Walter Lloyd (Gene Hackman) je nenápadný chlapík z Texasu. Jeho život je, až na rozpory se synem (Matt Dillon), naprosto klidný. Ale jen do té doby, než je jeho žena unesena. Netuší kým, netuší proč. Společne se synem se vypraví do Paříže, kde byla jeho žena naposledy viděna, ale hned na letišti se ho někdo pokusí zabít. Nezbývá než přiznat synovi, že kdysi býval agentem CIA. Před lety na vlastní žádost odešel a získal pro sebe i svou rodinu novou identitu. Myslel, že minulost je definitivně pryč, ale teď po něm a jeho rodině někdo jde a je zřejmé,že je to někdo, koho jako agent znával. (oficiální text distributora)

BDMarty007

Terč by klidně mohl být jedním z dílů seriálu 30. případů majora Zemana, v mnoha aspektech připomíná některé z pozdějších dílů seriálu, takové ty na špionážní téma. A to skutečně v mnoha ohledech. Spíše televizní kvalitou filmového materiálu, prostředím, schematičností některých částí, podobnou ponurostí .... Největším neštěstím filmu jsou rozhodně dialogy. Ty jsou neuvěřitelně špatné, kýčovité, klišé, nepravděpodobné ... prostě ubohé. Kdyby jich bylo ve filmu čtyřikrát méně, byl by čtyřikrát lepší. Zejména prvních 10 minut se skoro nedá vydržet. Na druhou stranu ale když se film konečně rozjede, překvapivě docela funguje jako špionážní krimi thriller, udržuje určité napětí, většinou tušíte další vývoj, ale až krátce před expozicí. Celé je to takové trochu odfláknuté, což je škoda, protože scénář či spíše námět není špatný, herecké obsazení také ne. Navzdory všem minusům jsem to bdělý a se zájmem dokoukal až do konce a celkem se i bavil. Pokud se vám líbily díly majora Zemana Bílé linky, Modrá světla, rukojmí v Bella Vista, tak by vás to mohlo zaujmout. ()

Clark_Kent

Solidně a řemeslně dobře odvedený thriller ze starý školy. Jeden z mnoha výborný snímků své doby. Gene Hackman umí zahrát cokoliv. ()

johnsnow

Bolo mi jasné, že hackman bude viac kecať než bojovať a strielať ale na počudovanie to mal slušné prestrelky a dobrú autonaháňačku. Zvrat celkom prekvapil ale hneď sa dal aj odhaliť pravý záporák. SPOILER: Tej kurve ktorú mladý vyprášil som od začiatku neveril. ()

Troniq

Jaká škoda! Žeru Hackmana, mám rád Dillona a vím, že Penn uměl...ale sakra vždyť tady mu ta režie pěkně ujela. Zvláštní mrhání potenciálem filmu a vůbec se nedivím, že toho jako (pravděpodobně) předlohy využili pro mnohem později natočené Taken pánové Morel a Besson. Mohl to být syrový špionážní thriller, ale proměnilo se to v hromadu klišé s pár dobrými, nadprůměrnými momenty. Takže hvězda za skvělý a uvěřitelný výkon Hackmana a druhá za moje první auto - Peugeot 205 GTI, figurující v poměrně povedený honičce. ()

Chicharron

Rozvleklá nuda, kterou nespasí ani honičky s auty, které normální lidé používaly jako nákupní tašky na cestě ze supermarketu. Kromě těchto dvou momentů film postrádá jakýkoli drajv a patří k tomu horšímu s Gene Hackmanem. ()

jobina

V době, kdy byl film natočen, byl jistě dost zajímavý a měl své příznivce. Dnes už je vidět, že se jedná o starý film, ani nijak nezujme, ale ani neurazí. ()

andy60

Spojení dozvuků bývalého agenta CIA, problémový vztah mezi otcem a synem a k tomu pátrání po unesené manželce, mně nepřišlo nejšťastnější. Když k tomu připočtu hodně nepovedené dialogy mezi postavami, vychází mně film, který jen sotva dosáhne průměrnosti. ()