Pardon, nezastihli jsme vás

• Velká Británie Sorry We Missed You (více)

Ricky a jeho rodina svádějí nerovný boj s dluhy už od finančního zhroucení v roce 2008. Příležitost vybojovat si opět trochu nezávislosti nyní přichází s lesklou novou dodávkou a šancí rozjet franšízu jako samostatný kurýr. Je to tvrdá práce a ani práce jeho ženy jako pečovatelky není snadnější. Rodinná jednotka je silná, ale když přijdou tlaky z různých strany, všechno se začíná hroutit… (Film Europe)

solisoli

Špičkovo zrežírovaná a zahraná skutočná realita jednej rodiny, ktorá chce slušne žiť. Lenže všetko je inak, pretože chorý systém im ponúka iné priority. Systém vyciciava tých, od ktorých môže a má čo, opačne na ich úkor rozdáva parazitom , ktorí im za to dávajú svoj hlas, aby si mohli mastiť svoje vrecká a nenažrané papule. O tomto je dnešný život a nie len ten Anglický. Kým sa zodierame v práci, tí druhí neprispôsobiví sa ponevierajú s tuctom detí po uliciach, hypermarketoch a krčmách. Vysoká hodnota tohto projektu po každej stránke. ()

blondboss

Konečne niečo, čo Briti poňali realisticky, zaujímavo a hlavne civilne. Skvelá sociálna dráma, ktorá ťaží hlavne z reálnosti prostredia, z verného zobrazenia obyčajných situácií a problémov obyčajných ľudí. Miestami mi to prišlo až moc depresívne a ten koniec by som očakával trošku zmysluplnejší, ale celkovo ma to bavilo a hltal som každú jednu scénu. Musím povedať, že toto je jeden z najlepších európskych snímkov minulého roka. 80 % ()

DonBraso

Úplná reklama pro kurýrní společnosti. No prostě tam chceš dělat, zkusíš si to a najednou nemáš moc východisek.No jasně, že máš,ale ve filmu to nějak suprově funguje.On ten anglický pracovní systém film napadá stylově.Mama od rodiny co dře,frajer dře a jediný kluk se moc nepovedl.Tedy jo,jen je v pubertě a neví co se svým volným časem.Tam se malinko film mohl snažit klidně více.Jinak všechno skvěle zahrané,jen ten úplný konec.Ach jo. Škoda.85% ()

BarGoldstein

Zcela nerealistické. Hlavní hrdina je Brit a není každý den ve 4 odpoledne na paštiku? Absolutní korunu tomu nasadil fakt, že toho puberťáka nerozmáznul vo zeď jako masařku, co mu ucucává jeho zvětralý K1664. ()

Kalda69

Jj tohle je presna ukazka kapitalismu, kazdyho zajimaji jen penize, penize, penize. A to, ze cloveka spatne platej uz nikoho nezajima. ()

Germanicvs

Ken Loach dokazuje, že jeho sensitivní vnímání osudů společenských odpadlíků na hraně materiálního přežití stále funguje a má svou výpovědní hodnotu/smysl. Po jistém útlumu a přešlapech minulých snímků dovedl překvapit. Vysochal civilní rodinnou tragédii, která dosahuje i na jeho mistrovské kusy z devadesátek i starší syrovou tvorbu rebelujících šedesátek. A přitom k tomu nepotřeboval známé tváře, hudební podkres nebo "kapesníkové" klišé. ()

Dawe2

Když se něco může po ... (kazit), po ... (kazí) se to. To není jen Muprhyho zákon, to je z většího i tohle drama. Mladý Sebe byl opravdu zralý na pár facek a trpělivost jeho matky byla spíše obdivuhodná než přiměřená. Kvalitní film, který rozhodně stojí za doporučení. Herecky vynikající po všech stránkách, dobrý a propracovaný scénář, jen těch katastrof bylo až moc. Poctivých 80%. ()

allegria

Ten film je tak skvěle natočený a herci tak přesvědčiví, že jsem měla chvílemi pocit, že snad jde o skrytou kameru. Tak moc to je autentické. Nevzpomínám si, že bych kdy viděla tak dobře podaný příběh o "obyčejném" životě, kde se jakoby nic "akčního" neděje, a přesto to člověk sleduje se zatajeným dechem. ()

aribari

Tenhle film by měl běžet od rána do večera na sekretariátech demokratického bloku a po pražských kavárnách. Za posmívaného socialismu jsme nic takového nepoznali. Možná jsme žili skromněji, ale takovou tíseň jsme nezažili. A teď to tu máme taky. Objektivní zlo, systém, jak je nastaven, systém, v němž jsou otrokáři všichni všem (kromě těch nejbohatších) a všichni mají svobodu toho nechat. ()

thorax65

Zdánlivě jednoduchý film o každodenních problémech a o tom, jak není jednoduché držet směr, když frčíte po hraně. Rozjíždí se to sice malinko pomalu, ale o to je konec silnější (++). Všichni hlavní protagonisté jsou výborní, hlavně bych vypíchl paní domácí (+) a dceru (+). Uvěřitelně natočené. Ken Loach je prostě borec, Co dodat? 90/100 ()

Mates Hradecky

Velmi autentické, velmi aktuální silné sociální a rodinné drama. Před shlédnutím doporučuji aktualizovat domácí zásoby alkoholu v minibaru. ()

ACbleskDC

WTF?To jsem jedinej, komu se to nelíbilo? Začíná to jak dokument, pokračuje jako manželské etudy a konec připomíná Cimrmanovo Jak chudák do ještě větší bídy přišel😉Aspoň ,že ten puberťák našel opět cestu k tátovi👍 ()

Nicholas_Age

Zde jsem s 5* příliš dlouho neváhal, protože tomuto filmu nechybí nic a ani v něm nic nepřebývá. Jednoduše zformulovaný příběh, do kterého se dokáže vcítit každý, kdo má rodinu a každý, kdo v životě zažil ten pocit, když musí otáčet každou korunu. Ken Loach má opravdu cit pro vyobrazení obyčejných lidí syrovým způsobem, stejným způsobem, jakým nám život servíruje do cesty překážky. Nečekejte žádné přestřelky ani automobilové honičky, od toho jsou jiné filmy. Pokud jste citlivý divák se sklony k přemýšlení a rádi si spoustu věcí domyslíte, aniž byste je potřebovali mít ve filmu jako na podnose, je to film pro Vás. Na své si rozhodně také přijdou milovníci syrového britského přízvuku. 91% ()

Petrval

Sociální drama o otci který se snaží udělat vše pro finanční zabezpečení své rodiny ale osud mu nepřeje. Emotivní drama kde jsem otci Rickymu fandil až do konce i když to měl dost těžké a někdy sklouznul téměr nad okraj propasti. Skvělé drama s skvělými hereckými výkony. Překvapivě vynikající film. 4* ()

vinson003

Celé jsem to protrpěl. Kdysi jsem napsal, že člověk, kterému nikdo neporadí, kterého nikdo nevede, nikdo mu každý den nedá naději, nic velkého nečeká. A ta láska nad tím nic moc nezmůže, protože se ani nemodlí. Je to beznaděj. Jenom myšlení, mluvení a souboje, protože člověk není ani kultivovaný. Celý film je jako velké trápení, velcí lidé s malou osobností, to je problém západu. Problém takový, že jsou nepokoje, rabování, bitky a nenávist. Nikam ovšem nespěcháme, je to jenom film. Tak moc mě to netrápí. Žijeme ve zlaté době. Není teď ani covid a není ani válka "v Evropě", v unii. Děláme si, co chceme. Proto studujme přátelé, vzdělávejme se a kultivujme, ať pochopíme lidi v práci, ať se dokážeme líp pobavit s rodinou, ať nemusíme dřít jako mezci za pár liber. Nechme si i chytré přátele a nadbíhejme jim, nežijme jako kůl v plotě jen se ženou a dětmi, které tolik milují a potřebují rodiče. Ta láska v sobotu v autě s dětma byla mimořádná. Žena samaritánka, povahou i skutky čistá svatá. Náboženství, nebo studium? Vždy oboje přátelé....ani jeden z velkých učitelů náboženství nepodceňoval studium...čistých 74 % ať nežeru, čtyři nedám :) ()

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

6. ročník Be2Can startuje už 2. října