Reboot (TV seriál)

• Kanada

ReBoot

Akční / Dobrodružný / Animovaný / Komedie

Kanada, 1994, 30 min

No jo. To je vzpomínek.:) Jak já se u toho tenkrát bavil a u některých dílů i hodně nasmál. Tuším,že zvláště u dílů s televizí Mike,nebo jak se jmenoval.:))) Docela by mě zajímalo,zda bych to ještě dnes..dal. Taky si dodnes pamatuji (nevím,zda to byl konec),kdy spadne celý ten PC,ve kterém se to vlastně odehrává,a neviditelný majitel musí dáti restart. To bylo i na tento seriál dost vážné a dramatické.(28.8.2018)

To seriálový logo jsem si pořád někam kreslil a samozřejmě nesmim zapomenout na legendární pogy:) ...Začátek seriálu mě sice nijak zvlášt neoslovil, ale jak se stal z Enza nabušenej frajer a s tou svou sexy kamarádkou hledali domov, tak to jsem prožíval fakt maximálně! Byly to holt krásný dětský časy.(29.8.2010)

Moje dětství a velká nostalgická vzpomínka na bezstarostnou éru mého života. Tehdy jsem prožíval osudy Enzo Matrixe, jako by byly mé vlastní a seriál mě zcela vtáhl do svého světa. Tolik jsem si přál mít onu transformační placku, zbraň s multistřelbou a krásnou Andráju po svém boku :-) Jistě, byl jsem malý špunt a to grafické zpracování pro mne bylo naprosto revoluční a skvělé. Ale i dnes, když si pustím nějaký díl jako výlet do minulosti, můžu spokojeně pokývat hlavou, že animace nebyla jediná devíza tohoto seriálu, to hlavně parádní příběh z prostředí počítačových her, kde nechyběl humor určený i pro "dospělejší" populaci, než jsem tenkrát byl já. Skvěle napsané postavy, zejména hlavní padouch Megabyte a jeho dobráčtí a nešikovní pohůnci Drtič a Mlátič (nejsou ta jména sladká :-) ) Drsný a světem her zocelený Enzo, se svojí krásnou a inteligentní družkou Andrájou a samozřejmě geniální pejsek (vlastně pořádné psisko) Frisket, podle kterého jsem dokonce pojmenoval své morče (budiž mu země lehká). Má velká slabost, pro tento seriál, je samozřejmě z nemalé části ovlivněna mým mládím, ale nebál bych se komukoliv doporučit, aby si ReBoot vyzkoušel i dnes, alespoň několik dílů. Protože myslím že fakt, že jsem jej sledoval jako malý kluk, z něj rozhodně nedělá seriál pro děti :-) 5/5 bez debat(14.6.2013)

To jednou takhle někdo dostal nápad, že když jsou PC hry stále populárnější, šel by k nim natočit nějaký seriál. Nejlépe animovaný. No a světe div se: ono se to povedlo! A dopadlo to výborně, protože právě ona animace je něco, na co se nezapomíná ani za těch.. ježíš, to už je patnáct let?!?(18.3.2009)

Zatímco první série byla opravdu pro malé děti (jednotlivé epizody byly sice legrační, ale dost bezduché nenavazující příhody obyvatel Mainframu), od poloviny druhé série začíná seriál nabírat na vážnosti, akčnosti, začíná se objevovat hlavní příběhová linie a tvůrci si více hrají s divákovým důvtipem (přibývá parodických odkazů na různé jiné filmy či literární díla, jako příklad mohu uvést dvojici agentů jménem Fax Modem a Data Nully, vyšetřujících paranormální jevy). Od třetí série se serál stává brilantní záležitostí, zaměřenou dle mého názoru čistě na diváky od 15ti výš, a to především na ty, jež se vyznají v informačních technologiích. Čtvrtá série sice přináší některá dodatečná vysvětlení předchozích dějů, ale vzhledem k tomu, že její hlavní příběh nedojde do finále (seriál byl ukončen), není příliš přínosná a je spíše zklamáním. Zmíněná znalost IT je silně užitečná pro rozšifrování různých slovních hříček. Téměř všechna jména v seriálu odkazují na něco ve světě počítačů (např. když se Dot stane krizovým velitelem Mainframu, její plný titul je Command Dot Com). Dospělou (vyspělou :-) verzi herního sprita AndrAIy si musí zamilovat všichni kluci. Vrchního záporáka - vira Megabyta - si musí zamilovat všichni. Doporučení: Obrovské množství různých seriálových vtípků si fanoušek může projít v listu epizod na anglické Wikipedii.(30.5.2007)

• - V průběhu celého seriálu nebyla tvář AI nikdy odhalena. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Děj celého seriálu se odehrává v průběhu méně než jednoho týdne. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tento televizní seriál byl jako první zcela animovaný počítačem. (Zdroj: ČSFD.cz)