Bruno (Vincent Cassel) vede spolek pro autistické děti a dospívající, jejichž případy jsou tak komplikované, že je všude jinde odmítli. Jeho nejlepší přítel Malik (Reda Kateb) učí mladistvé ze sociálně slabých rodin, jak se o tyto děti starat. Přes 20 let žijí Bruno a Malik ve světě lidí, s nimiž si společnost neví rady. Přesto je neopouští optimismus a smysl pro humor. Ať už jejich autistický klient podesáté zastaví pařížské metro ve špičce, nebo kvůli práci v podstatě nestíhají osobní život. Bohužel hrozí, že bude Brunova organizace zrušena, jeho neotřelý přístup se totiž nelíbí každému. Brunovi a Malikovi tak nezbývá než přesvědčit úřady, že má jejich práce smysl. (Bioscop)

KolarikKing

Silný a inspirující film. Nedotknutelní se mi sice líbili více, ale to neubírá tomuto snímku na kvalitě. Režisérské duo Nakache a Toledano tyhle lidské příběhy prostě umí. A Vincent Cassel mi tu neskutečně sednul. ()

imaginer21

Na Francouzích miluju, že vám ve filmech nevnucují emoce. Tohle by v Halyvůdu prostě nikdy nedali. Francouzi nechají příběh plynout věcně a herecké výkony civilně. A je už čistě na vás, ke komu přilnete s největšími sympatiemi. V případě Hors normes je to celkem snadné, protože samotné prostředí je pro každého velice palčivé a každý si proto zaslouží bezmezný obdiv. Nelze soudit, odsuzovat, jen doufat, že ve skutečním světě, jímž je ten filmový inspirován, to dopadá pokud možno stejně přívětivě pro obě strany. "Vezměte si je všechny. Fakt upřímně vám přeju štěstí" Silnější vzkaz, shrnující poselství celého filmu, jsem dlouho neslyšel. Jak říkám, tohle by v Americe nedokázali. Krásný film! ()

jopal

a takymito srackami krmia ludi. Poznam takeho "vynimocneho". Vezmite si ho kludne za suseda a uvidite, ake sa zacnu diat veci. Ze vam poskodzuje majetok, tyra zvierata a nemozete spat? Nevadi, on je "chory", zakon je na jeho strane, takze vsetci okolo ste debili a on je lietadlo! ()

fafejt001

NO celkem síííla . Takovou práci se dá dělat tak rok , aby si člověk zachoval zdravou mysl .Jinak je to šílenství . Jenom starat se o někoho , kdo často zatáhne za brzdu v metru , je na palici . A co teprve se věnovat někomu , kdo má helmu na hlavě , aby se nezranil , tak to už je opravdu na palici . Člověk se na to jen dívá a je z toho na nervy . Tedy obrazně řečeno . Navíc si myslím , že Vincent musel projít určitě nějakou náročnou přípravou jak tohle zvládat , aby to vypadalo , že to má v malíku . Jeho výkon byl totiž , jako vždy , mimořádný . A vlastně i výkony ostatních . ()

kaukola78

Pokud jste viděli film Nedoknutelní a líbil se,potom je pro Vás tento film jako stvořený ke shlédnutí.Vyniká především svoji silou v autentičnosti.Skvělý je i v hlavní roli Vincent Cassel,který umí hrát važnější role bravůrně.Ve filmu nejdete také pár úsměvných situací tak se i občas zasmějete.Film patří bezesporu v daném žánru pro mě k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl. ()

kolly13

Sonda do sociálních služeb, které nikoho nezajímají, dokud není klientem či sociálním pracovníkem. Hodnotím snahu osvětlit téma nesociálům. Nevím, jak to pojmout lépe, ale je to docela nuda. ()

bonovox

Ďalší hrejivý ľudský film od tvorcov Nedotknutelnich tentoraz z prostredia autistov o ktorych nemá v spoločnosti takmer nikto záujem na pár výnimiek. Vincent Cassel exceluje v hlavnej úlohe, kde dokazuje že vie hrať aj iné postavy ako záporakov. ()

Ace.A.T.L.

