Nechte ho jít

• USA Let Him Go (více)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (CinemArt)

bizz_mjc

Pomalé tempo, velmi jednoduchá, ale ne hloupá linka, stupňované napětí a skvělý ansámbl. Někdy není třeba nic komplikovat. ()

VanTom

Možná to mohlo celé být jen o hledání narychlo odstěhovaného vnuka, taková pomalá road movie se stárnoucími manžely, kteří se ještě zcela nevyrovnali s tragickou ztrátou. Protože když posléze eskalovala konfrontace s "jeho" novou pochybnou rodinou, vstupní napětí (scéna u večeře) se rozmělnilo a závěrečné zúčtování haprovalo nejen morálně. ()

Jaro.Krafcik

Neurazí ale ani nenadchne. Costner riadne zostarol. Ale stále ukazuje že na to má a je pomerne dobrým hercom s lepšími filmami. Toto je tak asi iba priemer, ktorý sa ale dal v pohode pozrieť. Ohľadom toho názvu som ale čakal niečo viac. Ten koniec bol vydarený. 3* ()

JohnSmith

Costner a Lane jako manželé, opět. Zřejmě si v Muži z oceli padli do oka. Slušná road movie s opravdu fanatickejma buranama. První půlka nebyla kdo víc co, ale v té druhé se dalo napětí krájet. ()

Sayge

Skvěle zahrané, slušně natočené a docela i zajímavé, škoda jen, že z 90% bylo Let Him Go jen drama s ničím nevídaným. Spoustu scén šlo udělat mnohem zábavněji, napínavěji nebo v podstatě jakkoliv jinak a mohlo to být fajné, takhle jsme se dočkali jen průměrného dramatu se zajímavým obsazením. ()

Maynard.

Chvílema to bylo na 5 a chvílema na 3, takže volím průměr. Jako, už mě celkem dlouho pěkně štve, že těch novejch filmů je tak strašně málo, slovo štve je hodně umírněný. Kevin s touhle ženskou randil už v novým supermanoj, asi se jim spolupráce zalíbila :o). Konec film je parádně napínavej a hodně vygeadovanej, oceňuju. Začátek a prostředek spíš takový poklidný road movie, s tím, že vidíš krásný záběry jihu USA, moc pěkný. Costner je ještě ve filrmě, je to frajer! Spoiler - by mě zajímalo, v kolika filmech doposud umřel, moc jich asi nebude... ()

LexBarker

Kevin s Dianou sice stárnou, ale to jim nic nebrání rozdat si to s rodinou asociálních psychopatů, kteří jim odvlekli vnuka a snachu. Příběh nikam nespěchá, ale o to víc zhoustne atmosféra při finálním střetnutí. Podle mého názoru velmi povedený film s přesnými hereckými výkony téměř všech důležitých postav. ()

coscarelli

Taká ta relaxačná, neponáhľajúca sa, retro nezívačka, kde je zopár stočených tém (videných kadetade), ale držajúc pokope civilným lepidlom s iniciálmi KC a DL. Každopádne, kto má doma synka alebo dcérku, toho v niektorých momentoch zauzlí v krku.A tá Rodinka "úžasných " si myslím zaslúžila čo mala. Síce ja by som pritvrdil, ale už by to bolo fantasy. ()

Lukoboss

Hodně velká tvrďárna, což jsem původně ani nečekal. Plyne to celkem pomalu, ale nikoliv nudně, chemie mezi K. Costnerem a D. Lane je naprosto excelentní, tam to funguje výborně. Pak přijde na řadu podivná (nevlastní) rodinka, kde hraje prim jejich mamá. Ačkoliv neznáme motivy jejich naprosto dementního chování, budou vás srát od první scény a jen tak nepřestanou. Je to temný, úzkostlivý, smutný a diváka to svírá až do vygradovanýho závěru, kterej vlastně je i není happyendem. Ano, paralela s "eastwoodavkama" se celkem nabízí a zdejší komentáře, který k tomu směřujou, chápu. Neumím ani říct, jestli bych to chtěl vidět ještě jednou, protože je to hrozně nepříjemný, nicméně neznámej T. Bezucha má našlápnuto správným směrem! ()

Harapes

Kostěj je dobrej,Lejnovka ještě lepší,ale chybí tomu um toho Eastwooda,aby to bylo sakra dobrý. Takhle jenom lepší podívaná na jeden večír. ()

woodsman

tak toto bol paradny film rodicia supermana prakticky z MoS neskutocne sa obetoval Costner v tom hoteli mal hned strielat bol by pokoj ta rodina bola uchylna ()

jasse

Někde v ostatních komentářích jsem zahlédla větu " vítězství s příliš velkými ztrátami je vlastně prohra". Přesně takový pocit jsem z toho filmu měla. ()

bobstock

Jednoduším příběhem, kde se moc nekudrlinkuje. Babička po rodinné tragédii zjistí stav, ve kterém se nachází její vnuk a s pomocí manžela se rozhodne ho za každou cenu dostat ze spárů podivné rodiny. Silou filmu je velmi uvěřitelný a citlivý příběh, který neulítává do akčních nesmyslů. +Diane Lane 75% ()

