Kanáři

• Rumunsko La Gomera (více)
Trailer 2

VOD (1)

Inspektor Cristi rozehrává nebezpečnou dvojí hru s policií a drogovou mafií. Spolu s krásnou Gildou cestuje na Kanárské ostrovy, aby se naučil místní šifrovanou pískanou řeč. Ta mu má pomoci přechytračit policejní kolegy a vysvobodit komplice z vězení. Roztáčí se koloběh lží a léček, ve kterém jde o pořádný balík peněz, a místy také o holý život. Podvratný detektivní thriller režiséra Cornelia Porumboiua vzdává hold klasikám filmu noir a ve světové premiéře byl uveden v hlavní soutěži na MFF v Cannes. (Aerofilms)

Trailer 2

Anderton

Asi to do seba všetko elegantne zapadá, ale nezobral som si do kina ceruzku a papier a tak graf si urobím asi až nabudúce, ak sa rozhodnem si film znova pozrieť. Žeby bola tá šifrovaná reč bohvieakým prínosom, by som nepovedal, divák sa skôr sústredil na to, kto koho práve zradil, kto s kým kope v jednom tíme a prečo zrazu kope za iný a kto je policajt a kto gangster je tu vlastne jedno. No a jedno je to aj v prípade hlavnej postavy, ktorá má tiež poriadne maslo na hlave a nie je ani bohvieako sympatická. Bohužiaľ ale musím skonštatovať, že ma táto hra príliš nenadchla a nakoniec mi je vlastne jedno, ako to celé bolo. Ale ako som spomínal, nevylučujem opakované pozretie a následné zvýšenie hodnotenia. Catrinel Marlon bude zrejme nejaká bývalá Miss Rumunsko. ()

EvilPhoEniX

Zajímavý film díky neotřelému nápadu, ovšem čekal jsem více. Hlavní hrdina je policista, který se zaplete s drogovou mafií a učí se šifrovanou řeč pomocí pískání, což je hodně originální, ale nic moc zajímavého se ve filmu nestane. Chválu si zaslouží nádherná Catrinel Marlon, která se ukáže i nahá a něco do sebe má i finální přestřelka, ale nestačí mi to. Chyběl tomu drajv a označení komedie nerozumím. Příběh***, Akce**, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba**, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí*. 5/10. ()

eLeR

Polícia, mafia, všetko jedno. Každý vedel o každom, ale všetci sa tvárili akoby nič a niekedy sa chovali fakt nelogicky. Miestami to strácalo dych a aj moju pozornosť, ale vzápätí prišla výborná scéna. A mám pocit, že ten hvízdavý jazyk Cristi vo svojej profesii nakoniec ani nevyužil, to skôr v súkromnom živote. ()

slunicko2

Pochmurná že prý komedie. 1)  44letý scenárista a režisér (někdy i producent) Corneliu Porumboiu je pro mě zárukou buď kvalitního nebo alespoň zajímavého filmového zážitku. Dokázal to v předchozích filmech a znovu potvrdil i v tomto._____ 2)  Dost dlouho mi trvalo, než jsem se ve filmu zorientoval - kdo je kdo, na čí straně stojí a jaké má úmysly a zájmy. Tvůrci očividně sázejí na to, že divák neví, možná ani netuší a je proto napnutý._____     3)  Poněkud bizarní zápletka založená na hvízdacím jazyku silbo_gomero ozvláštňuje jinak tuctový příběh o 30 miliónech € z drogového byznisu a zkorumpované policii. Nikomu nevěř!_____ 4)  Výstižný koment: Stanislaus***. ()

mira007

Rumunská krimi komedie thriller, který v prvních patnácti minutách vypadal jako něco hodně nadějného, ale jakmile se hlavní hrdina přesunul na Kanárské ostrovy, aby se naučil tu kódovanou pískací řeč ... něco tak trapnýho, co se přelilo do něčeho nudnýho jsem nečekal. Docela zklamání, jedna hvězda navíc za Catrinel Marlon. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v rumunskej Bukurešti, na Kanárskych ostrovoch a v Singapure. (MikaelSVK)
  • Doteraz najväčší rozpočet režiséra Corneliu Porumboiu. Odhadol, že rozpočet je asi dva a pol násobok toho, s čím zvyčajne pracuje, čo mu sťažilo financovanie. (Arsenal83)
  • La Gomera je druhým najmenším ostrovom zo súostrovia Kanárske ostrovy. Rovnomenný rumunský film nemá nič spoločné s talianskym mafiánskym syndikátom Gomorra, ako by sa mohlo zdať z podobne znejúcich názvov. (MontyBrogan)