Possessor

• Velká Británie Possessor (více)

Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

darkphoenix

Miestami elegantný a príjemne nechutný, miestami naprosto nevkusný film, ktorý zabúda, že na to aby divák chcel hodinu a štyridsať minút tráviť čas s nejakými postavami, mali by ho aspoň miniimálne zaujímať. Possessor také postavy nemá.. Úprimne nechápem tie svetové kritiky a takmer plné hodnotenie na Rotten Tomatoes. Žeby svetu chýbal starý Cronenberg? ()

Renswo

Possessor-tento film je určite zaujímavý. Isť do tela niekoho iného a potom vykonať cez diaľku všetko potrebné ... Ale prečo to muselo byť take pomalé ? Prečo film ktorý má 104min. Vnímam ako keby mal 3hod . Určite by mu pomohol rýchlejší a efektívnejší stimul. Nemám problém s filmom kde je tempo pomalé a rozvíja a buduje napätie ale tu to vnímam veľmi prázdno. Nemôžem povedať že je to zly film , sú tam dobre herecké výkony , nápad , vizuál , to všetko bolo veľmi dobre. No film mal veľa hluchých časti a ten priestor nevykryl ničím zaujímavým. ()

BlondJames

Slušná psychodepka, zajímalo by mě, jakej je režisér ve skutečnosti týpek, protože tohle byla hrůza, ale dobře udělaná, o tom žádná ()

jokino

Veľmi realisticky podané, silno naturálne, psychologické, chladné, drsné, znepokojivé, odvážne, atmosferické, krvavé, futuristické (i keď, povedal by som, dnes už asi zďaleka nie až tak vzdialené), depresívne, na nič sa to "nehrá", proste koná, bez akýchkoľvek emócií.. Soundtrack tiež výborný, myslím, že film zďaleka nie pre každého. ()

Nikolas__

Sci-fi nuda, která k mému neštěstí začala být zajímavá až ke konci. Jedno z největších zklamání roku 2020, ne-li to největší, protože mi tam absolutně chyběla jakákoliv hororová atmosféra, prostě snaží se to být znepokojívé, ale všechny pokusy se, podle mého skromného názoru a uvážení, v possessoru míjí účinkem. ()

Kushina

Takový trošku mindfuck, kdy nedokáže rozpoznat realitu svojí a svého hostitele a během střídání vědomí zabije svého syna i manžela...Ale krom toho mi to celé nějak nedávalo smysl. 50% ()

Naghavi

Nepochopil jsem záměr tvůrce... Jeho libůstky v píchání nožem i pérem, plytké hlavní postavy a utahaný děj bez myšlenky. ()

hufnagel

Je to dosť artovo poňaté a chýba tomu to očakávané napätie.Slušne brutálne,akože ideme v otcových stopách,ale to je všetko. ()

Sunwheel

Originálny námet je použitý na celkom nedotiahnutý príbeh, ktorého záver ako keby stratil myšlienku. Úvod sľubuje celkom záživnú vec. S postupom času čakáte na niečo, čo nikdy nepríde. Celkom som nerozhodný s hodnotením, lebo boli chvíle, kedy som skutočne aj bol v napätí, ktoré nakoniec sklamane odišlo. ()

vandamator

Synáček se potatil a vzal si na paškál otcův existenz, přidal mu vzhled cyberpubnku, nějakej ten goreček navíc a vylezlo z toho výborný psychadelický opojení, který vám udělá v hlavě solidní klystýr, ve stylu Cronebergovců. Škoda, že víc režisérů nevyprskne na svět takhle povedenou ratolest. Possessor není ani v nejmenším, pro filmový nováčky nebo korektní posranky. ()

Heywood

Až erotický horor s prvky sadismu mě přiznám překvapil, neboť je to žánr, který obvykle nevyhledávám. Všeobecné nadšení nesdílím, ale rozhodně to má náboj a hmatatelné temno vražedné duše.Také ta touha a chamtivost zbohatnout za každou cenu je "příkladná". Není vyloučeno, že moderní vraždy budou probíhat ovlivněním člověka, která nebude pánem své vůle. Divák se s nikým nespojí, nikomu nefandí, je jen pozorovatelem, aby kdesi v koutku přemýšlel, kdy se ze sci-fi stane v dnešním už pomalu feudálním světe realita. ()

