Reklama

Reklama

Voyagers - Vesmírná mise

  • USA Voyagers (více)
Trailer 1

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci jedné vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. 30 chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravovaných na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky v průběhu letu dospět a zplodit potomky. Nikdo z nich netuší, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy domov nikdy nepoznají... Když několik z nich odhalí tajemství mise a účinky drogy, rozhodnou se vzepřít. Izolace uprostřed nekonečného vesmíru probouzí vztek, chtíč, nenasytnost a strach. (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (159)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Poměrně krátká sci-fi s jednoduchou premisou, v níž se ale bohužel pere více protichůdných věcí naráz. Na jednu stranu se to snaží prokreslovat postavy a klást otázky o budoucnosti lidstva, na tu druhou tam pobíhá banda teenagerů s nimiž mlátí hormony, přičemž skutečnou obětí je tady scénář, jenž nedokáže žádnou z těch věcí vytěžit naplno, navíc se v něm objevují logické lapsy a s ubíhajícím časem je průhlednější a průhlednější. Není to vyloženě špatný film, jen zároveň není ani moc dobrý. 6/10 ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Vysaďte takhle partičce sociopatických zkumavkových juvenilů brom, a než se nadějete, máte z Vesmírné odysey 2063 Vesmírný swingr 1 a urputné prvoplánové šermování poďobanců šulínkama o to, kdo bude nejhustší hormonální alfasameček, k nimž mucholapku rozhodně potřebovat nebudete. Neil v podstatě jen povrchně uplácal svého jmenovce Hama, tedy rychlejedlou, sterilní, umělohmotnou, insta-ntní a polymery dochucenou náhražku jídla, do které prostě pomlel vše, co mu přišlo pod ruku, ať už to bzučelo, štěkalo nebo začínalo na Vesmír-. Vychovatel Kolín s permanentně strnulou pohřební grimasou tam byl akorát tak do počtu a protekční obsazení hlavní „hrdinky“ naprosto prkenným přestřikem domácího tyrana a pizizubé francouzské obludy tomu taky dvakrát nepřidalo. Opravdu jsem váhal, jestli tomu napálit spermatem ulepenou dvojku nebo hóóódně opruzenou trojku. Ovšem paxem si všiml soudruha vyvažovače Zadka99, který záměrně nadhodnocuje, i když jako obvykle postrádal Cunta, tudíž do nakonec podhodnotím, abych vyvážil buzeranta. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Pán much v kosmické vícegenerační lodi. Mohl to být velmi chytrý sci-fi film, škoda  toho okatého míření na cílovou skupinu náctiletých, to celý ten filozofický rozměr zplošťuje do tak trochu tuctové a předvídatelné podívané...jako divák z necílové skupiny bych uvítal trochu hlubší psychologické prokreslení postav (a hlavně nějaký jejich psychologický vývoj!) a o něco větší tlak na objevení ,,zvířete v nás", na překlopení racionality do animality zobrazené pubertální posádky. Suma sumárum celkem podařená moderní variace na Pána much s pubertálním rozměrem... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Režisér Neil Burger po Všemocném nastavil laťku tak vysoko, že ji už nejspíš nikdy nepřekoná a Voyagers není příliš ambiciózní podívaná, ale rozhodně v pohodě koukatelná a strávitelná jednohubka, která určitě stojí za pozornost více než letošní Sci-Fi počiny z Netflixu. Film se odehrává v blízké budoucnosti na kosmické lodi kde je 30 členná posádka mladých lidí, aby nalezli nový domov. Ovšem jak to už bývá brzy se jejich vztahy začínají ničit, postavy se mění a dělí se na skupinky. Herecky slušné. Tye Sheridan je sympaťák a Lily-Rose Depp je rozkošná, potěší i Colin Farrell byť v menší roli. Natočeno hezky a místy je film i slušně napínavý. Chvílemi jsem doufal, že se to promění v pěkný masakr, ale to bych chtěl nejspíš moc. Neurazilo mě to, bavil jsem se, nemám s tím problém. Kdo nemá po čem skočit, a miluje Sci-Fi tak tímhle rozhodně čas neztratí. 6/10: ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Možno nezošaleli. Možno je to ich pravá povaha.“ Strašne dobré. Pán múch vo vesmíre. Prakticky nič som o tom nevedel, takže som sa nechal s chuťou (a napätím) unášať vcelku nepredvídateľným scenárom. Ten okrem zvratov stojí najmä na kvalitne vystupňovanom deji, kedy si želáte, aby sa všetko zlé čím skôr skončilo, ale je vám jasné, že zlo v ľuďoch je príliš hlboko zakorenené, takže... Oceňujem tiež výbornú réžiu (zatiaľ bez debaty najlepší film, aký som kedy od Neila Burgera videl) a parádnu výpravu; niektoré sci-fi odohrávajúce sa vo vesmírnej lodi majú super dizajn exteriéru, ale interiér zvykne pôsobiť chudobne, ale tu sa mi páčilo oboje. Ďalej by som vyzdvihol uveriteľné postavy, sympatický kasting kladných rolí, presný kasting záporných a koniec, ktorý je plus mínus taký, aký som chcel. Zo záporov spomeniem správanie niektorých postáv, ktoré je alebo predvídateľné, alebo nelogické. Mal som trocha hokej vo veľkosti (alebo skôr malosti?) lode. Ocenil by som detailnejšie vysvetlenie niektorých vecí (zabezpečenie stravy po dobu takmer deviatich desaťročí pre minimálne desiatky členov posádky). Absolútne mi nesedel takmer nulový dospelácky dozor, ktorý nedával zmysel. Napriek tomu bez debaty 4*. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v rumunské Bukurešti. (BMW12)
  • Za VFX efekty ve snímku je zodpovědné pražské postprodukční studio UPP. (EndyseQ)

Související novinky

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (více)

Reklama

Reklama