Tak další, pro mě, TOP film. Pro mě je to na úrovni Nedotknutelných od stejných tvůrců. Oba filmy jsou pohled na něco úplně jinýho a jinak a přitom to je stejně nádheně zpracovaný. Jo, opět to neni pro každýho a ne kažej se v tom najde. Ale já jsem za to rád. Vincent Cassel tady neuvěřitelně jede a srší pozitivní energií, která by v takovýmhle příběhu byl za všechny peníze. No, šup do zlatýho trezoru TOPek. Za mě neoblomných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Sylvanas

Film velmi realisticky zachycuje prostředí péče o osoby s autismem stejně jako sociální a legislativní problémy s tím spojené. Skvěle se podařilo zapojit skutečné autistické herce, což muselo být skutečně náročné, ale zadařilo se na jedničku. Zároveň se podařilo vyhnout se zbytečnému holywwodskému patosu. Skvělý počin, na který se určitě znovu podívám. ()

PTuranyi

Výborná sociálna dráma poukazujúca na ťažkú situáciu v oblasti starostlivosti o ťažko mentálne postihnutých mladých ľudí a zároveň zobrazuje príbehy ľudí starajúcich sa o túto skupinu. V popredí je Bruno Haroche výborne stelesnený Vincentom Casselom. Produkcia je kvalitná a dej ponúka množstvo zaujímavých momentov. ()

sonyrx

Nádherný film. Trochu jsem si poplakala a nebyla jsem v kině jediná, ale optimistické poselství filmu způsobí, že divák odchází z kina s úsměvem a nadšený, že tohle se rozhodně povedlo. Zdravice V. Cassela příjemně překvapila. ()

Capri2016

Film Výnimočný bol naozaj výnimočný. Bolo to výborné spracovanie skutočnej udalosti a to fungovania sociálneho zariadenia, ktoré sa stará o autistické deti, ktoré kvôli svojej chorobe sú agresívne voči sebe a / alebo ostatným, kvôli čomu sú vo väčšine zariadení neakceptovateľné. Zároveň je to aj film o výchove sociálnych pracovníkov z mladých ľudí zo slabších sociálnych vrstiev. A neposlednom rade je to film o dvoch výnimočných ľuďoch - Brunovi a Malikovi, Brunovi, ktorý vedie sociálne zariadenie v nepredstaviteľných podmienkach a Malikovi, ktorý pracuje s mládežou, ktorú už mnohí odpísali. Tento film je herecký koncert hlavne Vincenta Cassela, ktorý v úlohe Bruna ukazuje svoj herecký talent zahrať normálnu ľudskú bytosť s veľkým srdcom, ktorý sa nezastaví pred žiadnou výzvou. Bruno v jeho podaní vás chytí za srdce a od začiatku až do konca filmu mu budete držať palce, aby dokázal prekonať všetky prekážky. Skvele mu asistuje Reda Kateb v úlohe Malika, veľmi reálnej postave muža, ktorý je nekompromisný, ale zároveň chápavý a odpúšťajúci, ale hlavne je to chlap ako má byť s poslaním. A tiež všetky vedľajšie úlohy mladistvých vychovávateľov a autistických detí sú tak reálne, že film funguje skoro ako dokument. Zároveň film ukazuje ako sa spoločnosť nedokáže vysporiadať zo sociálne slabšími (v tomto prípade nezvládateľnými autistami, a tiež mládežou bez vzdelania) a že treba priekopníkov ako Bruno a Malik, aby si spoločnosť začala všímať takýchto ľudí a začala s nimi pracovať a starať sa o nich. Ak vás zaujímajú sociálne silné príbehy, máte rady Vincenta Cassela, alebo milujete francúzsky film - určite na tento výnimočný film choďte. ()

medveed

Drama ze života lidí snažícíh se zapojit autistické spoluobčany do reálného života. Celkový dojem umocněn faktem, že je příběh natočen podle skutečných událostí. 75% ()

Janoss98

Film pojednává o složitém tématu ohledně mentálně postižených. I přes to, že je film velmi kvalitně zpravován (jak herecky, tak námětem) na mě více působí, jako dokument ,než jako právoplatný film. Tohle však nic nemění na tom, že to byl velmi dobrý film. 80% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů