Voyagers - Vesmírná mise

• Česko Vesmírná mise (více)
Trailer 1

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci jedné vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. 30 chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravovaných na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky v průběhu letu dospět a zplodit potomky. Nikdo z nich netuší, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy domov nikdy nepoznají... Když několik z nich odhalí tajemství mise a účinky drogy, rozhodnou se vzepřít. Izolace uprostřed nekonečného vesmíru probouzí vztek, chtíč, nenasytnost a strach. (Bioscop)

Trailer 1

Maynard.

Tak ti ani nevím, proč má tenhle fil m jen necelejch 52%. Já bych to viděl na uplně klidnejch 75%. Za mě super nápad. Filmů o cestování vesmírem jsou haldy, ale tenhle je tak trochu jinej tím, že se tady dostáíváme hodně do hlav jednotlivejch postav. A celej film vyústí v to,, že když máš v jedný partě lidí jednoho magora, tak je těch magorů nájednou víc a víc... Herecký obsazení na jedničku, tempo střídavý, ale rozhodně si to zaslouží lepší procenta :o) ()

Marze

Film se objevil na konci rocni doby koronavirove izolace.Na vesmirne lodi postavy take ziji v izolaci stisneneho prostredi a maji jen jeden druheho.Snimek klade moralni a existencni otazky. Odpadli zde vnejsi vlivy na cloveka,takze slo zkoumat, co je cloveku prirozene. Pribeh odsypa rychle,ale nedarilo se mi ztotoznit s postavami.V nudném prostředí lodě s bílými chodbami chybí dobrodružství.   Řeší se jen mezilidské vztahy a předstírá se hluboká myšlenka.Celé je to takové ušlé. Téma využít k záchraně lidstva talentů není ve sci-fi nové. ()

Hanys_

Je to takové mdlé. Všichni tu hrajou tak nějak bez zápalu, strojově...takže jsem čekal finální rozuzlení, že jsou roboty. Logika hapruje (loď na záchranu lidstva a tlupu mimin hlídá jeden dospělý? vážně? - byla klika že se Farellovi nestalo něco dřív) a celkově ten přerod v divokou tlupu bez pravidel dost nepravděpodobný. 5/10 ()

dO_od

// Poměrně krátká sci-fi s jednoduchou premisou, v níž se ale bohužel pere více protichůdných věcí naráz. Na jednu stranu se to snaží prokreslovat postavy a klást otázky o budoucnosti lidstva, na tu druhou tam pobíhá banda teenagerů s nimiž mlátí hormony, přičemž skutečnou obětí je tady scénář, jenž nedokáže žádnou z těch věcí vytěžit naplno, navíc se v něm objevují logické lapsy a s ubíhajícím časem je průhlednější a průhlednější. Není to vyloženě špatný film, jen zároveň není ani moc dobrý. 6/10 ()

slunicko2

Pán much ve scifi kabátku. 1)  Spoiler. Řadu nesmyslů korunují Zecovy sofistikované machiavelistické metody, jak ovládat lidi a vytvářet fiktivního nepřítele. Kdepak se to asi naučil?_____ 2)  Spoiler. Ostatně mám pochybnosti o smysluplnosti podobné zápletky. Země má problémy se suchem a nemocemi, ale je současně tak technologicky vyspělá, že je schopna vypravit 30 dětí na 86 let trvající cestu kolonizovat jinou planetu. Na cestu jim dá jednoho (!) dospělého, který je tak nějak vychovává. No nevím..._____ 3)  Ale jsou tu pěkní kluci. Především 25letý Tye Sheridan (přemýšlivý Christopher), 24letý Fion Whitehead (temperamentní opoziční Zec), 23letý Viveik Kalra (Peter), 26letý Archie Madekwe (Kai, Zecův pobočník či něco takového), 22letý Isaac Hempstead Wright (Edward), 24letý Arche Renaux (Alex) či Kanaďan Wern Lee nezjištěného věku (Tayo). No a samozřejmě 45letý Colin Farrell (dospělý doprovod)._____ 4)  Natáčelo se v Bukurešti, na efektech se podílelo i pražské studio UPP._____ 5)  Podobné téma zpracovává Harry Harrison v knize Zajatý vesmír (Captive Universe) či Brian Wilson Aldiss v knize Nonstop (Non-stop nebo také Starship) a mnozí další autoři sci fi._____ 6)  Nakonec i přes mé nevalné hodnocení to nedopadlo tak zle. Je to scifi se sociologickou zápletkou a vcelku jsem se při sledování ani nenudil. Zaplať Pán Bůh za ty dary._____ 7)  Výstižný koment: Omnibus**, Slepejsek*. ()

• Za VFX efekty ve snímku je zodpovědné pražské postprodukční studio UPP. (EndyseQ)
  • Natáčelo se v rumunské Bukurešti. (BMW12)

Související novinky

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (více)