Accuphose

První, co mě zajímalo po skončení filmu, bylo jméno režiséra. Ten si evidentně libuje zejména v krvi a oplzlých dialozích. Námět je sice slušnej, ale postupem času se díky artové lince stává spíše parodií na sebe sama, dokonalou absurditou. Nemůžu si pomoct, Black Mirror funguje mnohem lépe a postavy nejsou tak fádní a ploché, jako v tomto snímku (při poloviční stopáži takřka). Nejvíc práce mi dá vymyslet, jak tento film celkově zhodnotit. Kupodivu mě nenudil, ale znova se na něj dívat nebudu. Je to mezi dvěma až třemi hvězdičkami, nakonec dám dvě za nezvládnutý konec. ()

AmunRa

Ohlašovaná SF událost roku se smrskla na nejnudnější artovou SF roku. Námět je zajímavý, i když ne až tak inovativní, ale zpracování je zase jednou výhra formy nad dějem. Film je plný krve a sexu, ale všechno je podávané bez změny pomalého tempa a hlavně bez emocí. Nedokážu překousnout, že autor předkládá vraždění jako práci, od které hrdinka s klidem odchází k rodině domů. Nevěřím ani tomu, že po krátkém průzkumu dokáže někdo imitovat zcela cizího člověka až do úrovně každodeních rituálů a sexu (dokonce žena má v mužském těle sex se ženou). Vysloveně mi vadilo množství detailů, kde logika zjevně musí ustoupit artovosti a všechno to působilo natolik rušivě, že nedokážu film vnímat jako celek, ale jen jako souhrn nesmyslů, které nedávají dohromady funkční děj. Kapitola sama o sobě jsou herci, kteří jsou jednak zjevně vybráni pro svou nesympatičnost, která je ještě zvýrazněna nalíčením, osvětlením a naprostou absencí emocí. I jinak veskrze charakterní herec Sean Bean vypadá ve své půlminutové roli jako karikatura sama sebe. Uznávám, že nejsem správná cílová skupina, protože pro mě musí forma doplňovat obsah na ne ho zabíjet. Brandon Cronenberg mě zatím přesvědčil, že jeho díla budu obcházet velkým obloukem. ()

brkerez

Absolutně mimo mě. Atmosféra a vizuál mi leckdy dokáže povolit šrouby hodnocení a sem schopen kašlat na děj a scénář. Tuhle atmosférickou, do sebe zahleděnou sračku sem ale protrpěl a zajímalo by mě, jak by tady byla hodnocená, kdyby jí nenatočil Brandon Cronenberg a prostě jste si to pustili bez jakýchkoliv očekávání a znalosti rodokmenu režiséra. Possesor se nejdřív děsně dlouho, posmutněle a rádoby zajímavě babrá v narušený psyché čůzy, která v rachotě vraždí nevinný nebožáky obzlávště odpornym způsobem, která poslední dobou přitlačila na pilu skoro doslova a která chuděra asi trpí problémy s pamětí a vztahy. Proč je poslední dobou vzteklá, to se nedozvíme, comes with a job asi. Když se pustí do dalšího kšeftu, kterej asi nepude tak hladce jak by chtěla, Possesor unyle vypráví příběh posednutýho Christopher Abbotta a pro mě nudně, nepřehledně, úmorně pomalu a nezajímavě zobrazuje souboj v jeho hlavě. Hlavně, že sem se moh kochat tim pomalym kroucenim kamery a uznale pokyvovat jak to kameraman umí naklopit. Asi aby mi s rejžou řekli, jak je tam ta realita pokřivená. Násilí sem vůbec nepochopil proč je tak zahoustlý, v tomhle filmu to prostě postrádá jakejkoliv smysl, nic navíc nepřináší a nesděluje, jen sem odvracel zrak a řikal sem si, že tohle asi točilo sadistický prase. To samý se týká rádoby odvážných sexuálních scén, tenhle film mi prostě přišel jako samoúčelný, do sebe zahleděný cvičení, z kterýho když odpářete flitry, je beznadějně prázdný. Asi nejsem cílovka. ()

Tranda

Příběh 9/10, Akce 6/10, Násilí 9/10, Zábavnost 8/10; Hudba 7/10, Vizuál 8/10, Atmosféra 8/10, Napětí 8/10, Emoce 6/10, Casting 8/10; Drama 6/10, Index strachu 3/10. 7/10 ()