Nechte ho jít

• USA Let Him Go (více)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (CinemArt)

barteca

Costner je důstojný následovník Eastwooda, herecky to bylo výborné, příběhově hlavně v závěru sice dramatické, ale přepálené. Ale konečně film , který se neodehrává v Lousianě ! Montana je kráásná. ()

Velemír

Tohle je neuvěřitelně osobní a čistočistě subjektivní prožitek, ale už dlouho jsem nezažil tak fyzické vtažení do děje... ()

Rockerman

Film silně působící na nervovou soustavu o starším manželském páru, který se po ztrátě syna nehodlá smířit ještě se ztrátou vnuka a bojuje o něj všemi možnými prostředky s jednou buranskou rodinou. Velmi vyhrocený závěr! ()

agassi68

U mňa jednoznačne víťazí Leslie Manville v roli zlomrchavej matky redneckov zo Severnej Dakoty. Hlavnou mierou sa pričinila o vytvorenie stiesnenej atmosféry a hlavné hviezdy večera predčila o autobus. Aj keď treba priznať, že záporáci sa hrajú ľahšie.. ()

BOURQUE

Nadpriemerne silný film, postavený na dvoch skúsených hercov. Súhlasím s tým, že scenár nie je komplexný (netuším, že aká môže byť kniha od Larry Watson) a samotný príbeh je miestami povrchný (napr. nejde hlbšie do pocitov, ktorý má George Blackledgea). Vďaka hereckým výkonom však má to svoje silné momenty (malá odbočka ku mladému indiánovi by mohla byť výraznejšia). „Vážne a surové scény“ – napadnutie v hotelovej izbe a vyslobodenie matky s jeho synom – sú dobe zahrané a natočené. Dvojica Diana Lane a Kevin Costner je výborná, v mnohých scénach je vidieť a cítiť dominantnosť Diana Lane. Z druhej zápornej strany musím spomenúť Lesley Manvile, ktorá miestami skutočne straší. Mierne lepšie zachytenie postavy Kevina Costnera a trochu väčšej pozornosti klánu Blackledge – keby to bolo, tak pravdepodobne by som neváhal dať plný počet. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

sadlokan

Staří školáci se vydají vysvobodit ňoučka ze spárů ještě starších školáků stylem až jakoby McCoy/Hatfield. ()

Ben Nevis

Celá zápletka je o ničem, jenom eskalace zbytečného násilí, když se blbec potká s debilem. Ostuda pro USA, protože zápletku, jak se normální člověk nedomůže spravedlnosti, bych čekala o 50-100 let dříve. ()

mala_kea

Je to taková ta klasická kostra nastrojená do drsnějšího a docela uvěřitelného kabátu. Kevin sice stárne, ale jeho charisma je pořád úctyhodné. Je taková jednohubka, která spadá do přesně do zlatého středu. ()

ozeki

Pámbů zaplať za takovýhle filmy. Pěkný příběh podtržený hereckými výkony je kombinace, která mě vždycky spolehlivě dostane. Tady jako třešnička na dortu ještě skvěle zapamatovatelné scény se skoro až tarantinovským nádechem, na který si někdy v budoucnu určitě ještě vzpomenu, protože neměly nejmenší chybu. Mít v ruce nůž, tak můžete atmosféru krájet na hodně malý kousky. Zase klasicky doporučuju nenačítat ani blbej obsah, kde je všechno podstatný sděleno. Když to porovnám s Tenetem, kterýho jsem viděl předtím a na kterýho mám ještě poslední potřebu si plivnout, tak je to jako nebe a dudy. Tady mají postavy duši, herci mají co hrát, lidi mají emoce. Prostě se mi to moc líbilo, protože to vážně nese tak trochu eastwoodovský rukopis a Clinta (to se o mně ví) toho já moc rád. ()

tomik99

Chtěli byste prequel k Muži z oceli, jak rodina Kentů přišla ke Clarkovi? Tento film tak trochu působí a dává Supermanovi ještě hlubší podtext. Teď vážně. Po první půl hodině jsem čekal poměrně nudnou výpravu, na které se nic zajímavého dít nebude. Každou chvilku jsem se díval na hodinky. Co se stane ale pak, je ale úplný gamechanger, kdy jsem hned změnil názor na film. To, jak Thomas Bezucha dokáže během pár minut změnit celý podtón filmu a z poměrně příjemného filmečku udělat thriller, je něco nevšedního. U scénky v domě s podivnou rodinou jsem byl napnutý, o to ještě víc v hotelovém pokoji. Celkově Bezucha stále přidává na plyn, kdy jeho snímek nabírá na stále větších obrátkách a nezastaví se až do samého závěru. Kevin Costner je sympaťák všemi deseti a s Dianou Lane tvoři skvělý pár, kdy už vzájemnou chemii mají několikrát nacvičenou. I postarší herci si dokážou pro sebe urvat takovýto film. A výsledek je výtečný, napětí se dalo krájet, emoce lítají všemi směry. Doporučuji. ()

Kingjiri

Já bych teda uvítal víc napětí i akce v podobě rozsáhlejších střetů starších manželů a Weboy rodinky. Herecký kvality byly na obou stranách barikády a z redneck rodinky Weboyů pod přísnym matriarchátem nepříjemný báby Blanche šel příkladnej strach, takže se tenhle námět dal zužitkovat v příběhu mnohem víc. Trochu mi neseděla postava indiánskýho samotáře, kterej manželům ochotně pomáhal a chování šerifa v nemocnici bylo teda taky dost za hranou možnýho, ale s tim se holt v rámci žánru musí počítat. I přes pomalejší tempo a westernovou atmosféru (kterou mnozí oceněj, ale já nemám westerny rád), nakonec dost zajimavá podivaná, ve který netradičně v nelitostnym boji hraje na každý straně prim ženská. Za filmařinu, casting a námět třetí hodně silná hvězda. ()

Trixinka

Je umění natočit skvělý film, ale ještě větší umění je natočit film totálně o ničem. Všechny postavy se chovají jako blázni - matka není schopná vlastního rozhodnutí ani pro dobro syna, staří rodiče nemají co na práci tak si jedou pro vnuka přes půl země a po cestě se spřátelí s jakýmsi podivínem s koněm ...no a závěr? To si tvůrci něčeho šlehli, když tohle vymýšleli? Když nejdou věci po mém, vezmu brokovnici, vystřílím celý barák, který i zapálím, a dosáhnu svého? Ale no tak. ()

Knor

No rejplo to do mě, silně a hluboko. Tohle téma je pro mě dost citlivý a podobný příběhy se mnou prostě cloumají. Nechce psát víc než jen, že jde o silný příběh plný emocí s úžasnou atmosférou a dokonalou dvojicí Costner - Lane. Úžasné, nádherné i když velmi kruté. ()

alldo.raine

No, představoval jsem si to jinak, ale co nadělám...... Costnerovo minimalistické hraní je prostě nejlepší a zde to jeho tylu hraní bylo ušité na míru. Postava Diane Lane mě celý film štvala, ale zahráno fantasticky. Pomalé tempo jsem si moc užíval a nebylo ani trochu na škodu. Zajímavé drama s povedeným scénářem a nestárnoucími hvězdami v hlavních rolí. ()

pushover

Trochu westernovej příběh zasazenej do začátku 60 let. Nenápadně gradující až k adrenalinovýmu finále. Costner mě baví až teď kdy je důchodovym věku. ()