeremym Rennerom a Gemmou Arterton, no nakoniec z toho bola nezáživná psychoanalýza. S hororom to malo spoločné asi iba temné prostredie, inak sa jednalo o drámu okolo vzťahu mladšieho, totálne neschopného brata a jeho sestry, ktorá sa snažila nájsť samu seba. Mágia a čarodejnice mi v príbehu pripadali ako druhoradé. Už teraz viem, že o týždeň vypustím tento film z hlavy. ()

Maximilianus

Súboj čarodejníc. A k tomu dosť slabý. O čom vlastne tento film bol? Režisér sa síce zahráva s divákom, ktorý očakáva niečo na štýl známej rozprávky. To v podstate aj dostane a oceňujem, akou cestou sa vybral, ale v jednom momente ku koncu to podľa mňa úplne odflákol a celé odbil, čím pokazil takmer všetko, čo sa snažil v tomto filme vybudovať. A v konečnom dôsledku sa tam ani nič také velevýznamné neudialo. Ale atmosféra ešte ako tak ušla, takže 5,1/10. ()

LordMysti

Nedá se upřít zajímavé pojetí známé pohádky, ale to je asi tak vše. Celý film je hodně ponurý, ale tak nějak rozvláčný bez té správné hororové údernosti. ()

Hashirama

Tahle moderní artová vlna se šíří hororem jak mor středověkou Evropou. Při pohledu na režisérovu vizi - ruční kamera v kontrastu se statickými záběry, podhledy do korun stromů, promyšlená kompozice scén, skromné, ale výrazné kostýmní a výpravné podání a okaté tlačení girl power a ženské emancipace (patrné už z názvu) Gretel & Hansel působí spíš než film jako křiklavá snaha dostat se do vyšší žánrové ligy. Jenže narozdíl od etablovaných kolegů (Eggers atd.) se Perkins opírá jen o svou manýru plnou halucinogenního čumění směrem k prdeli a z jednoduché folklorní látky ždíme něco, co v ní nikdo nikdy nehledal, protože to nikdy nikoho nezajímalo. ()

Karmin

Těžko říct, kdo má být cílovým publikem. A jestli je vůbec na světě dost lidí, kterým se to bude líbirt, aby mohli vytvořit nějaké to "publikum". Ale už od prvního pohledu na kostýmy nebo kulisy je jasné, že to bude nějaké umčo a v tomhle aspektu je to fajn. A hrají tam dobří herci. A je to strašidelné takovým tím způsobem, že člověk neví, co je realita a co sen. Možná, že ještě lepší zážitek by byl na to koukat pod vlivem nějakých psychotropních látek, ale jestli by takový trip nezpůsobil schizofrenii nebo paranoiu i zdravému mozku, tak už nevím co. ()

Hellknight12

Dopozerané . Čakal som niečo podobné ako bolo spracované v roku 2013. Ale je to úplne iný žáner aj film. Označenie tri ma ako: Fantasy/Horor/Mysteriózny/Thriler. Čož je zaujímavé s každého žánru je tam aspoň trochu. Snímok má dosť ponurú atmosféru. Ak máte radi horory kde je to hlavne o atmosfére odporúčam. Každopádne iné veci ako je hore jumpscare atď. tak nejako chýbajú. Režisér zobral klasickú rozprávku od bratov Grimovcov a prerobil ju do pôvodnej jednoduchej verzie. Je to horor hlavne ak chcete deti vystrašiť aby sa sami netýkali v lese. Na deti si myslím, že to viac zapôsobí pre mňa je to rozprávka ktorá má dobrú hororovú atmosféru. Koniec filmu je zaujímavý. Herecké výkony nie sú žiadna sláva ale ani hrôza taký priemer. Za mňa celkové hodnotenie je 50%. ()

ANTYCHRYST

Není to taková tragédie.. jakou jsem čekal dle místního hodnocení.. Atmosféra slušná.. Komorní.. Lesík.. 2 smradi.. a parádní babka.. která na první pohled vypadá opravdu strašidelne :) noooo i jako mladá vypadá dobře Teda :) škoda že to je předplacené.. Ty ostatní děti a ten sklep.. Úplně bych to vynechal a nechával vychutnat si drama temný les.. Babka a děti.. :) 55% ()