Renfield

Původní rozhodnutí je snad vzhledem k situaci a ztrátě syna pochopitelné, ale úplně v pořádku také není. Naštěstí se změní v něco, co už smysl dává, těžko to však šlo provést jinak, když Weboy je tu nechvalně známí pojem. Závěr byl tedy očekávaný, což ději na kvalitě neubírá, protože i on sám dokáže překvapit a hlavně je tu cesta k němu. Ještě pohodová road movie s kamerou kochající se okolní krajinou a záblesky westernu, který v druhé polovině dostává větší prostor. Příběh výborně graduje, čím blíže k cíli, tím hustší je jeho atmosféra. Scéna večeře i v tichu dokáže mluvit, právě tam se vše láme a potvrzuje, že to bude ještě složitější, než se dosud zdálo. Ale nejsou tu jen oni, je tu také Peter v podání Booboo Stewarta. Více scén s Diane Lane by neškodilo, tam ta chemie prostě byla. 75% ()

Wancohoff

Prvu hodinu skratit na 30 minut. A zmenit do dementne chovanie postav. Mozny spoiler: Byvaly serif ktory mohol cakat ze to nepojde podla predstav a ide otvorit dvere bez zbrane..potom ma druhu sancu a k zbrani sa dostane, no namiesto toho aby kazdeho hned strelil do kolena sa necha odzbrojit... a ceresnicka na torte, ide do domu plneho magorov bez zbrane s prisitymi prstami. Este ze si odkladaju brokovnice aj s nabojmi vonku na verande.... mohlo to byt super ale s costnera eastwood nebude... ()

Illy

Výborný film, výborní herci. K hodnocení filmu to stačí, ale něco mě u sledování zarazilo. A sice jak moc mi chybí ti mlčenliví hrdinové Costnerů a Eastwoodů, ti co nepotřebují pobíhat v nátělníku vystavujíc na obdiv potetovanou muskulaturu, pokřikovat hlášky a stokrát se zvedat z prachu ve zpomalených záběrech. Hrdinové kteří bývají po celý film komplet oblečení, kteří své varování či rozhodnutí vyjádří pouhým zvednutím obočí, nebo půlrokem vpřed a když už promluví, neuslyšíme ani jedno zafuckování. Díkybohu že je ještě někdy můžu potkat. Ale obávám se že se nakonec vytratí úplně... ()

petikacka

Vlastně jsem westerny nikdy nemusela, kromě klasiků , ale toto se mi líbilo ačkoliv jsem si tu Kevču pletla s Yelowstonem. Ať je to tak nebo tak,  Kevina s Dianou čeká funebrák...Slabý pokus o rým...Za mě silných rodičovských 85% ()

warrenur

Pomalo plynuci, viacmenej konverzacny pribeh s nadhernymi sceneriami, melancholiou a kratkym thrillerom v zavere. Tiez predvidatelny. Nie, nemyslel som si, ze Costner tu bude uradovat ako Seagal. Uz od zaciatku sa totiz dalo tusit, kam to bude smerovat, ked babicka tlaci deduska, ze vnucika, bez ohladu na jeho maminu, musi mat pri sebe. Najsilnejsi mi prisiel moment, ked sa jej dedusko snazi v bolestiach vysvetlit holu pravdu. Vsetko jedno. Na citlivu a emocnu babicku je to ako hrach na stenu. ;) A coze by milujuci muz (s vaznym "handicapom") nespravil pre milovanu zenu. Nevadi vazeny divak, stratu vynahradi vnucik ...happy end. "cynizmus out". Slabsi priemer, ktory som teda nezbastil. Zvlast ta babickina cast. Napriek pochopitelnemu a slachetnemu cielu. Pozitivne vnimam vedlajsiu liniu osamelo zijuceho mladeho indiana. 45% ()

theSaint

Pomalu plynoucí, staromilsky pojatý, atmosférický kousek. Poctivá filmařina se stále fešným a charismatickým Costnerem, kterému sekunduje neméně atraktivní Lane. Ta dvojka je jak z časopisu "Jak stárnout s grácií". Krásně stupňující se napětí dokáže diváka zpracovat i díky tématu do kterého se dokážeme vcítit všichni. Rodinka ujetých vidláků nemá chybu. Dalo by se z toho vymáčknout víc, ale nezlobim se, nenudil jsem se ani vteřinu. Obrazově krásný, především, když dojde na krajinu. Nenápadná věc, ale po čertech kvalitní. ()